DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 23°C
Gök Gürültülü

ELLİBEŞ “VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRDİK”

ELLİBEŞ “VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRDİK”

AK Parti 80. İlçe Danışma Meclisi toplantısını gerçekleştirdi

DSC_0422 DSC_0425 DSC_0434 DSC_0443 IMG_0965 IMG_0973 IMG_0979 IMG_0981 DSC_0421

AK Parti 80. İlçe Danışma Meclisi Yerel Yönetimler Şura toplantısı geçtiğimiz akşam Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleştirildi. Toplantıda Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş 2014 yerel seçimlerinde verilen vaatler hakkında 2 yıllık sunum gerçekleştirdi.

Katılım yoğun oldu

Kocaeli Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, AK Parti İl Yöneticisi Samet Taşdelen, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, parti yönetimi, belediye meclis üyeleri, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emel Kasapoğlu ve Yönetimi ile çok sayıda partililer eşlik etti.

Alp, “İstiklal Marşı bir yürek abidesidir”

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, “Değerli arkadaşları bu ay içerisinde Çanakkale’deki ecdadımız bu ülkeyi, bu vatanı bu bayrağı canı pahasına korumuş ve canlarını teslim etmiştir. Allah onlardan razı olsun. Ruhları şad olsun. O günden bugüne kadar bu ülke için canını veren şehitlerimiz için bizim onlara can borcumuz var. Bizim borcumuz ülkemizin topraklarını sonuna kadar korumak boynumuzun borcudur. Bizler bütün birimlerimizle vatanımızı koruyarak borcumuzu ödeyeceğiz. İstiklal Marşı bir yürek abidesidir. Mehmet Akif Ersoy gibiler sayesinde bu ülke düşmanlardan kurtulmuştur. Kıymetli Hazirun bugünkü toplantımızın asıl nedeni Belediye Başkanımızın 2 yıllık sunum gerçekleştirecek.

“CHP HDP ile işbirliği yapıyor”

HDP’nin bugünkü durumu ortada. MHP’nin ülkemize verdiği destekten ötürü tebrik ediyoruz. Fakat CHP’nin bölücü terör örgütünün uzantılarıyla meclis çatısı altında nasıl işbirliği yaptığı ortada. Milletimiz bunları görüyor.

“Kim bu terör örgütlerine destek olduysa toprağa gömülecektir”

Terör örgütlerinin bir hedefi var. Ülkemizdeki hedefi de ana omurgamızı zayıflatmaktır. Bizim birliğimizi kardeşliğimizi hiç kimse bozamayacaktır. Her türlü yaptırımımızı her türlü müdahalelerimizi yapıyoruz. Artık hiçbir örgüt tek başına hareket etmiyor. Bunlara hepimiz şahit olduk. Kim bu terör örgütlerine destek olduysa toprağa gömülecektir. Değerli arkadaşlar terör örgütlerinin en önemli hedeflerinden birisi de bir psikolojik korku yaratmaktır. Ama biz bunlara bugüne kadar müsaade etmedik, boyun eğmeyeceğiz. Her kuduruşlarında başlarını ezeceğiz. Bizim kalpten kalbe olan bağlılığımızı hiç kimse yok edemeyecekler” dedi.

Ellibeş, “Her seçimden yüzümüzün akıyla çıktık”

Toplantıda konuşma yapan Başkan Ellibeş, “Az önce İlçe Başkanımız çok önemli bilgileri verdi. Ben de kendisine can-ı gönülden katılıyorum. Umarım Allah bu ülke üzerinden hesap yapanların hesaplarını bozar ve bu ülke artık hak ettiği rahatlığa kavuşur. Bugün burada ilçe divanımızı icra ediyoruz. Bizler 2004 yılında bayrağı devraldık. AK Parti olarak girdiğimiz ilk yerel seçimdi 2004 ve Allah’a şükürler olsun ki halkımız bize başkanlık görevini verdi. Sonraki dönemlerde gerçekleştirilen seçimleri artan oy oranları neticelendirdik. Her seçimden yüzümüzün akıyla çıktık. Bunda siz teşkilatımızın canı gönülden verdiğiniz desteklerle bizler başarılarımızı devam ettirdik. Bizler verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirdik. Bunu da ispatlarıyla Gölcük halkımıza ve siz değerli partililerimize sunacağız.”

Başkan Ellibeş’in 30 Mart 2014 Yerel Seçim Vaatleri:

Mahalli hizmet birimlerimizi genişleterek yerindelik ilkesi gereğince kaliteli etkin ve hızlı hizmet akışını sağlamak, muhtarlarımız, kent konseyimiz, sivil toplum kuruluşlarımızı ve vatandaşlarımızı karar alma süreçlerine dahil edecek birlikte hizmet etmek.

Toplumsal tercihlerle uyumlu hizmetleri ilçe genelinde adil bir şekilde dağılımını gözeten yerel gelişmişlik farklarını gideren şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışını izlemek.Hükümetimiz ve Büyükşehir belediyemiz ile birlikte ilçemizin hizmet ve yatırımlardan en iyi şekilde yararlanılmasını sağlayabilmektir. Kent bilgisi sistemi ile ilçe sınırlarını genişleyen belediye hizmetlerini çok hızlı ve yeniden yapmak. Üyesi olduğumuz Dünya Birleşmiş Kentler Yerel Yönetimler Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Sağlıklı Kentler Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlar ve ile işbirliğini sürdürmek. Kocaeli Üniversitesi ve Kent Konseyi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Gölcük Vizyon 2023 Projesi altında yeni projeler üretmek.

Hizmet vermeye başladığımız Engelsiz Yaşam Merkezinin koordinesinde engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu kurs, etkinlik, meslek edindirme eğitimleri ve benzeri faaliyetleri gerçekleştireceğiz.

Engelsiz oyun arkı projesi ile engelli olmayan çocukların birlikte oynayabileceği özel olarak tasarlanmış park alanları oluşturacağız.

Yalnız değilsiniz projemiz kapsamında ilçemizdeki kimsesiz, yaşlı ve yoksul vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye yardımcı olacağız.

Yürütmekte olduğumuz ‘Gölcük’te Öğrenci Olmak’ projesiyle öğrencilerimizin geleceğe daha hazırlıklı olmalarına yardımcı olacağız. Öğrencilerimizin eğitime destek alabileceği, sosyal, kültürel, etkinlikle yapabileceği yeni bilgi evleri yapacağız.

Bahçeleri müsait olan okulları kapalı spor salonu yapacağız.

Kent Konseyi Kadın Meclisi ile birlikte ortak projeler geliştirilerek kadınlarımızın daha fazla toplumsal hayata katılmaları, sosyal kültürel etkinliklerde bulunmaları sağlanacaktır.

Hükümetimizin yatırım programına aldırttığımız Gençlik Merkezi’nde, gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde bulunmalarını sağlayacağız. İlçemizdeki sportif faaliyetlerin gelişmesine katkı sağlamak için spor kulüplerimizi desteklemeye, ulusal ve uluslararası düzeyde derece alarak başarı elde eden sporcu ve ekiplerimizin her zaman yanında olmak.

Yerel ve ulusal spor müsabakaları düzenlemek. İlçemizdeki ticari hayatın gelişmesi amacıyla esnaflarımızla ve mensubu oldukları odalarla işbirliği içerisinde olmak. Halkımızın doğumunda vefatına kadar her türlü sosyal ihtiyacında, Hoş geldin Bebek projesi ve ücretsiz cenaze hizmetleriyle yanında olmak. İlgili kurumlarla beraber sokakta çalışan çocukların rehabilitasyonu için işbirliği yapmak. İşsizliğin çözümünde orta ölçekli atölyelerin özendirilmesi ve çevre sanayi kuruluşlarıyla var olan diyoloğu geliştirilmek. Köylerimizde tarım, hayvancılık ve turizmi desteklemek. Emeklilerimizin vakitlerini değerlendireceği, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabilecekleri yeni emekli evi hizmete sunmak.

Değirmendere Eski Yalı Evlerinin restorasyonu ile Yukarı Değirmendere ve Saraylı Meydanlarını düzenleyerek Eski Yalı Evlerinden başlayan Yukarı Değirmendere, Örcün ve Saraylı’yı içine alan Kazıklı Kervansaray’dan Yazlık Ilıcası’na uzanan Tarih Koridoru Projesi’ni tamamlamak. ,

Kardeş şehirleri bağları kurarak kültürler arası diyoloğun geliştirilmesine katkı sağlamak. Festivaller, sempozyumlar, yarışmalar, anma törenleri ve diğer sanatsal ve kültürel faaliyetleri geliştirerek yapmak.

Yaptığımız mahalle konaklarına ilaveten yenilerine inşa ederek kültürel ve sosyal merkezler oluşturmak. Meslek edindirme ve el beceri kurslarımızı GÖLMEK çatısı altında düzenlemek, Konservatuarlarımız bünyesinde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, tiyatro ve benzeri kurslarımızı düzenlemek. Hemşericilik bilincini arttırmaya ve yaygınlaştırmak.

Kentimizin sürdürülebilir gelişmesi kapsamında her projemiz çevreye duyarlı , çevreyi ve doğayı koruyan özellikte olacaktır.

Çevremiz her zaman temiz tutulacak çöp toplama faaliyetimiz geliştirilecektir. Sokak hayvanları ile ilgili kanun çerçevesinde çalışmalar devam edecek, yapımı tamamlanan hayvan barınağının faaliyete geçmesiyle beraber hayvanların rehabilitasyonu yeni ve modern tesiste yapılacaktır.

Geri Dönüşüm uygulaması sayesinde zararlı ve tehlikeli atıklardan ambalaj atıklarına kadar pek çok atık toplanarak ülke ekonomisine fayda sağlamaya devam edilecektir.

Yasakdüzü ve Kadırga Mesire Alanlarımız düzenlenerek halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Oyun gruplarının bakımları yapılacaktır. Vadi projelerimiz ile kentin nefes alabileceği mekanlar oluşturacağız. Karayolları Genel Müdürlüğü battı çıktı projemizin taslağını onaylamış Gölcük halkına müjde olsun.Bu yıl içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz battı çıktı ihalemiz çıkacak.

Sahillerimizin uygun olan yerlerinde plajlar yapacağız. Yeşil bir çevre için ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceğiz. Devam eden Hisardere ıslah çalışmasının tamamlanmasıyla beraber Hisaredere Çevre Düzenlemesi projesini hayata geçireceğiz.

Güzel Evim Güzel Kentim Projesiyle kentimizin estetik görünüm kazanması için yeni uygulamalar yapmaya devam edeceğiz. Kentimizin muhtelif yerlerinde yapılacak katlı otoparklar ile otopark problemi çözülecektir.

D-130 Devlet karayolu üzerine yapılacak ulaşım projesi ile hem Gölück kent içi transit geçişi hem de Amiral Sağlam ve 1 Mart Caddeleri trafiği rahatlatacaktır.

Gölcük -1 Köprülü Kavşağından başlayarak Yavuz Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi ve Donanma Caddesi’nde tekrar D-130 Devlet Karayoluna bağlanan Kent içi Kuzey Dolaşım Yolu 20 m’lik yol olarak düzenlenecektir.

Hisar dere köprülü kavşak yapılacak, hem Hisareyn hem İhsaniye hem de bağlı köylerin trafik geçişleri daha güvenli hale gelecektir.

Muhtelif yerlerde D-130 Karayolu üzerinde yaya alt ve üst geçitleri yapılacaktır.

Değirmendere Dörtyol Kavşağından başlayarak Örcün, Saraylı, Şirinköy, İhsaniye ve Hisareyn’i geçerek Yeniköy Köprülüm Kavşağından tekrar D-130 Devlet Karayoluna bağlana Gney Dolaşım yolu D-130 Devlet Karayoluna alternatif yol olarak hayata geçirilecektir.

Belediyemizce 92 derslikli 5 okul karşılığında alınarak belediye mülkü haline gelen Amiral Sağlam Caddesi üzerindeki Gazi Ortaokulu alanı ve çevresine halkımızın görüşü alınarak ilçemizin ihtiyacı olan ve ilçemize katma değer sağlayacak bir proje uygulanacaktır.

Çiftlik Ulu Camii ve civarında mahalle sakinleriyle değerlendirmeler yaparak, trafik problemini çözecek sosyal hayatı canlandıracak ticari potansiyeli geliştirecek bir dönüşüm projesi gerçekleştirilecektir.

Yukarı Değirmendere’de bulunan tarihi hamam restore edilecek, meydan yeniden düzenlenecektir. İhsaniye kent Meydanı’nda kamulaştırmalar tamamlanacak, ardından da meydan projeler hayata geçirilecektir.

Kentsel sit alanı olan Saraylı’nın Meydanı yeniden düzenleyerek daha estetik görünüm elde edilecektir.

Halıdere Çarşı Meydanı, Ulaşlı, Cami Meydanı, Hisareyn ve Yazlık Meydanları düzenlenerek daha estetik bir görünüm kazandırılacaktır.

Köylerde meydanlarımızı güzelleştirecek ihtiyaç olan yerlerde fırınlar yapacağız. Değirmendere Başkomutan Caddesi’ndeki belediyeye ait alanda katlı otopark, katlı pazaryeri ile sosyal ve kültürel mekanları bünyesinde barındıran projeyi hayata geçireceğiz. Bowling ve Sinema Salonu yapacağız. Gözlementepe mesire alanını yeniden düzenleyerek ilçemizin sembolü olacak bir kule yapacağız. Değirmendere Kültür Merkezinin yanında alan düzenlenecek. Hem denizden faydalanılan hem de sosyal faaliyetlerin bulunduğu içerisinde sandal çekek yerinin de olduğu yeni bir kompleks haline gelecektir. İlçemizin muhtelif cadde ve sokaklarında prestij cadde uygulamalarına devam edeceğiz. İhtiyaç duyulan noktalarda dere ıslah çalışması yapacağız.

Yazlık Ilıca tesislerimizde 2. Etap restorasyon ve rehabilitasyon çalışmalarına devam edeceğiz.

Yoğun girişimlerimiz neticesinde hükümetimizin yatırım programına aldırttığımız Adliye Sarayı, Devlet Hastanesi Gençlik Merkezi Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu, Sevgi Evi ve 2. Endüstri Meslek Lisesi projelerinin ihale süreçleri takip edilip yapımı sağlanacaktır.

Ford Otosan Fabrikası çevresinde trafiği ve yaşamı rahatlatmak için tır parkları yapacağız. İlçe genelinde ihtiyaç duyulan yerlerde yağmursuyu, su ve kanalizasyon hatları yapacağız. İSU Genel Müdürlüğü tarafından Avidere ve Karanlıkdere İçme Suyu Artıma Tesisi yapılarak kentimize daha kaliteli içme suyu temin edeceğiz.

Denizcilik, Haberleşme Ve Ulaşım Bakanlığı’nca yapılmakta olan Dil İskelesi – Hersek Burnu arasındaki İzmit Körfez Geçiş Köprüsüyle bağlantılı olarak yapılacak olan Güney Otoyol Projesinin kent içine uzanan kollarının yapımı takip edilecektir.

“Gölcük’te Kentsel Dönüşüm projesini tamamlayacağız”

Kentsel Dönüşüm Projesi inanın 3 saatlik konu. Bizler Gölcük genelinde kentsel dönüşüm planlıyoruz. Bizler bu projenin ilke kararlarını planlıyoruz. 3 bölge belirlemiştik. İlk alan Sanayimizi Hisareyn’e yeni esnaflarımıza hak ettiği bir sanayi çarşımızı kazandıracağız. Hisareyn’deki arsalarda görüşmeler bitti. Esnaflarımız ile görüşmelerimizi de tamamlamak üzereyiz.

“İlçe Merkezi mükemmel olacak”

İkincisi ilçe merkezi’nde takriben 400 yeni konut yaparak, mükemmel aranılan istenilen tüm alanları olan bir ilçe merkezini Gölcük halkına sunacağız.

“Denizevler bölgesinde konut yapımı kesinlikle yasak”

Üçüncü alan Denizevler bölgesi. Bu bölge depremde çökmüş bölge. Devletimiz o bölgeyi afet bölgesi ilan etti. O bölgede kesinlikle ev yapımı yasak. Riskli bir alan ve bakanlar kurulu kararı var ve boşaltma kararı olan bir yer. Bizler o bölgede yaşayan vatandaşlarımıza sözler verdik. İnceleme yaptıralım dedik. Yaptırdığımız incelemelerde sonuç kesinlikle ev yaptırılamayacağı sonucu çıktı. Artık bu saatten sonra o bölgede kesinlikle konut olarak oturulması imkansız. Bizler Denizevler’de yaşayan vatandaşlarımızı mağdur etmek istemedik. Bizde kendilerine dedik ki rezerv alan belirlensin. Onlara yeni konutlar yapalım dedik ve arsalara ve binalara rayiç bedeller verilsin. Alacaklar varsa alacaklar alınsın, borç çıkarsa borç ödemesi çıksın dedik. Bizim amacımız kentsel dönüşüm projemizi hayata geçirirken kimseyi mağdur etmek istemiyoruz.

Ellibeş, “Gölcük halkına verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz”

Başkan Ellibeş 30 Mart 2014 yerel seçimler öncesinde Gölcük halkına verdiği seçim vaatleri sunumunda salondaki partililere vaatlerinin birçoğunu tamamladıklarını belirterek, yapımına devam edilen projelerin son durumları hakkında bilgi verdi. Başkan Ellibeş’e programda partililer sevgi gösterilerinde bulundu. Başkan Ellibeş kendisine sevgi gösterisinde bulunan partililere teşekkür ederek yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Arif ÖZTOK

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.