Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

İlçemizde 1. ve 8. sınıf öğrencileri aşı oldu

İlçemizde 1. ve 8. sınıf öğrencileri aşı oldu
  • 15.01.2018
  • 625 kez okundu

İlçemizde 1. ve 8. sınıf öğrencileri aşı oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından okul dönemi bağışıklık çalışmaları kapsamında ilkokul 1. sınıf öğrencilerine kızamık, kızamıkçık, kabakulak içeren 3’lü karma aşı ve difteri, boğmaca, tetanos, çocuk felci (DTP-IPV) içeren 4’lü karma aşı; ortaokul 8. sınıf öğrencilerine de tetanos aşısı İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerince yapıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından yapıldı

Sağlık Bakanlığı’nın her sene yapmış olduğu aşı uygulaması 2017-2018 eğitim öğretim yılının bitmesine bir hafta kala ilçemizdeki tüm ilk ve ortaokullarda İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerince uygulandı. İlkokul 1. sınıf öğrencilerine kızamık, kızamıkçık, kabakulak içeren 3’lü karma aşı ve difteri, boğmaca, tetanos, çocuk felci (DTP-IPV) içeren 4’lü karma aşı yapılırken, Ortaokul 8. sınıf öğrencilerine de tetanos aşısı yapıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından planlanan program dahilinde ilçemizde bulunan tüm ilk ve ortaokul öğrencilerine bir gün öncesinden aşı uygulaması yapılacağı konusunda haber verildi. Aşı olacak öğrencilerin aşı günü banyo yapamayacakları için bir gün önceden banyo yapmaları bildirildi. Eğer aşı yapılacak öğrencide alerji ya da aşı vurulmaya bir engel yok ise aşı uygulaması gerçekleşti.

Bin 917 birinci sınıf, bin 652 sekizinci sınıf öğrencisine aşı yapıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminde yapılan aşı uygulamasında 2 bin 364 1. Sınıf öğrencisinden bin 917 öğrenciye, bin 935 8. Sınıf öğrencisinden bin 652 öğrenciye aşı yapıldı. Aşı uygulaması günü izinli olduğu için okula gidemeyen öğrenciler daha sonrasında aile hekimliğinde aşı uygulaması yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ