DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 22°C
Çok Bulutlu

Erzurum’da ilgi yoğun oldu

Erzurum’da ilgi yoğun oldu

Başkan Karaosmanoğlu, Erzurum’da TDBB yönetim kurulu toplantısına katılırken, resmi temaslarda da bulundu

Başkan Karaosmanoğlu’na

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TDBB’nin Erzurum’da gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısına katıldı. Resmi ve teknik temasları da içeren ziyarette, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin 6. Araç Filosu’nun tanıtıldığı törene de katıldı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in de hazır bulunduğu tanıtımda 30’u doğalgazlı, 10’u da dizel yakıtla çalışan 40 otobüs, içerisinde kurtarma, kesme, ayırma üniteleri bulunan 10 yangın söndürme aracı, greyder, kepçe, küçük portif, paletli karto ve tuz aracının bulunduğu 6 iş makinesi, 9 elektrikli temizlik aracı ve 5 zabıta aracı hizmete alındı. Başkan Karaosmanoğlu burada yaptığı konuşmada, “Güzel insanlar her şeyin en güzeline layıktır. Erzurum’un güzel insanlarının da hizmetin en güzeline layık olduğuna inanıyorum. Erzurum’da hizmetlerin böyle kaliteli ve güzel yapılmasını görmekten de büyük bir mutluluk duydum” dedi.

HSNC9160 HSNC9167 HSNC9175 HSNC9112BAŞKAN KARAOSMANOĞLU, SEKMEN’İ KUTLADI

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türki Cumhuriyetlerinin Belediye Başkanları, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının katıldığı toplantıda konuşmasına devam eden Başkan Karaosmanoğlu, “Erzurum’a 5-6 yıl önce gelmiştim. Bu gelişimde Erzurum’u çok daha canlı, daha diri, daha temiz, daha nezih ve insanların da yüzlerinin daha güleç olduğunu görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen kardeşimizi 20 yıl öncesinden İstanbul’dan tanıyoruz. Oradaki hizmetlerini de gördük, biliyoruz. Milletvekilliğinde de hep gece gündüz demeden, Türkiye’mize, ülkemize ve bütün insanlığa nasıl hizmet edebiliriz diye düşünen bir kardeşimizdir. Biz ekip olarak böyleyiz. Ülkemizin gelişmesi, kalkınması, insanımızın refahı, sağlıklı ve mutlu yaşaması bize büyük bir gurur veriyor. Bizim için büyük bir enerji kaynağıdır. Bunun için çalışıyoruz, bunun için heyecan duyuyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’i hizmetlerinden dolayı kutluyorum. İnsan vücudu için kan dolaşımı ne kadar hayati önem arz ediyorsa şehirdeki ulaşım da o derece önemlidir. Bu nedenle bu modern güzel otobüsler ulaşım açısından çok önemlidir. Ben 25 yıl önce belediye başkanlığına başladım. O zaman Türkiye’de böyle yeni araç, makine alan belediye yoktu. Hizmeti ilkel usullerle, zor şartlarda yapmaya çalışıyorduk” ifadelerini kullandı.

 

 “TÜRKİYE, AK PARTİ İKTİDARIYLA BÜYÜDÜ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Türkiye’nin AK Parti iktidarıyla büyüdüğünü ifade ederken konuşmasına şu şekilde şöyle devam etti: “Allah’a şükürler olsun ki AK Parti iktidarında son 14 yıldır Türkiye gelişti ve kalkındı. Kendi makinesini ve kendi otobüsünü yapıyor. Eskiden Avrupa’nın hurdalıklarından ekonomik ömrünü bitirmiş makinelerini giderek alıyorduk. IMF’den para almadan emeklimizin maaşını dahi veremiyorduk. Allah’a sayısız kez şükürler olsun ki, artık o kara günler, o bizi küçülten, onurumuzu kıran o günler artık geride kaldı. Ama su uyur düşman uyumaz. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz her şeyin önündedir. Biz bütün Türkiye’nin hatta bütün gönül coğrafyamızın kalkınmasını istiyoruz. İşte, Türk Dünyası Belediyeler Birliğimizin de, Yerel Yönetimler Belediyeler Birliğimizin de asıl amacı budur. Bütün Türk Dünyası’nı ve gönül coğrafyamızı birlikte kalkındıracağız. Bu güzel hizmetlerden dolayı, bu güzel hizmet ekibinin başı olan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen kardeşime, onun şahsında bütün hizmet ekibine ve tüm Erzurumlu kardeşlerime saygılarımı sunuyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

 

ERZURUM’DAKİ YAPISAL DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’da 2 yılda önemli bir yapısal değişim ve dönüşümün gerçekleştiğini ifade etti. Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti hükümetlerimizin halkımızın beklentilerini esas alarak gerçekleştirdiği yapısal dönüşümler tek tek uygulamaya giriyor. Devlet idaresinin yapı taşlarından biri olan ‘Bütçe Denkliği’ son 200 yılda gerçekleşen en önemli olgulardan biridir. Bunun için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Kıymetli Başbakanımıza ve Değerli Bakanlarımıza, vekillerimize, parti mensuplarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Türkiye Cumhuriyeti şuanda en güçlü döneminde bulunuyor. Bu gücüne, bu hızına güç katmaya, hız katmaya da devam edecek” dedi.

 

SEKMEN’DEN HENDEK KAZAN BELEDİYELERE SERT TEPKİ

Başkan Mehmet Sekmen, konuşmasında belediye imkânlarıyla terör örgütüne yardım ve yataklık yapan, hendek kazan belediyelere de sert tepki gösterdi. Sekmen, şu değerlendirmeyi yaptı: “Bize sunulan imkânlar bize verildiği gibi Diyarbakır’a, Van’a ve Ağrı’ya da veriliyor. Amma onlar verilen paraları maalesef başka yerde kullanıyorlar. Biz hizmete dönüştürüyoruz, onlar ise hendek kazdırmanın gayreti içerisindeler. Bunun için buradan sesleniyoruz. Bu vatanı korumak üzere, Kürt kardeşlerimizi korumak üzere cansiperane çalışan Mehmetçiklerimize ve polis teşkilatımızın mensuplarına, emniyet güçlerimize buradan selam gönderiyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun, mekânları cennet olsun. Onlar bu teröristlerden Kürt kardeşlerimizi kurtarmanın gayreti içerisindeler. Okulları, camileri yakıyorlar, hastaneleri bombalıyorlar. Bunlar kime hizmet veriyor? Siz kimin düşmanısınız? Onlar sokaklara hendek kazdırırken biz de illerimizde yatırım yapmanın gayreti içerisindeyiz. Hizmete aldığımız otobüslerimiz ve hizmet araçlarımız kentimize hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

 

 

TDBB’YE EV SAHİPLİĞİNİ ERZURUM YAPTI

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin (TDBB) Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı. TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve TDBB Yönetim Kurulu Üyeleri’nin iştirak ettiği toplantıda ev sahipliğini gerçekleştiren Sekmen, “Türk Dünyası arasında mevcut olan ortak kültür ve medeniyet mirasını dikkate alarak, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma yaklaşımı ile bilgi, görgü ve karşılıklı deneyimlerden yararlanmak amacıyla kurulan Türk Dünyası Belediyeler Birliği, bugün gelinen noktada, Dünya’nın dört bir yanında bulunan Türk uluslarının ortak paydasıdır. Türkiye, Azerbaycan, Kosova, Moğolistan, Kırgızistan, Bosna Hersek, Makedonya, Kazakistan daha adını sayamadığım Asya ve Avrupa’nın her bir ülkesinde bulunan soydaş ve dindaşlarımızı temsil eden, üyesi olmaktan da büyük bir gurur duyduğum Türk Dünyası Belediyeler Birliği, kültür ve medeniyet mirasımızın buluştuğu bir noktadır” diyerek duygularını ifade etti.

 

GÖNÜL COĞRAFYAMIZDA BİRLİĞİ SAĞLAMAK İSTİYORUZ

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, gönül coğrafyasındaki yerel yönetimler arasında işbirliği sağlamak, tecrübeleri aktarmak, ihtiyacı olan belediyelerle yardımlaşmak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini basın mensuplarına açıklarken, “TDBB olarak asıl amacımız, gönül coğrafyamızdaki yerel yönetimlerin işbirliğini sağlamak, birbirimize tecrübe aktarımı yapmak, ihtiyacı olan belediyelerle ilgili yardımlaşmak, personelimizin çalışan, teknik ve diğer sosyal personelimizin yetiştirilmesini sağlamak. Bir şehirde yapılan güzel bir uygulamadan diğer şehirde olanların haberi olmuyor. Birlik vasıtasıyla o şehirde yapılan güzel uygulamaları diğer şehirlerde tanıtıyoruz. Sürdürülebilir uygulamaları açısından diğer şehirlerde de uygulama fırsatımız oluyor. Özellikle yurt dışına giderken tüccarımızı, iş adamımızı götürüyoruz. Onlar da oralarda yatırım fırsatı var mı, ticaret yapabilir miyiz, ithalat ihracat yapabilir miyiz, oradan alabileceğimiz bir şey var mı, oraya satabileceğimiz bir şey var mı diye fırsatlar bulmuş oluyorlar” dedi.

 

HAYIRLI HİZMETLERE İMZA ATIYORUZ

Ayrıca folklor, sanat ve buna benzer kültürel hizmetlerinde olduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Birliğimizde bin 200’e yakın üyemiz var. Bunların büyük çoğunluğu Türkiye dışından. Azerbaycan’dan, Kırgızistan’dan, Kazakistan’dan, Balkanlardan, Rusya’dan pek çok üyemiz var. Bunlarla işbirliği yapıyoruz. Karşılıklı iletişim, tanışma, kaynaşma, Türk dünyasının gönül coğrafyamızdaki insanların dertleşmesi çok hayırlı hizmetlere imza atıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.