DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 17°C
Kuvvetli Sağanak

TÜRKİYE’NİN HAKLI İSYANI

 

Güçlü görünümünde olanlar gerçek güçlülerden her zaman korkar ve çekinirler. İşte dünyanın süper gücü olan ABD’nin güçlü görüntü vermesinin ardında bu gerçek yatar. Birbirlerine menfaatle bağlı olanlar, ilişkilerde de kendi vatandaşları dahi olsa bağlılıkları pamuk ipliğiyledir. İki yüz yıllık tarihi ile yeni dünyanın yeni devleti ABD gücünü tamamen kendi çıkarlarına dayalı kurduğu için aslında güvenilmezdir. Ne yazık ki gerçek ve büyük güç olan Türkiye’ye de korkulu gözlerle bakıyor. Biz 1 Mart tezkeresiyle başlayan sıkıntılı sürecin hala devam ettiğini görüyoruz. Bir korku bir endişe ABD’yi sürekli olarak güçsüz ve her an kullanabileceği yeni partnerlere doğru itiyor. Irak’ta Barzani yönetimini desteklemesinin neneni budur. Küçük bir güç ama ABD için gerekli, kafasını kaldırsa kafasını kırarız. Türkiye öyle değil. Türkiye kafa kırdırmaz ama o kafaları kırar. Lafta DEAŞ’a karşı savaşıyorlar, dediği PYD’yi ve YPG’yi bir terör örgütü olmalarına rağmen desteklemelerinin nedeni Türkiye korkusudur. Türkiye’nin Ortadoğu’ya hakim olma endişesidir. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın ABD’ye çıkışları haklıdır ve isyan halinde olması doğru bir tepkidir. YPG ve PYD bir PKK uzantısı olduğuna göre ABD PKK’yı terör örgütü olarak ilan ettiğine göre uzantılarına cici çocuk demek aslını inkar etmektir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Senin ortağın biz miyiz, onlar mı?” çıkışı aslında milletin hissiyatını da ifade etmesi açısından önemlidir. Hem PKK’ya terör örgütü diyeceksin hem de onun uzantılarına cici çocuk. Bu anlayış kendini inkar etmekten ve kendini tekzip etmekten başka bir şey değildir.

 

KÖTÜ KADIN KATİ PİRİ

Ankara’da PKK Kaynaklı bomba patlamış. 28 canımız uçup gitmiş. Millet olarak içimiz kan ağlıyor, ama Avrupa kendi aleminde. AB’nin Türkiye Raportörü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin düşmanı, bölücü eşkıya PKK sempatizanı belki de bilemem aşığı, belki de bilemem bir PKK’lıya aşıktır, kötü kadın Piri AB’nin aynı zamanda sesi gibi bir şey. Türkiye’den sorumlu ama ülkemize geldiğinde Cumhurbaşkanımızı Başbakanımızı Genel Kurmay Başkanımızı ziyaret edip, şehitlerimizle ilgili üzüntülerini ifade edeceğine, doğruca Diyarbakır’a gidiyor ve PKK ağzından bir mesaj yayınlıyor. 28 canımızla ilgili en küçük bir üzüntü ifadesi ve bu alçak saldırıyı yapanlarla alakalı en küçük bir kınama yok. Şimdi bu kötü kadın Piri Türkiye ile ilgili rapor yayınlayacak ve bize övgüler yağdıracak öyle mi? Avrupa’da Türkiye düşmanı bu kadının raporunu dinleyecek. İş mi? Bunlar adam mı kandırıyor yoksa bizi saf mı zannediyor? AB’den sorumlu Bakanımız doğrusunu söyledi, Türkiye’ye bir daha geldiğinde Ankara’da kendisine muhatap bulamaz. Doğruca gider PKK’nın yanına muhatap olarak onları kabul eder. Bu aslında Avrupa Birliğinin ülkemizle alakalı samimiyetsizliğinin en bariz ve en uç örneğidir. Kötü Kadın Piri, bilki PKK’nın dışında tüm millet tüm ülke senden nefret ediyor. PKK’nın dışında diyorum çünkü hepimiz biliyoruz ki bu memlekette yaşayan PKK sözcüleri ve uzantıları da var.

 

SİGARA BIRAKMA METOTLARI

Kötü bir alışkanlık; kimi özentiden içer, kimi kafa dağıtmak için, kimi de belki de zevk alıyordur onun içindir. Benim sigara geçmişim çok fazla değil. 57 yaşında olduğuma göre yedi-sekiz yıl bilemedin on yıl belki de daha az ya içmişimdir, ya içmemişimdir. Gazetede bilgi işlemdeki arkadaşlardan bir sigara aldım. Sonra yaktım vay anam vay. Her gün otlamaya başlayınca utandım paket aldım. Ne yapsam ne etsem bir türlü bırakma konusunda kendimi zorlayamadım. Sonunda bilgi işlemdeki arkadaşlarım sigarayı bıraktılar. Döndüm dolaştım kendi kendime şöyle dedim, “Yahu iş mi bu bunlar beni sigaraya alıştırdılar sonra kendileri bıraktılar. Öyle olsun” dedim işte altı yedi aydır iyi tüttürdüğüm sigaradan vazgeçtim. Bunun metodu falan yok. Kafanda bitirdin mi iş bitiyor. Berber Ekrem, tedavi sonucu sigarayı bıraktı. Beni her gördüğünde sigaradan bahsediyor. Kafada daha bitmemiş. Dün yine bir vesile ile gazeteye geldi, “Nurettin Abi gece rüyamda bir sigara içiyorum bir sigara içiyorum sorma” dedi. Hani şöyle bir şaşırsa, kıramayacağı biri sigara uzatsa ve bir tane yaksa Berber Ekrem anında geri dönecek. Ama biz gazetede kararlıyız. Arkadaşlarım kafalarında bitirdiği sigarayı terk etmesi herkese örnek oldu. Çünkü kafada biten sigarayı gece rüyanda görmezsin. İlaçla milaçla zoraki bıraktığın geceleri rüyana girer ve bir kabus gibi üzerine çöker.

 

ESMA-ÜL HÜSNA

*EL-EVVEL: Ezeli olup varlığının evveli olmayan, en evveldir. (Kimin hanımı kısırsa ve çocuk isterse bu ismi dört Cumada bin kere okursa, Allah ihtiyacını giderir ve kudreti ile onu Salih evlat ile rızıklandırır.)

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.