DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 15°C
Parçalı Bulutlu

TÜRK OCAKLARI 8 MART BASIN AÇIKLAMASI

TÜRK OCAKLARI 8 MART BASIN AÇIKLAMASI

Türk Ocakları 8 mart basın açıklaması ocak yöneticileri Hanife Akyayla , Sezin Türkkal ve Emre Denizbilgini ev sahipliğinde gerçekleşti.

Saygıdeğer basın mensupları , saygıdeğer hanımefendiler ….

Malum olduğu üzere dünyanın her yerinde kadının değeri aynı değildir.

Türk Milletinde ve kültüründe kadın baş tacıdır , çok değerlidir.

devlet yönetiminde , aile yönetiminde , tarladan , ilim yuvalarına kadar her yerde baş tacı edilen kadınlarımızın hayatın her alanında yeri erkeğinin yanınıdır.

Maalesef kadın aynı değeri diğer milletlerde , diğer coğrafyalarda görememektedir.

Çinde nüfus sayımında yakın tarihimize kadar sayılmayan kadınlar ,

birçok millette eski dönemlerde kocasının istediği zaman satılabilir bir varlık idi

O dönemdede bu dönemdede Türk kadını uğruna can verilecek NAMUS ve ailenin en kıymetlisi idi

Arap coğrafyasında  kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü nü düşünürsek , Türk Coğrafyasında kız çocuğu her zaman babanın gözünün nuru kadar değerli bir varlıktır.

yılandan, zehirden daha fena gözle bakıldığı (Hindistan) ı

kadınların ruhsuz diye nitelendirildiği (Rusya) yı

ve kadını şeytana benzeten (Batı Avrupa Katolikleri) ni düşündüğünüzde kadının en kıymetli olduğu toplum Türk Toplumudur , Türk Milletidir desek haksız sayılmayız

Ancak ülkemizde son 50 yılda , kadına şiddetin , kadına tecavüzün arttığını , kadına olan saygının azaldığını üzülerek görmekteyiz

Bunun tek nedenini sosyologlar soysuzlaşma olarak açıklamaktadır.

Yani , kendi kültüründen , örf adet gelenek ve göreneklerinden mahrum yetişen bir kısım insanlar , çarpık aile yapısı kurmakta , bu çarpık aile yapılarına aile ekonomilerindeki yoksunluklar eklenince , soyunun kültürünü alamamış , Türk Milletinin karakteristik özelliklerinden kopmuş

İslamın öğretilerini tam anlayamadığı için arap vari karaktere bürünen , modernleşmenin ne olduğunu anlayamayarak Avrupa vari boşlukta büyüyen , sapık diziler ve televizyon yayınları ile desteklenen , zavallı bir nesil oluşmakta ve bu aciz insanlarda milletinin tüm değerlerine olduğu gibi kadınlarına kızlarınada zarar vermektedir.

Türk Ocağı 2 Türk Ocağı 3 Türk Ocağı 1Biz Türk Ocaklı Türk Milliyetçisi kadınlar olarak bu hastalığı tedavi edecek tek canlının anneler olduğuna inanıyoruz.

Ey Türk Anası kadına şiddetin son bulmasını istiyorsanız MAYASI SAĞLAM ERKEK EVLATLAR YETİŞTİRİN

Malum bozulan her şey düzelir MAYA HARİÇ

Türk milletinin temel değerlerini , örf adet gelenek ve göreneklerini öğreterek yetiştireceğiniz asil Türk evlatları soylu bir neslin artmasını ve böylece kadının hak ettiği saygınlıkta yaşamasını sağlayacaktır.

Tüm bu gayretlerinizi ve iyi evlatlar yetiştirme çabalarınızı pekiştirmek içinde Türk kültür ve bilincinin aşılandığı Türk Milliyetçiliğinin baş tacı edildiği ilim yuvalarına , yani ülkü ve fikir ocaklarına evlatlarınızı göndermenizi tavsiye ederiz.

 

Unutmayınızki dalından kopan yaprağın akibetini rüzgar tayin eder.

Bizim dalımızda , gövdemizde , kökümüzde Türk kültürüdür

İyi bir dindar , modern ve yenilikçi bir insan sadece Türklük gurur ve şuuru ile yetişen evlatlarda mümkün olur , Tür kültüründe kadın günü olmamasının nedenide budur.

Selam dua ile

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.