Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

MHP’DE AKŞENER KOCAELİNDE GÖVDE GÖSTERİSİNE HAZIRLANIYOR

Afşin Şenemre
Afşin Şenemre
  • 21.03.2016
  • 1.332 kez okundu

 

Hemşerimiz bir dönem Meclis Başkan vekilliği görevini de icra eden MHP’den milletvekili olan fakat son dönemde mevcut MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından listeye alınmayan Meral Akşener başta olmak üzere, Sinan Oğan ve Koray Aydın’da Genel Başkanlık için adaylıklarını açıklamıştı. Üç isim arasından hem MHP tabanından hem de vatandaşlardan olumlu tepkiyi Meral Akşener almıştı.

Birçok TV programlarına katılan Meral Akşener MHP’yi adım adım iktidara taşıyacağını açık ve net bir şekilde ifade ediyordu. Her gittiği ilde sevgi gösterisiyle ve yoğun kalabalık ile karşılanıyordu. Bu görüşmelerine MHP Genel Merkezi tarafından kapatılan il ve ilçe teşkilatlarında başlıyordu. Herkes Meral Akşener’in Kocaeline ne zaman geleceğini konuşmaya başladı.

PEKİ YA AKŞENER KOCAELİ’NE NE ZAMAN GELECEK?

Şimdi ise akıllarda ki soru Akşener Kocaeline gelecek mi ? İl Başkanı Aydın Ünlü Devlet Bahçeli’nin tarafında olduğunu açıkça belli etmişti. Aldığım duyum ve istihbaratlara göre ise Meral Akşener Kocaeli’ne gelecek fakat Akşener için Kocaeli çok önemli, çünkü kendi memleketi. O yüzden de Akşener Kocaeline ayrı bir önem gösteriyor, Akşener taraftarları çalışmalarını sessiz ve derinden yürütürken Bahçeli taraftarları ise anti tez operasyonlar ile aba altından sopa gösterme çalışmalarıyla meşgul.

Akşener Kocaelin geldiği zaman bir miting havası estirmek istiyor, haklı da bence çünkü Kocaeli onun memleketi ve bizim hemşerimiz, o yüzden buraya geleceği zaman ve tarihi sır gibi saklasam’da geleceği tarih buraya yazmayacağım sözüyle söylense de Akşener ilimize geldiğinde gümbür gümbür geleceğinden şüphem yok, bu konu da ki bölgeye hakim ve etkin kurmayları canhıraş bir şekilde çalışmalarını o yönde yürütüyor.

Buradan kısacası Bahçeliye’de bir mesaj verilmek isteniyor, her kesin borusu kendi çöplüğünde öter misali bir Bahçelinin ilk yıllarında memleketi adana da nasıl bir izdaham yaşanıyorsa aynı şekilde Akşener’i de burada yoğun bir kalabalık karşılayacak ve alanlara sığmayacak bir kalabalığa hitap edecek Akşener

AKŞENER MHP’Yİ HAREKETLENDİRİR Mİ?

Siyasette 24 saatin bile çok önemli olduğu bir ülkede yaşadığımız için şuanda görünen mevcut kadro ve konjektür sayesinde MHP’ye artı bir ivme katar Akşener. Benim tahminlerime göre Genel Başkan koltuğuna oturursa ilk seçimlerde MHP’nin oylarını %20 bandına kadar yükseltmeyi başarır. Nüfus yoğunluğu kalabalık il Teşkilatları çalışmalarını koordineli ve inançlı bir şekilde yaptığı takdirde bu oy oranı % 20 lerin üzerine çıkması içten bile değil.

Gördüğümüz üzere 1 Kasım öncesinde MHP oylarını %18 lere kadar çıkartmayı başarmıştı. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri arasında geçen süre içerisinde MHP üzerine oynanan oyunları Genel Başkan Devlet Bahçeli bozduğu için 1 Kasım seçimlerinde %11-12 bandına gerilemişti.

Bahçeli oyunu ise kendisi, tabanı ve partisinin siyasi duruşu sebebiyle HDP ile aynı çatı altında bulunmayacağını dile getirmiş fakat AK Parti ile koalisyona son dönemde sıcak bakmıştı ki bu gayet doğal bir durumdu. Şimdi ise işler farklılaştı, son dönemden sonra artık millet ve özellikle MHP tabanı kendi içerisinde Bahçeliye mualif, onun yerine yeni bir isim olarak Meral Akşener’i görmek istiyor, bir çok sağ görüşlü kişi ise Akşener geldiği takdirde ilk seçimde kendisini destekleyeceğini belirtiyor, bu arada unutmadan CHP’nin Ulusalcı kanadı da aynı görüşü taşıyor.

Bence Bahçeli Bilge Lider olarak her zaman akıl danışılacak kişi olarak kalmalı, partinin en büyük ağabeyi olmalı ama yeni gelenlerin de önünü açmalı, çünkü bu halkın ve kendi tabanlarının talebi. 19 yıldır bir kere koalisyon ortağı olduktan sonra her dönemde ki seçim sonrasında Bahçelinin çizdiği imaj da iyi olmadı. Her seçim sonucunda millet Bahçeli bırakın iktidar olmayı muhalefet bile olmayı istemiyor algısını yerleştirdi hafızalara, haksız mıyım ?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ