DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 23°C
Gök Gürültülü

Albayrak, “Tehlike çok büyük”

Albayrak, “Tehlike çok büyük”

Vatan Partisi Eski Gölcük İlçe Başkanı Gürsel Albayrak, 2011 yılında Türkiye’ye giriş yapan ve ardı arkası kesilmeyen girişlerin ülkemize yarattığı sıkıntıları istatistik verileri ile değerlendirdi. Albayrak, ‘Tehlike çok büyük’ dedi.

“AB ile mültecilerin geri alınması konusunda mükemmel bir anlaşma yaptık”

Albayrak, yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “2011’de Türkiye’ye giriş yapan Suriyeliler bu yıl Türk vatandaşlığına başvurma hakkına sahip olacak. Yeni potansiyel seçmen kitlesinin Türk siyasetine ve demografik yapıya yansımaları ise tartışma konusu. AB ile mültecilerin geri alınması konusunda mükemmel bir anlaşma yaptık. Hayatımız boyunca unutamayacağımız bir antlaşma;  Mülteciler artık Türkiye’nin bir gerçeği. Bu anlaşmadan en büyük kazancımız ise Haziran’dan itibaren vize kalkıyor. Artık huzur içinde uyuyabiliriz. Bu çerçevede önceden belirlenen 3 Milyar Euro’ya ilave olarak 2018 yılı sonuna kadar bir 3 Milyar daha gelecek. “Daha gelen giden yok ya neyse.”

“Ülkelerine dönmeleri olasılığı da yok denecek kadar az”

“Şu ana kadar harcadığımız 7.6 Milyar Doları bile karşılamıyor ama olsun.  20 Mart’tan sonra Yunan adalarına geçen mülteciler 4 Nisan’dan itibaren geri alınacak. Geri dönen her mülteci için halen Türkiye’de bulunanlardan biri AB’nin yapacağı seçimle Avrupa’ya gidecek. “Kavun Karpuz muamelesi”.

Yunanistan’a geçmiş Suriyeli doğrudan Avrupa’ya gitse olmaz tabi. Onlar gariban. Vasıfsız. O bize gelecek AB bizdekilerden seçeceği eğitimli bir mülteciyi alacak. Yakışır. Ülkelerine dönmeleri olasılığı da yok denecek kadar az. Geri Kabul Anlaşması’yla Türkiye’ye gönderilmesi planlanan, yaklaşık 1 milyon kaçak göçmeni de ilave ettiğimizde, sayı 4 milyona yaklaşıyor.”

 “AB ile yaptığınız anlaşmalar sonucunda taahhüt edilen Milyarlarca Eurolar da kimseyi kurtaramayacaktır”

“Suriye’den Türkiye’ye sokulan bulaşıcı hastalıklardan koruyan aşısız Suriyeli Mülteciler olacaktır. Türkiye’de bulaşıcı hastalıklar yakında hortlayacak belki de bizleri sevdiklerimiz den koparacaktır. Bu da önemli değil bizde bir Atasözü vardır” Acı patlıcanı kırağı çalmaz” İşin bu tarafını düşünen yoktur.

Hayal peşinde koşanlar tehlikenin farkına ne zaman varacaklar çok merak ediyorum. Bu bombalar yirmi otuz kişiyi öldürmeyecek daha büyük toplu ölümlere sebep olacaktır.  AB ile yaptığınız anlaşmalar sonucunda taahhüt edilen Milyarlarca Eurolar da kimseyi kurtaramayacaktır. Uyuyan milletler ya köle olarak uyanır ya da ölürler.Bu gizli bombayı ülkemize sokanlar Türk Devletinden ve Türk milletinden intikam almaya çalışan emperyalistler ve onlara hizmet eden yerli işbirlikçiler. Biz bu ülkeyi yolda bulmadık, gazete kuponları karşılığında da verilmedi. Atalarımızın kanıyla canıyla milli mücadeleyle kazandık.”

 

 

“29 Nisan’dan itibaren, peyderpey bu hak, diğer Suriyeli mülteciler için de söz konusu olacak”

“Mültecilerin Türkiye’deki miladı 29 Nisan; Hâlihazırda Türkiye’de yaşayan ve sayıları 2 milyon 720 bin olarak açıklanan Suriyeli mülteciye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 170 bin Iraklı mültecinin ilavesiyle sayı, 2 milyon 890 bine yükseliyor. Ayrıca Türkiye’de doğan Suriyeli çocuk sayısının 152 bine ulaştığı açıklandı. İlk mülteci kafilesi, 29 Nisan 2011’de Türkiye’ye giriş yaparak kamplara yerleştirildi. Yasa uyarınca, 29 Nisan 2016’dan itibaren, geriye dönük olarak 5 yıllık ikamet süresini dolduran Suriyelilere, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı talep etme” hakkı doğuyor. 29 Nisan’dan itibaren, peyderpey bu hak, diğer Suriyeli mülteciler için de söz konusu olacak.”

“Gelenlerin türemesi, üremesi derken yakın bir gelecekte azınlık durumuna düşeceğiz”

GÅrsel Albayrak“Yasa, vatandaşlık taleplerinin Bakanlar Kurulu’nca karara bağlanmasını öngörüyorsa da, AKP hükümeti açısından, ocak ayında çalışma izni verilen mültecilerin vatandaşlığa kabulü, siyasi hesaplar ve seçmen tabanının genişletilmesi açısından kritik önemde. Gelenlerin türemesi, üremesi derken yakın bir gelecekte azınlık durumuna düşeceğiz.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.