DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 18°C
Çok Bulutlu

Aileler Bilinçleniyor Geleceğe Dönük Umutlar Filizleniyor

Aileler Bilinçleniyor Geleceğe Dönük Umutlar Filizleniyor

Kaymakamlçk 2 (600 x 337) Kaymakamlçk 4 (1) (600 x 337)Gölcük Kaymakamlığınca  başlatılan “Bilinçli Aile Umutlu Gelecek” projesi kapsamındaki eğitimler Gölcük halkına sunulmaya devam ediyor.

Aile Eğitim Programı çalışmalarına katılan 34 kişilik AEP Eğitmeninden oluşuyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Eğitim Programı kapsamında Gölcük’teki ailelere yönelik bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri devam ediyor. Gölcük Kaymakamlığı tarafından yürütülen ve Ford Otosan’ın proje ortağı olduğu “Bilinçli Aile Umutlu Gelecek” adlı eğitim programı, iş birliği yapan kuruluşların katkılarıyla oldukça verimli bir biçimde sürdürülüyor. Eğitmen kadrosu, farklı kamu kuruluşlarında çalışan ve gönüllülük esasına dayalı olarak Aile Eğitim Programı çalışmalarına katılan 34 kişilik AEP Eğitmeninden oluşuyor.Eğitimler pazartesi ve salı günleri Ford Otosan Eğitim Merkezinde Ford çalışanlarına, çarşamba günleri okullarda öğrencilerin ailelerine, perşembe günleri Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerine veriliyor. “Bilinçli Aile Umutlu Gelecek” programı kapsamında verilen eğitimlerle; uyumlu bir aile iletişimi kurabilen, hak ve ödevlerinin farkında olan, her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetebilen, medya imkânlarından en üst seviyede faydalanan aileler oluşturulması hedefleniyor.

Eğitim Konuları Neleri İçeriyor?

“Bilinçli Medya Kullanımı” eğitimi ile ailelerin medya imkânlarından azami düzeyde yararlanabilme ve medyadan gelebilecek zararları en aza indirebilme yollarını öğrenmeleri hedefleniyor.

“Aile Bütçesi ve Kaynak Yönetim” eğitimi ile ailelerin ihtiyaçlarını doğru belirleme ve gerçekçi bir finansal planlamayla harcamalarını denetim altına almalarının yolları gösteriliyor.

“Aile Yaşam Becerileri” eğitimi ile de ailelerin etkili yaşam becerileri geliştirmeleri, beklenen ve beklenmeyen yaşamsal olaylar karşısında dayanıklı kalabilmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

Gölcük Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Gölcük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı gibi kuruluşların ortak çalışması sayesinde yalnızca Halk Eğitim Merkezi ve Kuran Kurslarında 1750 kişiye toplamda 5250 saatlik eğitim verildi.

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Aile Eğitim Programı kapsamında 4500 kişiye ulaşma hedefiyle yola çıkıldığını belirterek projenin başarılı olması adına ulaşılabilecek en fazla sayıda aileye eğitim verilmesinin önemine dikkat çekiyor. Projenin hedeflenen sayıya ulaşmasını umduğunu belirten Kaymakam Yazıcı, projeye destek veren tüm paydaşlara katkılarından dolayı teşekkürlerini sunuyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.