Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

“KANSERE KARŞI YAPABİLİRİZ, YAPABİLİRİM!”

“KANSERE KARŞI YAPABİLİRİZ, YAPABİLİRİM!”
  • 07.02.2018
  • 273 kez okundu

Her yıl “4 Şubat Dünya Kanser Gününde” dünya da milyonlarca ölüme neden olan ve en önemlisi pek çoğu önlenebilir olan bir hastalığa karşı toplumsal bilinci arttırmak için tüm dünya da kampanyalar düzenlenmektedir.
“Sporu ve fiziksel aktiviteyi desteklemek”

Üç yıllık Dünya Kanser Günü kampanyası ‘yapabiliriz, yapabilirim’ herkesin birlikte ya da tek tek küresel kanser yükünü azaltmaya nasıl yardımcı olabileceğini araştırıyor. Bu doğrultuda bu yılın ana temasının “sporu ve fiziksel aktiviteyi desteklemek” olduğu Dünya Kanser Günü’nde önlemeden tedaviye, bireyden topluma, sivil toplumdan resmi kuruluşlara kadar herkesin kansere karşı yapılabilecek her türlü şeyi yapabileceği mesajı verilmektedir.

Dünya Kanser Günü harekete geçmede ve söz vermede önemli bir fırsattır

Bu yıl kansere karşı sloganımız “Yapabilirim! Yapabiliriz!”dir. Dünya Kanser Günü harekete geçmede ve söz vermede önemli bir fırsattır. “Yapabilirim! Yapabiliriz!” seçeneklerini gerçekleştirmek için tercihiniz ne olursa olsun kansere karşı mücadelede bir fark yaratabiliriz ve yaratabilirsiniz! Sloganlarıyla yola çıkan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi kanser kayıt hemşiresi Gülay Karataş hastane içerisinde stant açarak halkımızı bilgilendirdi. Açılan stant halkımız tarafından ilgiyle karşılandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ