Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,65 / Satış: 4,66
€ EURO → Alış: 5,46 / Satış: 5,48

HİDROLİK HESAPLI KONULU SEMİNER VERİLDİ

HİDROLİK HESAPLI KONULU SEMİNER VERİLDİ
  • 16.01.2018
  • 341 kez okundu

İMO’da Yağmur Suyu Toplama Sistemlerinde

İMO Kocaeli Şubesi tarafından, “Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Toplama Sistemlerinde Hidrolik Hesaplar” konulu seminer, Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Hidrolik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mücahit OPAN’nın sunumuyla gerçekleştirildi.

Toplam 7 saat ve 2 günden oluşan eğitimde, atıksu ve yağmursuyu toplama hatlarında kullanılan İller Bankası Yönetmeliği hakkında genel bilgi verildikten sonra, yönetmelikte kullanılan nüfus hesapları, boru çaplarına bağlı olarak eğim şartları, baca tipleri, kullanılan malzemeler, hidrolik yöntemler, tablolar ve grafikler ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmiştir. Teorik bilgilendirmeler ardından toplama hatları için uygulamalar, uygulamalarda karşılaşılan özel durumlar ve zorluklarla ilgili örnekler irdelenmiştir.

Şubenin Eğitimlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Utkan Mutman kamu ve özel sektörde konuyla yakından ilgilenen meslektaşlarının konu ile ilgili bilgi edinmeleri ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmaları için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Görüş ve önerilileri ile karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden seminer kamu ve özel sektörde görev alan inşaat mühendislerinin katılımı ve ilgisi yoğun oldu.  Seminerden oldukça memnun kalan katılımcılar İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok ve yönetimine bu bilgilendirme seminerinden dolayı teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ