DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 18°C
Sağanak Yağışlı

Mart ayı Belediye Meclis Toplantısı sorunsuz icra edildi

Mart ayı Belediye Meclis Toplantısı sorunsuz icra edildi

DSC_3191 DSC_3194 DSC_3196 DSC_3185

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısının Mart ayı ayağı dün belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlık yaptı. Toplantının gündeminde;

1-Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nce hibe edilen 13+1,5 m2 Çöp Toplama Aracının 2016 Mali Yılı Bütçesi T cetveline ilave

2-İmar Komisyonunun Gölcük Revizyon Uygulama İmar Planı hükümlerinde yapılan düzenlemeler ile ilgili raporu

3-Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Şehitler Mahallesi, 153 ada 75 nolu parsel ile ilgili hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı teklifi

4-Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Değirmendere, 156 ada 1 ve 6 , 157 ada 4 ve 5, 160 ada 1 ve 2, 194 ada 1,2,3 ve 4, 197 ada 1 parsel ile 1819,3798,3802,3803,3804,3805,3806,3807,3808,3809,3810,3811, ve 4217 parselle ile ilgili hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı teklifi

5-Halihazır Harita Kontrol Ücreti Tarifesi.

CHP Belediye Meclis Üyesi Özgür Yılmaz CHP grubu adına soru önergelerini Başkan Ellibeş’e sundu

Cumhuriyet Halk Partisi Grubu adına belediye meclis toplantısında Özgür Yılmaz soru önergesi verdi

Soru önergelerinin ilkinde

Konu: Şehidimizin isminin yaşatılması,

Gerekçe; Şehit Er Arif Subaşoğlu’nun isminin İhsaniye’de uygun bir yere verilerek yaşatılması bizleri ve yöre halkını mutlu edecektir.

Soru önergesinin ikincisinde

Konu Yazlık Ilıca yolu

Gerekçe; Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcasının kuzey yönünden yol açılmıştır. Ancak uzun süreden bir hiçbir faaliyetin yapılmadığı, yan tarafındaki derenin kirlendiği görüntü kirliliği ulaşım sıkıntısı ve Yazlık Ilıcası vizyonuna zarar vermektedir. Yazlık Ilıcası kuzey yönündeki yolun en kısa sürede tamamlanması için gerekmektedir.

Soru Önergesinin Üçüncüsünde

Konu: Yazlık için spor alanı ve dinlenme kompleksi

Gerekçe; Gölcüğümüzün beldelerinde yapılan spor alanları ve dinlenme komplekslerinden nüfus artış hızının en fazla olduğu Yazlık beldesidir. Yazlık için spor alanların, halkın dinleme, oturabileceği ve spor yapabileceği alanlar yetersizdir. Ayrıca Yazlık spor altyapısının olduğu bir beldemizdir. Yazlıktaki spor kulübünde yaklaşık 200’e yakın genç bulunmaktadır. Yazlık spor olarak faaliyette olan kulübün antrenman yapabileceği ve geleceğe yönelik olan hedeflerine ulaşabilmesi için Yazlıkta buluna mevcut sahanın spor tesis alanına futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, ve diğer spor kolları için ve halkın gezebileceği, dinlenebileceği ve spor yapabileceği, Yazlıkta Karınca derenin düzenlenmesi ile birlikte Gölcük halkına yakışır bir kompleks ihtiyacı bulunmaktadır.

Ellibeş, “Soru önergelerindeki sorunları çözebilmek için çalışma yapacağız”

Soru önergelerinin okuyan ve değerlendiren Belediye Meclis Toplantısına başkanlık yapan Mehmet Ellibeş, konularla alakalı çalışmalar yapılacağını ve sıkıntı görülen yerlerde sorunların çözüme kavuşacağını ifade etti.

Gündem maddeleri belediye meclis üyelerince değerlendirildi

Daha sonra gündem maddelerini değerlendirilirken birinci madde olan Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nce hibe edilen 13+1,5 m2 Çöp Toplama Aracının 2016 Mali Yılı Bütçesi T cetveline ilave maddesi belediye meclis üyelerince oy birliğince kabul etti.

Gündemin ikinci maddesi olan İmar Komisyonunun Gölcük Revizyon Uygulama İmar Planı hükümlerinde yapılan düzenlemeler ile ilgili rapor da belediye meclis üyelerince oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesi olan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Şehitler Mahallesi, 153 ada 75 nolu parsel ile ilgili hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı teklifi oy birliği ile,

Gündemin 4. maddesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Şehitler Mahallesi, 153 ada 75 nolu parsel ile ilgili hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı teklifi ve gündemin 5. maddesi olan Halihazır Harita Kontrol Ücreti Tarifesi belediye meclis maddelerince oy birliği ile kabul edildi.

Nisan ayı belediye meclis toplantısı 6 Nisan’da

Başkan Ellibeş bir sonraki belediye meclis toplantısının 6 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 14.30’da yapılacağını belediye meclis üyelerine duyurdu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.