DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 17°C
Kuvvetli Sağanak

MİLLET TEK YÜREK

MİLLET TEK YÜREK

Terör Ankara’da bir kez daha kalbimizden vurdu

GÅrsel Albayrak Hasan Bat hÅseyin áçldçr ismet is˜eri CHP GîlcÅk iláe baükanç Mehmet-Arslan nihat yçldçz bbp il baükanç òdris Alp AK Parti GîlcÅk òláe Baükanç Cengiz Sarçbay CHP òl Baükanç

Geçtiğimiz akşam ülkemizin başkenti Ankara’nın kalbi olan Kızılay’da hain terör örgütü tarafından yaşılan bombalı saldırı sonrasından 37 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve 125 vatandaşımızın yaralanması tüm Türkiye’de derin üzüntü yarattı. Türk halkı birlik ve beraberlik mesajı verip yapılan terör saldırılarını lanetledi. İlçemizde de yaşanan saldırının şoku ve üzüntüsü yaşanıyor. İlimizin ve ilçemizin önemli isimleri ile yaptığımız röportajda terör saldırılarının ülkemizi bölmeyeceğini aksine bu türlü olayların vatandaşları birbirine bağladığını ifade etti.

Sarıbay, “Gün birilerini suçlamak günü değil”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Cengiz Sarıbay, ülkemizdeki terör saldırısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Geçtiğimiz akşam ülkemizin başkenti Ankara’ya yapılan saldırı durumunu vehametini ortaya koyuyor. Bütün bu saldırıların sebebi iktidarın yanlış politikalarıdır. Gün birilerini suçlamak günü değil. Ülkemizin üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmak hepimizin görevi. Biz vatandaşların en önemli görevi birliğimizi ve beraberliğimizi bozmamalarıdır. Ülkemizin selameti için birlik ve beraberliğimizin korunması şart. Şunu belirtmek isterim ki ülkemizde istihbarat gerçekten çok zayıf. Ülkemizin kalbini kana bulamak için gelen teröristlerin istihbarattan haberi yok. Bu durum gerçekten düşündürücüdür. Geçtiğimiz günkü saldırıda hayatlarını kaybeden 37 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, Türk halkına bir kez daha geçmiş dileklerimi belirtmek istiyorum” dedi.

Yıldız, “Hükümet, her türlü terör tehdidi karşısında, meşru müdafaa hakkını kullanmaktan asla vazgeçmemelidir”

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Nihat Yıldız, geçtiğimiz akşam Ankara’da gerçekleştirilen terör saldırısı hakkında şu sözleri dile getirdi: “Ankara’nın Kızılay semtinde, 13 Mart 2016 Pazar günü meydana gelen terör saldırısını şiddetle lanetliyor, bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ülkemizin selamete çıkması için planlanan menfur saldırılar karşısında hükümetin de daha tedbirli ve hassas olması gerekiyor. Türkiye, bölgede yaşanan istikrarsızlık neticesinde son yıllarda terör saldırılarının hedefi olmaktadır. Terör örgütleri ve onları maşa olarak kullananlar, bun hesabını bir gün mutlaka vereceklerdir.Şeref yoksunu, kan ile beslenen eli kanlı terör örgülerin bu hain saldırılar karşısında, aziz milletimiz, her zamankinden  daha çok kenetlenmeye  ve dayanışma içersinde olması gerekmektedir.Hükümet, her türlü terör tehdidi karşısında, meşru müdafaa hakkını kullanmaktan asla vazgeçmemelidir” şeklinde konuştu.

Alp, “Ülkemizi bölmeye yönelik, bu terör faaliyetleri şiddetle kınıyorum”

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, yaşanan terör saldırısının ülkemizin asla bölemeyeceğini belirtti. Başkan Alp, terör saldırısı hakkında yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Geçtiğimiz gün Başkent Ankara’da gerçekleşen terör saldırısı, tüm ülkede derin üzüntü yaşatmıştır. Bu türlü hain saldırılar birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Tüm ülke tek vücut olmuş, kenetlenmiş, bu lanet saldırıyı kınamaktadır. Türk milleti, bundan önce karşılaştığı bu tür insanlık dışı saldırılar karşısında birlik ve beraberliğini bozmamıştır, bundan sonra da aynı dirençle bu beraberliği koruyacak azim ve kararlılığa sahiptir. Ülkemizi bölmeye yönelik, bu terör faaliyetleri şiddetle kınıyorum. Hainler bilmelidir ki, vatan savunması ve terör olaylarında canlarından olan aziz şehitlerimiz Türk Ulusunun yüreğinde sonsuza dek yaşacaklardır. Milletimiz, tarihini kahramanlık destanlarıyla yazmış, bağımsızlığını kahramanca mücadele veren, bu uğurda gözünü bile kırpmadan canını veren şehitleriyle kazanmıştır. Hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir. Bugün bir olma, diri olma günüdür. Bu üzücü olayda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına Cenab-ı Allah’tan sabr-ı cemil diliyorum” dedi.

İşeri, “Bu olayın sorumluları derhal istifa etmeliler”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, geçtiğimiz gün Ankara’da yaşanan terör saldırısı sonucu 37 vatandaşın hayatını kaybetmesi ve 125 vatandaşın yaralanmasına derin üzüntü duyduklarını ifade etti. Başkan İşeri, “Ülkemizde son yıllarda artan terör saldırılarını derin üzüntüyle izliyoruz. Terör örgütleri ellerini kollarını sallayarak ülkemizin kalbini kana bulamışlardır. Bu duruma sebebiyet verenler bir an önce istifa etmelidir. Fakat ne yazık ki sorumlular ciddi bir adımlar atmıyor. Geçtiğimiz gün Ankara Kızılay’da yaşanan terör saldırısından bir kez daha canımız yandı. BU türlü olaylarda artık iktidarın bazı klasik sözlerden kaçınması gerekiyor. Klasik sözler yerine ciddi adımlar atılmalıdır. İnanın o bölgedeki yaşayan insanlar ‘Devletimiz bizi korusun’ beklentisi içindeler. Devletimiz o bölgede daha etkin olmalı ve kendisini daha yakından hissettirmelidir. Türk halkını derinden yaralayan bu saldırıyı bir kez daha lanetlerken, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diliyorum.”

Çıldır, “Aziz milletimiz teröre asla boyun eğmeyecektir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır, ülkemizin kalbine yapılan saldırı hakkında yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “BU saldırılar sonucu artık söylenecek söz yok. Artık bu saldırılardan ötürü insanların sabırları taşıyor. Bir an önce liderler toplanmalı, Sayın Cumhurbaşkanı tüm liderleri çağırıp, bir an önce gereken tedbirler alınmalı. Yani Cumhurbaşkanı herkesin görüşünü almalı. İnsanlar bu süreçte kesinlikle galeyana gelmemeli. İnsanlar sağduyulu olmalı.Türkiye çok ciddi bir terör saldırısıyla boğuşmaktadır. İnsanlıkla yakından uzaktan ilgisi olmayan bu teröristler Ankara’nın merkezi olan Kızılay’ı kana bulamışlardır. Yaşanan bu hadiseden dolayı Türk Milleti kaygı içindedir. Türkiye çok büyük bir tehdit altındadır. Ama kim yaparsa yapsın aziz milletimiz teröre boyun eğmeyecektir. Ülkemize yönelik yapılan hain saldırıları şiddetle lanetliyorum. Bu saldırıda hayatlarını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerinde bir an önce ortaya çıkartılıp hak ettikleri cezaya çarptırılmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bat, “Ülkemizin üzerinde oynanan oyunlar bir gün son bulacak”

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, yaptığı açıklamada terörü lanetlediğini ifade etti. Geçtiğimiz gün Ankara’nın kalbinde gerçekleştirilen terör saldırısı hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Bat, terör yüzünden ülkece canların yandığını belirtti. Başkan Bat, “Bu saldırılar ülkece bizleri yıldıramayacak. Söylenecek sözler boğazımızda düğümleniyor. Ülkece artık terörden bıktık. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Ülkemizin üzerinde oynanan oyunlar bir gün son bulacak. Kimse ülkemizden büyük değil” dedi.

Arslan, “Türk halkı birlik ve beraberliği ile bu zor günlerini de atlatmayı başaracaktır”

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan, geçtiğimiz gün Ankara’nın kalbinde gerçekleştirilen ve 37 vatandaşın hayatını kaybetmesi ve 125 vatandaşın yaralanması hakkında derin üzüntü duyduklarını belirtti ve yaşanan saldırıyı lanetlediklerini ifade etti. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan, yapılan açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Ülkemize yapılan bu hain saldırıyı yapanların insan olduğuna inanamıyorum, Mevla’mdan onları bildiği gibi en büyük cezayla cezalandırmasını diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun. Yaşanılan bu saldırılar birlik ve beraberliğimize zarar veremez ve bizi yıldıramaz. Türk halkı birlik ve beraberliği ile bu zor günlerini de atlatmayı başaracaktır.”

Albayrak, “Sevdiklerimizi, tanıdığımız tanımadığımız insanları daha da çok öldürecekler”

Eski Vatan Partisi Gölcük İlçe Başkanı ve ilçemizin sevilen ismi Gürsel Albayrak, yaşanan terör saldırısı hakkında şu açıklamaları yaptı: “Kılavuzu ABD olanın burnu terörden kurtulmaz. Türkiye bölücü terör örgütüne karşı kararlılığını kırmak isteyen Batı’nın kendisine dayattığı bütün emrivakilere cepheden karşı çıkmalıdır Korkunç bir eşikteyiz. Reyhanlı ile başlayan. Kitlesel ölümleri, katliamları kanıksatma ve sistematik hale getirmeye çalışıyorlar. Bunu da birileri durduramıyor ya da durdurmuyor. Tepki göstermedikçe, kanıksadıkça daha çok öleceğiz. Sevdiklerimizi, tanıdığımız tanımadığımız insanları daha da çok öldürecekler. Ve “gazeteci” olduğu söylenen biri çıkıp diyor ki; terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor. Neden alışalım, böyle sorumsuz, şuursuz ve neye hizmet ettiği belli bir açıklamayı nasıl yaparsın vicdansız? Bütün bunların bir sonu ve sorumlusu olmalı, arı kovanına çomak sokmanın bedelini masum insanlara ödetemezsiniz. Gencecik, pırıl pırıl çocuklarımız gitti. Ocaklara ateş düştü. Nerede “Kayseri” pazarlığı yapamadınız da yangın yeri olduk? Hiç bir evrensel insani değeriniz yok mu sizin? İnsanla, canla pazarlık ediyorsunuz, bir de bunu gülerek açıklıyorsunuz. Kötülüğe teslim edilen ve kan bulaşmış bu topraklarda bedel ödeyen masum vatandaşların katledilmesinin sorumluluğu ağır. Geceleri nasıl uyuyorsunuz? Kendi çocuklarınıza nasıl sarılabiliyorsunuz? Ya da zaten sevmeyi hiç bilmiyorsunuz. İnsanlığı öldürdünüz. Ölenlere rahmet, yakınlarına Türk Milletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

Arif ÖZTOK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.