Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

Gölcük ADSM’de Engelli bireylerin diş tedavileri başladı

Gölcük ADSM’de Engelli bireylerin diş tedavileri başladı
  • 17.01.2018
  • 597 kez okundu

+ 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Dernek Başkanı Belgin Abanoz ve yönetiminin büyük uğraşları sonucunda Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile yapılan protokol ile Gölcük’te bulunan tüm engelli bireylerin ücretsiz ağız ve diş tedavileri başladı.

Protokol tüm engelli bireyleri kapsıyor

Down Sendromlu başta olmak üzere tüm engelli bireyli çocukları olan ailelerin büyük sıkıntı yaşadığı diş tedavisi + 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Dernek Başkanı Belgin Abanoz’un Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Zehra Coşkun Salih ile yapmış olduğu protokol dahilinde Gölcük’te bulunan sadece Down Sendromlu değil tüm engelli bireyleri kapsıyor. Bu bağlamda Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvuruda bulunan, tedaviye uyum sağlayamayan engelli hastaların ağız ve diş sağlığı tedavileri (diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi, diş eti tedavisi, diş taşı temizliği) Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi diş hekimlerinden Tuğba Candemir  tarafından Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde yer alan tam teşekküllü ameliyathanelerde genel anestezi altında yapılmaya başlandı.

Tedaviler sistemli bir şekilde yapılıyor

Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne başvuran hastalara uygulanacak olan diş tedavileri, kurum diş hekimleri tarafından planlandıktan sonra işlem öncesi muayeneleri yapılmak üzere Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesine yönlendirilmekte, Anestezi Uzmanı tarafından muayene edilen hastanın detaylı sağlık öz geçmişi (Sistemik hastalıklar, alerjiler, geçirdiği ameliyat veya hastalıklar, sürekli kullandığı ilaçlar vb.) değerlendirilip,  gereken tetkikler yapıldıktan sonra diş tedavileri için randevu verilmektedir.

Engelli bireylerin başvuruları her geçen gün artıyor

Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Zehra Coşkun Salih engelli hastalarımızın diş tedavileri ile ilgili kurumumuza başvuruların her geçen gün arttığını ve bu hizmetin kurumumuz için çok önemli olduğunu ve bu konuda gerekli hassasiyetin gösterildiğini belirti.

Abanoz, “Gölcük’te tüm engelli bireylerimiz ücretsiz tedavilerini olmaya başladı”

+ 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Dernek Başkanı Belgin Abanoz yapmış oldukları protokolden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Abanoz, “+ 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneğini kurarken amacımız sadece Down Sendromlu bireyleri ilçemizde yaşayan tüm engelli bireyleri içine alan projeler üretmekti. Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Zehra Coşkun Salih yapmış olduğum görüşmede bize tam da beklediğimiz desteği verdi ve artık Gölcük’te tüm engelli bireylerimiz ücretsiz tedavilerini olmaya başladı. Ailelerden çok güzel olumlu dönüşleri alıyorum. Tabi buda bizi çok mutlu ediyor. Artık Gölcük’te yüksek ücretler nedeniyle diş tedavisi olamayan engelli hastamız kalmayacak” dedi.

SONY DSC

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ