Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,80 / Satış: 4,82
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,61

COŞKUYLA KUTLANDI

COŞKUYLA KUTLANDI
  • 18.03.2018
  • 568 kez okundu

Minik Öğrencilerin Okuma Bayramı programı büyük beğeni topladı

COŞKUYLA KUTLANDI

Gölcük Piri Reis İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri geçtiğimiz gün Gölcük Piri Reis İlkokulu’nun Çok Amaçlı Toplantı Salonunda Okuma Bayramı programı düzenledi. Okuma bayramı programına Gölcük Piri Reis İlkokulu Müdürü Cemalettin Yılmaz, öğretmenler ve veliler katılım sağladı.

Geçtiğimiz gün Piri Reis İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri Gölcük Piri Reis İlkokulu’nun Çok Amaçlı Toplantı Salonunda Okuma Bayramı düzenledi. Okuma Bayramı programı oldukça neşeli görüntülere sahne oldu.

Cengiz, ‘’Özlediğimiz, hayalini kurduğumuz güçlü, büyük Türkiye için koşar adımlarla alınan yoldur bugün’’

Program ilk olarak 1 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra 1/A sınıfı öğrencilerinden Elif Nisa Erdal’ın annesi Ayşe Erdal tüm veliler adına bir konuşma yaptı. Akabinde konuşma yapan 1/A Sınıfı Öğretmeni Emel Deniz Cengiz konuşma yaptı. Konuşmasında şu sözlerini dile getirdi: ‘’Bütün enerjisini, emeğini, umudunu, mesleğine adamış bir öğretmen olmaktan gurur duyarak karşınızdayım. Her çocuk benim için yeni bir heyecan, yeni bir başlangıçtır. Her çocuk, geçmişin yorgunluğunu örten, yeni hedeflere yol açan umuttur. Her çocuk benim için yaşam sevincidir. Bir sonraki adım için tatlı bir telaş ve her zaman mutlu sonun kahramanlarıdır çocuklar benim için. Bugün de mutlu bir sonun başlangıcıdır, gelecekteki büyük başarıların ilk adımıdır. Okumanın, yazmanın, her türlü beceriyle donanmanın ve tüm birikimleri göstermenin ilk mutluluğudur. Çocukların telaşı başka, velilerimizin heyecanı başka, öğretmenin gururu bambaşkadır bugün. Bayramdır bugün. Küçük ellerin güvenerek, inanarak, sevgiyle öğretmenin elinden tutup ilk zafere adım attıkları gündür bugün. Özlediğimiz, hayalini kurduğumuz güçlü, büyük Türkiye için koşar adımlarla alınan yoldur bugün. Bugünümüzün ve bundan sonra gelecek her günümüzün sevgili yavrularımız için, çocuklarının başarıları ve her türlü desteği verecek olan velilerimiz için ve bütün bunlara hayat veren fedakâr tüm öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Piri Reis İlkokulu Müdürü Cemalettin Yılmaz öğrencilere okuma belgelerini takdim etti

Öğretmen Emel Deniz Cengiz’in konuşmalarından sonra 1/A sınıfı öğrencileri ‘’Okuma Bayramı’’ adlı şiirlerini seslendirdiler. Daha sonra ‘’Birinci Sınıf Destanı’’şiirlerini seslendirdiler. Şiirlerin seslendirilmesinin ardından Okuma Bayramı pastası kesildi. Son olarak Gölcük Piri Reis İlkokulu Müdürü Cemalettin Yılmaz öğrencilere okuma belgelerini takdim ederek öğrencilere başarılar diledi ve Okuma Bayramı programı son buldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ