Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Zeytin Dalı Harekatının başladığı noktaya namazgah yapıldı

Zeytin Dalı Harekatının başladığı noktaya namazgah yapıldı
  • 09.04.2018
  • 472 kez okundu

DARICA’NIN BAŞARISI

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın Mehmetçikler için Hatay Hassa’ya yaptırdığı Namazgah açıldı ve İlk Cuma namazı kılındı.

Törene Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak birlikte ev sahipliği yaptı.Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, Gebze Ak Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Dilovası AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, Belediye Meclis Üyeleri, il ve ilçe Ak Parti yöneticileri, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri, Belediye Çalışanları, Askeri Erkân ve yoğun bir basın mensubu kafileleri katılım sağladı.

Demirel, “Darıca Belediye Başkanımız Şükrü Karabacak beye sonsuz teşekkürler”

Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, “Böyle önemli bir günde atalarımızın sefere giderken namaz kılmak için kullandıkları namazgah projesini Afrin’de mücadele veren Mehmetçikler için yapılmış olması çok önemli. Burası eskiden yağmur duasına çıkılan bir bölgeydi. Dört tane sınır karakolumuza giden güzergah üzerindeyiz. Afrin Zeytindalı Operasyonu’na çıkan Mehmetçiklerimiz tıpkı Çanakkale’de yedi düvelle çarpışan ecdadımız gibi 54’ünde hem de Çanakkale Zaferi’nin kutlandığı günde Afrin’e girdiler burayı düşürdüler. Sol tarafımızda Suriye’nin Kurt Dağları diğer yerde bizim Amanos Dağları. PKK’lılar burada çobanlarımızın köylülerimizin canına malına kastediyordu. Bugün hamdolsun zafere kavuştuk. Afrin’de kafalarına çekiç gibi inen Mehmetçiklerimiz sadece bizi değil Suriye halkını da huzura ulaştırdı. Rabbim bu günlerimizi aratmasın. Türkiye’nin dört bir yanından operasyon başladığı günden itibaren hep yanımızda olan moral veren vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Bugün güzel bir eserin açılışı için toplandık. Allah birliğimiz bozmasın. Bu eseri buraya kazandıran Darıca Belediye Başkanımız Şükrü Karabacak beye çok teşekkür ederim.” dedi.

Karabacak, “Bu ülkenin evlatları olarak eğer bir eser ortaya koymuşsak ne mutlu bizlere”

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Bugün mübarek bir gün. Bugün Cuma bayramımız. Açılışımız cumamız mübarek olsun. Afrin Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan askerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar dilerim. Yapımını 5 günde bitirdiğimiz namazgahımız askerlerimize ayrıca sembol ifade eder. Osmanlı Devleti zamanında cami ve mescit olmayan mekanlarda bu yerlere namazgah denirdi. Değerli davetliler,  medeniyet coğrafyasında özgün örneklerine rastlanan namazgahlardan birini inşa etmenin gururunu yaşadıklarını dile getirdi.Darıca belediye başkanı şükrü karabacak 120 metrekare üzerine kurulan Namazgah’ın yapımının 5 günde tamamlandığını söyledi.  Bölücülüğün pençesine düşen devletler tarihten silinip gitmiştir. Birlik ve beraberlik ruhuna sahip olamayan, askerlerinin yanında manevi birliktelik sağlayamayan milletlerin ellerinden devlet kaybolup gitmiştir. Bu namazgah’ta herkesin emeği var. Bizim ordumuz, kahraman ordumuz, şerefli ordumuz, Afrin’de bir sınır harekatı başlattı. Bölgede topluca namaz kıldıklarını basından takip ettik. İşte o zaman bu proje aklımıza geldi. Bizimde Hünkar Çayırımız var. Buradan da esinlendik. Bölgemizdeki Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızda ayrıca Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık’a teşekkür ederiz. Hepsinin katkıları ve proje destekleri mevcut. Burada Cuma gününde böyle bir eserin açılışı çok önemli. Mahalle muhtarlarımızı da unutamam. Önce şehrimizi bayraklarla donattık. Onların emeği var. Bu ülkenin evlatları olarak eğer bir eser ortaya koymuşsak ne mutlu bizlere” dedi.

Vekil Yaman, “Anadolu dünyanın kalbidir”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “Türkiye çok güzel. İyi ki biz bu coğrafyanın insanlarıyız. Anadolu dünyanın kalbidir. Medeniyetler beşiğidir. Büyün dünya tek ülke olsa başkenti neresi olur diye sormuşlar Napolyon’a, İstanbul demiş. Tarih boyunca biz mutlu olunca insanlık mutlu oldu. Dünden bugüne bu medeniyetin inşasını kuran atalarımızı anarım. Darıca Belediye Başkanımız ve ekibi, Darıca’yı nakış nakış işlediği gibi kardeş il ve ilçeleri de aynı hassasiyetle işliyor. Namazgahımız kahraman askerlerimize hayırlı olsun” dedi.

Vekil Katırcıoğlu, “Terörden çok çektik”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise, “Bu ülke son 40 yıldır terörden çok çekti. Terörün ne olduğunu en iyi biz biliriz. Bu operasyon bir terör devleti kurulması yolunda dur demek için başlattığımız bir operasyondur. Adı da Zeytin Dalı Operasyonu. Hep anlatıyoruz. Bir kere daha ifade ediyorum. Uluslararası anlaşmalar çerçevesinde bu bölgeye huzursuzluk gelmesin, başlarına roketler gelmesin, canlarından mallarından olmasınlar diye başlatılan bir operasyondur. Hepsini bertaraf ettik. Şu anda tuzakları temizliyoruz.” dedi.

İsim: Afşin Şenemre

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ