Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

CEZALAR CAYDIRICI OLMALI

CEZALAR CAYDIRICI OLMALI
  • 12.03.2018
  • 273 kez okundu

MHP’li Kadınlar Tirvana’da buluştu

 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle MHP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Ozantürk geçtiğimiz hafta sonu Tirvana Garden Cafe & Restaurant’ta kadın kollarını ve konuklarını kahvaltı programı ile ağırladı.

MHP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Ozantürk’ün geçtiğimiz hafta sonu Tirvana Garden Cafe & Restaurant’ta düzenlediği kahvaltı programına MHP İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakıroğlu, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır ve çok sayıda davetli katıldı.

 Ozantürk, “Toplumda bilinç düzeyini arttırıcı çalışmalar yapılmalı”

Kahvaltı programında günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan MHP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Ozantürk şu sözleri söyledi; “Değerli misafirler 8 Mart 1857 yılında ABD’ de dokuma isçilerinin greve gitmesi ve bunun sonucunda polis müdahalesi çoğunluğu kadın olan 129 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlandı. 1977 yılında Birleşmiş Milletler 8 Mart tarihinin Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasına karar verdi. Ülkemizde kadınlara yönelik şiddetin zirveye ulaştığı bu günlerde konunun çözümüne yönelik adımların atılması son derece önemlidir. Bu adımların en önemlisi uygulanan cezaların caydırıcı olmasıdır. Ceza suçu önleyecek derecede etkili ve ceza indirimi gibi toplumda infiale sebebiyet veren durumların üzerinde olmalıdır. Toplumda bilinç düzeyini arttırıcı çalışmalar yapılmalı, eğitim ile insanların konuya olan bakış açıları düzeltilmelidir” dedi.

“Dünya Kadınlar Gününü kutlamıyor protesto ediyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin salı günkü grup toplantısında kadına yönelik şiddeti kınayarak gerekirse hadım , gerekirse idam edilmeli diyerek bu konudaki,hassasiyetini dile getirdiğini belirten Ozantürk sözlerinin devamında, “ Kadının sosyal hayatta ,iş hayatında, siyasette karşılaştığı sıkıntılar ise yukarıdaki anlattığımız konuların gölgesinde kalmaktadır. 1857 yılının üzerinden 161 yıl geçti ve biz dünya kadınlar gününde kadının yaşam hakkını savunuyoruz. Kadınları yaşatmayı başara bilirsek önce,diğer haklarını da tartışa biliriz. Cenneti ayaklarının altında gören bir dinin mensubu olan bu millete bu ayıp yeter. Güney sınırımızda yüz binlerce kadının ölümüne ,milyonlarca kadının çaresizce göç etmesine sessiz kalan Birleşmiş Milletler ‘in ilan ettiği Dünya Kadınlar Gününü kutlamıyor protesto ediyorum” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ