Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 6,54 / Satış: 6,57
€ EURO → Alış: 7,46 / Satış: 7,49

REKABET BÜYÜYOR

REKABET BÜYÜYOR
  • 13.02.2018
  • 619 kez okundu

Ekmek Teknesi’nde de ekmek 75 Kuruşa indi

REKABET BÜYÜYOR

Gölcük’te yaklaşık bir aydır devam eden 75 kuruşa ekmek satma rekabetine son olarak İskele Yolu’nda bulunan Ekmek teknesi Fırını da dahil oldu. İşletme sahibi İdris Bıyık, “ Bu durum bütün fırınlar anlaşana kadar devam eder” dedi.

1 Şubat’ta beri ekmek 75 Kuruş

İlçemizde fırınlar arasında yaşanan rekabetten dolayı başlatılan ekmeği 75 Kuruş’tan satma kampanyasına son olarak İskele Yolu’nda bulunan Ekmek Teknesi Fırını da dahil oldu. 1 Şubat’tan itibaren 75 Kuruş’tan satışa sunulan ekmeğin ne zaman eski fiyatına döneceği belli olmadığını bildirdiler.

Bıyık, “. Bu durum anca Gölcük’te bulunan bütün fırınların anlaşarak ekmeği eski fiyata çekmesiyle son bulur”

İskele Yolu’nda bulunan Ekmek Teknesi Fırının Sahibi İdris Bıyık yaptığı açıklamada, “ Gölcük merkezde bulunan fırınların ekmeği 75 Kuruş’a indirmesinin ardından marketlere özelliklede kurumsal firmalara ucuz ekmek vermeye başlayınca durum patlak verdi. Son durumla birlikte bizde ekmeği 75 Kuruş’a indirdik. Nereye kadar böyle devam eder bilmiyoruz. Bu durum anca Gölcük’te bulunan bütün fırınların anlaşarak ekmeği eski fiyata çekmesiyle son bulur. O güne kadar bizde ekmeği 75 Kuruş’tan satmaya devam edeceğiz.  Bu gidişle İskele Yolu Mevkii’nde ki vatandaşlar ekmeği 75 Kuruştan yemeye devam edecekler” dedi.

Vatandaşlar durumdan çok memnun

Bıyık sözlerinin devamında, “Gölcük’te ekmeğin 75 Kuruş’a inmesinin asıl sebebini işi bitmiş, iflas eşiğinde olan fırınların çıkardığını düşünüyorum. Fırınını devretmek istiyor ama devredemeyince ekmeği ucuzlatarak piyasayı karıştırıyorlar. O arada fırınını devretmenin peşindeler. Şu anda ekmeği 75 Kuruş’tan sattığımız için kar ediyor muyuz? Hayır! Ama Gölcük’te fırınlar anlaşıp ta ekmeği eski fiyatına çekene kadar ekmeği 75 Kuruş’tan satmaya devam edeceğiz. Müşterilerimiz bu durumdan çok memnun tabi, önce bir soruyorlar, “ Ne oldu, neden ekmeğin fiyatı indi” diye. Bizde durumu anlatıyoruz. Anlayışlı olan müşterilerimiz, “ Bu fiyattan satılan ekmek ile bu fırın nasıl dönecek. Çalışanların maaşları nasıl ödenecek” diye soruyorlar. Bu durum nereye kadar devam eder bilmiyoruz ama biz sonuna kadar direneceğiz” dedi.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ