DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 18°C
Çok Bulutlu

ADD’DE ADALET KONUSU ELE ALINDI

ADD’DE ADALET KONUSU ELE ALINDI

ADD Kadın Komisyonu programında Mustafa Küpçü’yü ağırladı

ADALET KONUSU ELE ALINDI

Atatürkçü Düşünce Derneği Gölcük Şubesi Kadın Komisyonu geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği programda Gazeteci Yazar Mustafa Küpçü’yü ağırladı.

Programda ilk önce konuşma yapan ADD Gölcük Şubesi Başkanı İsmet Bucak, şu sözleri söyledi: “Her yıl Ocak ayının son haftası Adalet Haftası olarak kutlanır. Bugün ADD Kadın Komisyonumuzun gerçekleştirdiği programımıza davet ettiğimiz Gazeteci Yazar Mustafa Küpçü’ye davetimize icabet ettiğinden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biliyorsunuz ki ülkemizde adalet bu iktidar sayesinde yok olma durumuna gelmiştir. Bugün Mustafa hocamız adalet konulu sunumunda ülkemizde adalet noktasında yaşanılan sıkıntıları dile getirecek. Hepinize katılımınızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

“Adalet ve Demokrasi iki önemli kavram”

Gazeteci Yazar-Mustafa Küpçü, programda yaptığı konuşmada, “Adalet ve Demokrasi iki önemli kavram. İlk insanlar ortaya çıktığı zaman devlet var mıydı? Yoktu. İlk insanlar zamanın şartlarına göre doğa ile mücadele ediyordu, sonra yaşamak için sürekli kendisini geliştiriyordu. Bir toplumu düzenli olarak yönetmek için ordu kurmak, yasalar yapmak, ülkeyi yönetmek gerekir. Tarih öncesinden günümüze kadar toplumlar bu şartları yerine getirmeye çalışmış, yerine getiremeyenler ise yok olup gitmişlerdir.”

Peki ülkemizde adalet ne durumda?

“Bugün ülkemiz Anayasa ile yönetilen, kısmen de olsa demokrasinin var olduğu ülke. Devletin üretken olması için çalışmak gerekir. Ama ülkemizde işsizlik oranı çok yüksek. Burada da bir adaletsizlik var. Bu sorun ortadan kalkmadıkça adaletsizlikte ülkemizde son bulmayacaktır.”

Ülkemizin gelişebilmesi için belli kriterler yerine getirilmelidir

“Ülkemizin gelişebilmesi için belli kriterler yerine getirilmelidir. Mesela bir çocuğa iyi eğitim verilip, sevgi ile büyütülürse o çocuk sağlam ve güzel bir şekilde büyüyecektir. Temeli sağlam olmayan çocuklar ne yazık ki ülkelerine bir fayda veremediği gibi kendileri de yok olup gitmektedir. Bu yüzden çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim verip, ülkemizin gelişmesinde etkin rol almaları sağlanmalıdır.”

“İslamiyette en büyük günahlardan birisi gıybettir”

“İslamiyette en büyük günahlardan birisi de gıybettir. Yani başkalarına en ağır ithamlarda bulunulup, iftiralar atılmasıdır. Bugün en büyük gıybetler ve iftiralar bu dönemde görülmüyor mu? Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, İsmet İnönü’ye atılan iftiraları aranızda unutan var mı? Ama ne yazık ki bu toplum belirli amaca hizmet eden kişilerin söylediklerine inanıyor. Bugün genç beyinler ne yazık ki belirli zümrelerin sinsi planları ile yıkanmak isteniyor. Bu durum ülkemizin geleceği açısından çok tehlikelidir.

“Emperyalistlerin amaçları ortadadır”

Bugün tüm dünyayı esir alan emperyalist devletler ülkemizde güçlü bir üniter devlet, güçlü bir demokrasi istemezler. Onlar kendi planlarının sekteye uğramasını asla razı olmazlar. Bunun için de ellerinden geleni yapacaklar. Yakın gelecekte bu güçler Müslümanlar Müslümanlarla savaştırılacak, suni terör örgütleri başımızın belası olacak. Bu arada ölümcül salgınlar ülkelere pazarlanacak. Yani bizi soyabilmek için her şeyi deniyorlar. Çocuklarımızı cep telefonları ile meşgul ederek, iyi gelişmelerini önlemek istiyorlar. Ahlaksız kültür kapsamında şiddetli bir toplum yaratmaya çalışıyorlar. Ülkemizde adalet kavramı tamamen yozlaşmış tamamen bitmiş durumda. Ülkemizde adalet kavramı birilerinin peşkeşine bırakılmıştır. “

“Terörün her türlüsüne hayır diyorum”

“Ben terörün her türlüsüne hayır diyorum. Ama sen orada açılım yapacağım diye teröristler askerlerin yanında n ellerini kollarını sallayarak geçebiliyorsa, istihbaratın işe yaramıyorsa, son anda başkan olma fırsatını kaçırdığınızda celallenmeye devam ederseniz. Askerlerimiz ve polislerimiz o bölgede ne yazık ki şehit oluyor” dedi.

Başkan Çelik Küpçü’ye teşekkür etti

Programdan sonra ADD Gölcük Şubesi Kadın Komisyon Başkanı Ayşe Çelik, Gazeteci Yazar Mustafa Küpçü’ye çiçek takdiminde bulunarak, teşekkürlerini yinelediler.

 

DSC_2011 DSC_2021 DSC_2030 DSC_2044

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.