Salı, 24 Aralık 2013 00:00

Değirmendere Topçular da üç ayrı bina

 

Değirmendere Topçular da üç ayrı bina

 

Değirmendere Topçular Mahallesi Sezai Karakoç Caddesi üzerinde resimlerde görülen binalar üç farklı şekil arz ediyor. Konuyla ilgili mahalle sakinlerinin şikayetlerini iletmesi Gölcük Belediyesi meclisinde de konu olmuş ve başkan Mehmet Ellibeş gerekli incelemelerin yapılmasını istemişti. Gölcük belediye yetkililerinin imar açısından herhangi bir sıkıntısının bulunmadığı ifade edilen yüksek katlı bina kot farkı nedeniyle o halini almış. Diğer binalara nazaran görüntüsü daha devasa olan yapımı devam eden binanın yanı sıra aşağıya doğru inildikçe estetik bir görünüm ortaya çıkmıyor. Hatta o binalardan bir tanesinde bina sakinlerine ait binanın hemen altında otopark dahi bulunurken diğer binalarda binanın altın otopark görüntüsü gözlere çarpmıyor.

Sürekli olarak bir taraftan kot diğer taraftan kot diyerek yüksek katlı binaların  sağlıklı bir şehir yapılanmasına terk düştüğünü ifade eden topçular Mahallesi sakinleri ise belediyenin bu durumları göz önünde bulundurmasını özellikle istemektedirler. Bölgemizin 1. Derece de deprem kuşağında olması ve 17 Ağustos 1999 depreminde binlerce insanımızın hayatını kaybetmesi ve binlerce binanın yerle bir olmasının unutulmaması gerektiğini ifade eden mahalle sakinleri şöyle diyor; “Deprem kot farkı kot ayarı falan dinlemiyor. Görüldüğü gibi 17 Ağustos’ta asrın felaketini bizler yaşadık, bunlardan sıkı sıkı ders alınmasını istiyoruz. Ayrıca şehrin estetiğinin bozulmasına yol açacak görüntülerin olmamasını istiyoruz” burada şöyle bir soru da akla geliyor. Belediye doğal olarak binalarda otopark zorunluluğu getiriyor. Bir binanın altında yapılmış otopark var ve kaç katlı olduğu belli. Bir diğer binanın altında ise otopark yok. Onun da kaç katlı olduğu belli. Bu binaların hemen altında otopark olacak diye belki bir kayıt yok ama netice de otopark zorunluluğu var, üstelik binanın kat sayısına da o otopark cevap verecek şekilde. Vatandaş bu konularda da gerekli sıkıntılarını ifade ederek konunun özellikle takip edilmesini istiyor ve bekliyor.

Okunma 381 defa

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Son Eklenenler

Kaybettiklerimiz

VEFAT ETTİ

26 Haziran 2015

Naim Gürel’in Annesi Nezaket Gürel VEFAT ETTİ   İlçemizin tanınmış simalarından ve eşraflarından...

93 YAŞINDA VEFAT ETTİ

93 YAŞINDA VEFAT ETTİ

09 Haziran 2015

Üsküdar Faciasından kurtulan Ceyhan Dinçer 93 YAŞINDA VEFAT ETTİ 1 Mart 1958...

VEFAT ETTİ

03 Haziran 2015

Gölcük Tersanesi Eski Komutanı Nezih Paşa VEFAT ETTİ Gölcük Tersane Komutanlığı görevini...

Hakkımızda

Gölcük Haber Gazetesi, 5 Mayıs 1986’da Gölcük halkının teşviki ve yoğun isteği ile yayın hayatına başlamıştır.

Bizim, gazetecilikteki en büyük prensibimiz Büyük Önder Atatürk’ün “Basın, kamu vicdanının sesidir!” direktifleridir. Biz Gölcük Haber ailesi olarak bu sözleri gönlümüze yazarak halkın karşısına çıkıyoruz. Sorumlu ve ilkeli gazetecilik anlayışımızı 24 yıldır sürdürüyoruz.