DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 21°C
Sisli

Drama Eğitimlerine Okumuş desteği

Drama Eğitimlerine Okumuş desteği

12400914_419670524899474_7343957228019058412_nKocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK)‘te kurs merkezleri yönetici ve yardımcılarına verilen Drama Eğitimleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’ un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

KO-MEK Rekor Katılımla Eğitimlere Devam Ediyor

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilimizde kuşkusuz eğitim, kültür ve sanatın her alanda etkili olduğu kaçınılmaz. İlimizin en kapsamlı ve toplumun her kesimine hitap eden eğitim kurumları KO-MEK, 2015-2016 eğitim sezonunda geride bıraktığı 3 ay içerisinde 156 farklı branşta 25.279 Kursiyere ulaşarak eğitimde devrim yapmaya devam ediyor.Kiminin meslek sahibi olmak için eğitim hayatında kaçırdığı fırsatları telafi etmek adına, kiminin sanatsal faaliyetler içerisinde profesyonelleşmek için geldiği Halk Üniversitesi KO-MEK, kurum içi eğitim çalışmalarını da sürekli aktif tutarak eğitim kalitesini sürdürebilir hale getiriyor.

‘’Bilmeyi Bilmek Öğrenmeyi Öğrenmek’’

Bu kapsamda Kurs Merkezi Yöneticileri ve Yardımcıları için düzenlenen ‘’Drama Eğitimleri’’ Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’ un katılımıyla gerçekleştirildi. Drama Eğitimlerini veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçısı Mehmet Beyazıt Uzdaş eğitimler hakkında bilgi verdi. Yatay, dikey ve kişisel ilişkilerin nasıl olması gerektiği hakkında eğitimler verdiklerini ifade eden Uzdaş Kültürel değer ile ile alakalı sohbetlere ağırlık verdiklerini söyleyerek: ‘’ Eğitime katılan arkadaşlarımızın günlük hayatta yaşadıkları bir takım olayları drama uygulaması yaparak değerlendiriyoruz. İş yerinde meydana gelen bir olay karşısında nasıl davranılması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz.’’ dedi. Geçtiğimiz yıl ‘’Bilmeyi Bilmek’’ başlığı altında eğitimler verdiklerini belirten Utaş bu yılki eğitimlerde ‘’Öğrenmeyi Öğrenmek’’ konusunu işlediklerini söyleyerek: ‘’ Bu yıl öncelikle kendimizi tanıyalım düşüncesi ile zihin çerçeveleri üzerinde duruyoruz. Düşünce zekası, duygu zekası ve ruhi zeka yani sezgi zekası çerçevelerinde ruhun yedi hali üzerine çalışıyoruz.’’ Dedi.

‘’Kul Hakkının Çok Derin Bir Anlamı Vardır’’

Drama eğitimlerini takip ederek değerlendiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş herkesin bu eğitimleri alması gerektiğini ifade ederek ‘’ Bu eğitimlerde her inançlı insanın elde etmesi gereken bilgiler var. Bize sunulan bu dünya hayatında defterimizde pozitif yönlerimizin çok olması, negatif yönlerimizin olmaması için çaba göstermeliyiz. Tam olarak mümkün olmasa da karınca misali bu yolda olmak önemlidir.’’ Dedi. Adaletli olmak ve kul hakkına dikkat etmek konusuna değinen Okumuş, bu konularda yöneticilerin çok daha dikkatli olması gerektiğini söyledi. “Hepiniz çobansınız; hepiniz güttüğünüz sürüden sorumlusunuz.’’ Hadis-i Şerifini hatırlatan Feyzullah okumuş : ‘’ Sorumlu olduğunuz kişilerin hakkını yememek, onları iyi idare etmek ve geçiminizi sağlamış olduğunuz işin hakkını vermeniz gerekir. Kul hakkının çok derin bir anlamı vardır. Görevinizi yaparken ihmalkar davranırsanız, tek bir kişinin hakkına girmiş olmuyorsunuz o yüzden çok ince düşünmemiz gerekiyor” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.