DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 18°C
Çok Bulutlu

“BUNDAN SONRA GÖLCÜK HALKINI BİZ BİLGİLENDİRECEĞİZ”

“BUNDAN SONRA GÖLCÜK HALKINI BİZ BİLGİLENDİRECEĞİZ”

CHP’den Gölcük Belediyesi’ne ve Başkan Ellibeş’e tepkiDSC_0056 DSC_0063 DSC_0064 DSC_0071 DSC_0054

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Örgütü Belediye Meclis Toplantısının ardından kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla ilk toplantısını gerçekleştirildi.

İşeri, “Amacımız Gölcük halkını doğru bilgilendirmek”

Toplantıda ilk olarak konuşma yapan CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Bundan sonra her ay gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantılarının ardından kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla toplantımızı gerçekleştireceğiz. Gölcük halkını bilgilendirmek amacıyla bundan sonra bu toplantılarımızı belediye meclis toplantılarının bir gün sonrasında yapacağız. Bugünkü toplantımızda kamuoyunu sayın belediye meclis üyemiz Av. Hüseyin Yılmaz yapacak. Bundan sonra bizler halkımızı bilgilendirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Bundan sonra Belediye Meclis Toplantılarından bir gün sonra Gölcük halkına bilgi vermek amaçlı toplantımızı düzenleyeceğiz”

Toplantıda CHP Belediye Meclis Üyesi Av. Hüseyin Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öncelikle sözlerime başlamadan önce dün gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısı’nın kısa sürdüğüne dair bazı gazetelerde haberler çıktı. Arkadaşlar dün Sayın Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, toplantıya başlarken ‘Bir an önce toplantıyı bitirelim, Büyükşehir’de katılmam gereken toplantım var diyerek Belediye Meclis Toplantısına verdiği değeri bir kez daha göstermiş oldu. Bizler yaşanan olayların sonuna kadar takipçisiyiz. Öncelikle,Gölcük’ün yerel sorunları ve meclis toplantılarına ilişkin arada bir yaptığımız basın açıklamasını bugünden itibaren her ay yapılan meclis toplantısından sonraki gün yapacağımızı belirtmek istiyoruz. Dün yapılan meclis toplantısı bugünkü bazı gazetelere yansıdığı üzere kısa sürmüştür. Bunun nedeni Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ellibeş’in toplantı öncesi ifadesiyle kendisinin Büyükşehir Belediyesinde bir görüşmesi olmasıdır.

“Sayın Belediye Başkanı toplantıdaki tavrıyla Gölcük’ün temel sorunlarına ne kadar önem verdiğini göstermiştir”

“Sayın Basın Mensupları, sizlerin aracılığıyla Gölcük halkına buradan bir duyuru yapmak istiyoruz; Gölcük’ün temel sorunlarının görüşülmesi gereken ve toplantı tarihi 1 ay önceden belli olan bir meclis toplantı tarih ve saatine denk düşecek şekilde ”bir görüşmem var” gerekçesi ile meclis toplantısının acele bir şekilde bitirilmesi Gölcük Belediyesinin Gölcük’ün temel sorunlarına ne kadar önem verdiğinin göstergesidir. Dünkü toplantı da gündem maddelerinin yanı sıra Gölcük vatandaşlarından gelen birçok sorunun yanı sıra yakın zamanda şehit olan polis memurlarının isimlerinin yaşatılması amacıyla verdiğimiz önergelerde vardı.Ama Belediye Başkanımız bütün bu önergeleri ciddi görmemiş ki görüşmesini gerekçe göstererek bütün bu önergelere yazılı cevap vereceğini söylemiştir.”

“Oysa;CHP grubu olarak Meclis Başkanlığına sunduğumuz;”

– Şehit Polis Mustafa Yavaş ve Şehit Polis Bayram Özdere’nin canlarını bu ülke uğruna feda etmiş olmalarının unutulmaması amacıyla isimlerinin Gölcük’te anlamlı bir yerlere verilmesi konusunda görüşüp karar alabilseydik.

Yine İhsaniye kent meydanına verilecek isim konusunda merhum polis Ahmet Erdoğan Özler’in ismine ilişkin verdiğimiz önerge de konuşulabilseydi.

– Adnan Menderes İş Merkezinin özellikle zemin katının bakımsızlığı ve çözümü konusunda verdiğimiz önergeye ilişkin gerekli konuşmalar yapılıp kararlar alınsaydı.

– 6306 sayılı kanun kapsamında riskli olduğu tespit edilen yapılara ilişkin olarak yapılacak yapım ve inşaat işleri için belediye tarafından harç alınmaktadır bunun yasal dayanağı konusunda verdiğimiz önerge konuşabilseydi.

– Son günlerde sokak ve mahallerdeki çöplerin toplanmasında sorun olduğu konusundaki önergemiz yeterince görüşülebilseydi.

– Gündemdeki konulara ilişkin yaptığımız muhalefet gerekçelerine de aynı şekilde gerekçeli cevaplar verilip de oylamaya öyle geçilseydi.

Ama Sayın basın mensupları sizlerinde birçoğunun orada olup tanık olduğunuz üzere bunların hiçbiri olmadı. Gölcük halkının sorunlarına ilişkin yeterli konuşma ve görüşmeler yapılmadan Belediye Başkanımız ”benim görüşmem var” diyerek meclis toplantısını çabucak bitirme yoluna gitti.

Belediye Meclisini bu şekilde yönetmenin nedeni sadece ve sadece demokratik ve şeffaf belediyecilik ile bağdaşmayan ”ben çoğunluğum istediğim gibi davranırım” anlayışıdır.

Belediye’yi bu şekilde yönetmenin nedeni ”Gölcük halkı nasılsa bana sandıkta oy verdi 5 yıl aramızda top çevirerek zaman geçirelim anlayışıdır”

“Bu nedenle yerel yönetimlere ilişkin tüm sorunlarınızı bizlere ulaştırın”

“Değerli Gölcük halkına buradan seslenmek istiyoruz; Yerel yönetimlere ilişkin tüm sorunlarınızı bizlere ulaştırdığınız sürece bu sorunlarınızın çözümü konusunda sonuna kadar takipçisi olacağımızın sözünü buradan sizlere veriyoruz. Bu nedenle yerel yönetimlere ilişkin tüm sorunlarınızı bizlere ulaştırın.Bizlerde bundan sonra her ay yapacağımız basın açıklaması ile gerek meclis çalışmalarına gerekse belediye yönetimine ilişkin tüm bilgileri sizlere duyuracağız.Gölcük Belediyesinin bugüne kadar yapmadığı şeffaf çalışma örneğini Gölcük halkına göstereceğimizi bir kez daha belirtir ve katılan herkese teşekkür ederiz.”

 Arif ÖZTOK

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.