DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 17°C
Kuvvetli Sağanak

“DEĞERLİ BAYANLARIMIZIN KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN”

“DEĞERLİ BAYANLARIMIZIN KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Kaymakam Yazıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için açıklamada bulundu

8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle İlçemizin başarılı Kaymakamı Adem Yazıcı kadınların önemini anlatan bir basın açıklamasında bulunarak aynı zamanda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kaymakam Yazıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile alakalı yapmış olduğu basın açıklamasında şunları dile getirdi.

kaymakam adem yazıcıBirleşmiş Milletler Genel Kurulunda  1977 yılında alınan bir kararla 8 Mart gününün “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Tüm dünyanın belki de en önemli sorunlarından bir tanesi ,  kadın erkek fırsat eşitliğinin sağlanması ,  kadınların toplumsal alanda ikincileştirilmesi, dışlanması ve şiddete uğramasıdır.

Son yıllarda kamu kurum ve kuruluşumuzun  yürüttüğü projelerle aile içi şiddete karşı duyarlılığın arttığını söylemek mümkün.  Bu temelden yola çıkarak, kadınlarımızın yönlendirilmesini, hakları konusunda bilgilendirilmesini çok önemsiyoruz. Kadına yönelik şiddetle mücadele artık bir devlet politikasıdır.Bu kapsamda  pek çok yasal düzenleme  yapılmış  ve birçok politika  ve proje uygulanmaktadır.

Toplumun temelini aile oluşturmaktadır. Aile toplumsal yaşam içerisinde  örgütlü olan  en küçük  oluşumdur. Buda hiç kuşku  yok geleceğimizi şekillendiren çok önemli bir yapıdır. Bu yapının  sağlam temeller üzerine  oturması Devletimizi  güçlendirir .Her ne kadar  ata erkil  bir aile yapısından  geliyor ve ailede babanın rolünün ne kadar önemli olduğunu biliyorsak da ailenin en önemli mihenk taşı  kadınlarımız yani annelerimizdir. Son derece kutsal olan kadınlarımızın toplum içerisinde hak ettiği yeri   alması , geleceğimizinde  o kadar güçlü olmasına katkı sağlayacaktır.

Hayatın ağır yükünü omuzlarında taşıyan kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve kültürel  hayatın içinde aktif olarak yer almaları için  çeşitli alanlarda  yapacakları  çalışmaları, yeni fikirleri,  iş önerilerini   yürekten  destekliyor  ve artmasını temenni ediyorum.

Kutsal varlıklarımız olan kadınların eziyet ve baskıdan uzak huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak devletimizin yanı sıra toplum olarak hepimizin ortak sorumluluğudur. Kutsal varlıklarımız olan kadına gösterilen şiddete karşı kadınların korunması  , haklarının savunulmasında üzerimize düşen bütün sorumlulukları yerine getirmeye hazırız .  Kadınlarımıza karşı şiddete yönelik her türlü girişimi nefretle kınıyorum.

Gölcük’lü kadınlarımızın  ekonomik, sosyal ve kültürel  hayatın içinde aktif olarak yer almaları için  çeşitli alanlarda  yapacakları  çalışmaları, yeni fikirleri,  iş önerilerini    Kaymakamlık olarak önemsiyor , yürekten   destekliyor  ve artmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü tekrar kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.