Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

İKTİDARA HALK GELİYOR

İKTİDARA HALK GELİYOR
  • 10.06.2018
  • 543 kez okundu

Kocaeli’de Muharrem İnce rüzgarı esti

İKTİDARA HALK GELİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce geçtiğimiz Cumartesi günü İzmit Perşembe Pazarı alanına gelerek mitingini gerçekleştirdi. Mitinge katılım oldukça yüksek olurken, Muharrem İnce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a canlı yayında tartışmaya davet etti.

GÖLCÜK’TEN YOĞUN KATILIM SAĞLANDI

Muharrem İnce’nin Kocaeli Mitingine ilçemizden de çok sayıda katılım sağlandı. CHP Kocaeli Milletvekilleri, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İlçe Başkanları, Milletvekili Adayları, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri başta olmak üzere partililer, ayrıca Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik ve davetliler İnce’yi alanda yalnız bırakmadı.

İNCE, ‘TÜRKİYE BİR KARANLIĞA DOĞRU GİDİYOR’

Mitingde yoğun alkış ve sloganlar eşliğinde konuşmaya başlayan CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, şunları söyledi: ‘İlk işimiz sanayideki kalitesizliği aşmak olacaktır. Erdoğan kiminle kavga ederse yükseliyor. Dolarla kavga etti dolar arttı. İnce’yle kavga etti İnce’nin oyu arttı. Sanayimiz kısır döngü içerisinde. Kalkınma bankası girişimcileri destekleyecek. Tarımda faaliyet gösterenleri destekleyecek. Türkiye bir karanlığa doğru gidiyor. Meydanlarda ne söylediğini bilmeyen bir cumhurbaşkanı var. Sanayiyi terk edip sanayicileri inşaatçı yaptık. Ne yazık ki yüksek teknoloji yüzde bir. Eğer inşaat dünyayı zenginleştirseydi, 1500 yıl önce asıl inşaatı Çinliler yaptı. İstanbul surları yüzyıl öncesinin en büyük inşaatıdır. Kalkınma sanayi ile olur.’

‘ÇIKIŞIMIZ SANAYİ İLE OLACAK’

‘Erdoğan dünyayı bin sene geriden takip ediyor. Değerli komşularım bizim buradan çıkışımız sanayi ile olacaktır. Erdoğan ne ile kavga ettiyse o arttı. İnce’yle kavga etti İnce’nin oyu arttı. Meydanlarda ne söylediğini bilmeyen bir Cumhurbaşkanı var. Erdoğan dün rahmetli Erdal İnönü’yü de FETÖ’cü yaptı. Erdal İnönü rahmetli olamaz gelemez istersen sen git dedim. Ben buradan Erdoğan’a sesleniyorum. Erdal İnönü yok Muharrem İnce var.  Gelsin ekonomi, dış politika, sanayi tartışalım. Ben üretim, sanayi diyorum sen kıraathane diyorsun. Benim dönemimde Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın tüm genel müdürlerini değiştireceğim. O kredileri nasıl aldığınızı belirleyeceğim. Artık millet geliyor, bu bir dip dalgası.  Ben ustayım diyor. 16 yılın sonunda anlaşıldı meğer kek ustasıymış. Milleti de kekleyeceğini zannediyor. Kocaeli’de çok kamyoncu var. Benim babamda kamyoncuydu. Kamyoncuları vergilerden kurtarıp tüm sorunlarını çözeceğim. Emmeğin başkentinde size sözüm Cumhurbaşkanı seçildiğim 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağım.’

‘KOCAELİ DENİLDİ Mİ AKLA SANAYİ GELİR’

İnce, ‘‘Benim konuşacağım konular arasında eğitimde var. Eğitim nerede konuştuk. Balıkesir’de konuştuk çünkü diplomamı oradan aldım. Peki sanayiyi nerede konuşacağız? Herhalde Kocaeli’de konuşacağız. Sanayide enerji maliyeti çok yüksektir. Sanayileşme büyük bir takım işidir. Türkiye’de ki sanayide büyük bir kalitesizlik vardır. İlk işimiz sanayideki kalitesizliği aşmak olacaktır. Türkiye’nin milli gelirinin %15’i sanayidedir. Gelişmiş ülkeler ise bizim bugün yakaladığımız 7 bin 800’lere düşen milli gelirimizi onlar 1950’lerde yaklaşmışlardır. Biz 2018 yılında bile 10 bin dolar seviyesinde milli gelire sahip değiliz. Son 15 yılda üretim yerine ne yazık ki ithalatları seçtik. Sanayiyi terk ettik. Sanayide düşük teknolojiyi tercih ettik. İnşaat Türkiye’nin zenginleşmesi değildir.  Gelişim inşaatla değil fabrikayla değil olur. Tayyip Erdoğan dünyayı bin sene geriden takip ediyor” şeklinde konuştu.

‘VATANDAŞLARIMIZIN İNANCINA ASLA KARIŞMAYIZ’

İnce, “Erdoğan gelmiş ben ilkokula giderken CHP’nin tek parti yönetimi vardı. 75 kişilik sınıflar okudum diyor. Tek partili hayat 1950’de bitti. Erdoğan 1954 doğumlu. 1961 yılında okula başlasa. Doğmadan 4 sene önce ilkokula giden bir evliyadır kendisi.  Daha da ileriye gidiyor CHP camileri yıkıyor. Dedi ben CHP’li belediyelere ‘bayram öncesi camileri yıkıyor musunuz’ dedim. ‘Evet bayram temizliği için yıkıyoruz’ dedi. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızın, vatandaşlarımızın her zaman inancına saygılı olacağız. Başı kapalı da bizim bacımız, başı açıkta bizim bacımız olacak. Bunlarla artık halkımızı kandıramıyorlar, kandıramayacaklar” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ