DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 18°C
Çok Bulutlu

Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin yeteneklerini keşfetmeliyiz”

Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin yeteneklerini keşfetmeliyiz”

HSNC8445 HSNC8470 HSNC8480 HSNC8514 HSNC8528 HSNC8417Gebze Belediyesi’nin “41 Genç 41 Gelecek” kapsamında geleceğin liderlerinin yetiştiği projenin üyeleri Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in üzerinde hassasiyetle durduğu “41 Genç 41 Gelecek” projesinin bu yıl ki üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuğu oldular. Ziyarette ülkemizin ve milletimizin tarih sahnesinde yeniden güçlü bir şekilde yer almasının geçmişte olduğu gibi bugün de bilgili, kültürlü ve uyanık bir toplumsal yapı ile birlikte öncü ve lider şahsiyetlerin gerekliliğine özellikle vurgu yapıldı. Birliktelikte bir açıklama yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerimizi ve çocuklarımızı her yönüyle hayata hazırlamamız gerekiyor. Sadece ders kitaplarıyla değil, sosyal aktivitelerde de ön plana çıkmalıdırlar. Öğretmenlerimiz, veliler ve okul çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelidir” dedi.

ÜLKEMİZİN YARININDA Kİ SORUMLULARI SİZ GENÇLER OLACAKSINIZ

İstanbul Şehir Üniversitesi ile kurulan işbirliği neticesiyle “41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Programı”, son yıllarda özellikle yerel yönetimlerin gençler üzerinde sosyal projeler üretmesinin bir ürünü olarak da dikkat çekiyor. Üniversite ve akademi dünyasıyla, bilim, kültür ve sanat alanında ki model şahsiyetlerin tecrübe ve birikimlerinden yararlanacak 41 Genç, bu seferde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile tanışma ve fikir alışverişi yapma şansını yakaladı. Görerek, öğrenerek, yaparak ve yaşayarak liderliğe hazırlanacak gençlere hitaben Başkan Karaosmanoğlu, “Sizlerin geleceğe sağlıklı, donanımlı, ahlaklı, bayrağını seven, ailesine ilgili, ülkemize ve insanlığa faydalı bir birey olmanızı istiyoruz. Ülkemizin yarınında ki sorumluları siz gençler olacaksınız” şeklinde konuştu.

BİLGİLİ, DONANIMLI VE LİDER ÖZELLİKLİ OLMANIZI İSTİYORUZ

Projenin temel hedefinde aktif, hedefe ulaşabilmeleri için özgüven, yeteneklerini keşfetme, güçlü yanlarını harekete geçirme, sosyal çevrenin zenginliğini, tarihi derinliğini ve medeniyet zenginliğini fark ederek Türkiye’nin gelecekte ki daha güçlü bir ülke olmasına sağlayacak gençler yetiştirmek olması da dikkat çekiyor. Bu amaçla konuk ettiği gençlere konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Sizlerin gelecekte devletimizin başı olan Cumhurbaşkanı gibi bilgili, donanımlı ve lider özellikli olmanızı çok istiyoruz. Gelecekte gerek özel gerekse devlet içerisinde bu vatan toprağına ve bayrağına bağlı olan sizlerin, önemli görevlere gelmesi ülkemizin menfaatinedir” ifadelerini kullandı.

İHMAL EDİLMİŞ BİR NESİL TEHLİKE SEÇAR

Bizler nasıl insanımıza faydalı olmak istiyorsak, geleceğimizin teminatı siz gençlerinde topluma faydalı olması gereğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Bizler zor şartlarda yetiştik. Ancak bugün siz daha iyi imkânlarla eğitim görüyorsunuz. Ülkemizin güneydoğusunda yaşananları görüyorsunuz. Vatan ve insan sevgisinden uzak yetişen bir nesil gerek devletimize başkaldırırken milletimizi de huzursuz ediyor. İhmal edilmiş bir neslin nasıl tehlike saçtığını görüyorsunuz. İnşallah bunlar son bulacak, orada yavrularımız ve insanımız geleceğe umutla bakacaklar” diye konuştu.

“GEBZE BELEDİYESİNİ TEBRİK EDİYORUM”

“41 Genç 41 Gelecek” Projesi nedeniyle Gebze Belediyesini tebrik ettiğini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yol, temizlik, çöp, park, altyapı ve üstyapı gibi birtakım hizmetler elbette yapılacak. Ancak bunların dışında diğer önemli görevler arasında sanatta, kültürde ve insanı mutlu edebilecek her konuda yerel yönetimlerimiz insanımızın hizmetinde olacak. Bunlardan ayırdığım diğer önemli bir hizmette eğitimdir ki oda yeni yetişen neslin hayata iyi hazırlanmasıdır. Bizler onların güzel bir insan olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu anlamda Kocaeli’de önemli adımlar attık, atıyoruz. İşte Gebze Belediyemizin “41 Genç 41 Gelecek” projesine her anlamda destek olacağız. Bu projeden dolayı Gebze Belediye Başkanımız Adnan Köşker’e teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra öğrencilerden gelen soruları içtenlikle cevaplayan Başkan Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkan Adnan Köşker’de projenin detayı hakkında bilgi aldı. Projeye katılan Aleyna Taşkın isimli öğrencide Başkan Karaosmanoğlu’na okudukları kitaplardan bir set hediye etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.