DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 25°C
Gök Gürültülü

Başbakan Davutoğlu, “Kocaeli üzülmesin her geçtiğimizde selam vereceğiz”

Başbakan Davutoğlu, “Kocaeli üzülmesin her geçtiğimizde selam vereceğiz”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan Vekili sıfatıyla Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kadın Kolları İl Başkanı Serpil Yılmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti Genel Merkezi’nde 108. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu toplantıdaki konuşmasında, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana her kademede bu davaya hizmet edenleri selamlayarak, daha güzel günlerde birlikte olacaklarını belirtti. AK Parti’nin 2002 yılından bu yana büyük atılımlar gerçekleştirerek, Türkiye’ye damgasını vuran bir siyaset anlayışı yürüttüğünü, yeni ve daha büyük hedeflere doğru yürüdüğünü ifade eden Başbakan Davutoğlu, AK Parti hareketinin Türkiye için sıradan bir siyasi hareket olmadığını kaydetti.

MİLLETİMİZ EMANETİ 14 YILDIR AK PARTİ’YE TESLİM EDİYOR

AK Parti siyasetinin milli iradeden doğduğunu ve milletin hissiyatına sahip olduğunu anlatan Davutoğlu, milletin de 14 yıldır emaneti tekrar tekrar AK Parti’ye teslim ettiğine işaret etti. Milletin emanetini şerefle taşıdıklarını belirten Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “14 yıldır milletimizden aldığımız bu güçle, bu ülkenin yönetimindeyiz. Bu aziz millete aralıksız hizmet etmenin onurunu taşıyoruz. AK Parti kadroları geçen 14 yılda Türkiye’nin dinamiklerini harekete geçiren katılımcı yönetim anlayışıyla, büyük atılımlara, büyük reformlara, büyük hizmetlere imza atmıştır. Milletimizle el ele vererek, bu ülkenin makus talihini de çehresini de değiştirdik, hamdolsun. Parti olarak kurumsallaştığımız 2001 yılından bu yana siyasete fark getirdik, renk getirdik, onur getirdik, vakar getirdik. Türkiye’nin her anlamda çıtasını yukarı çektik.”

MİLLETİMİZ AK KADROLARA GÜVENDİ

Başbakan Davutoğlu, koltukları milletin emaneti olarak görmeyenlerin siyaset arenasında birer birer yok olduklarını belirterek, “Milletimiz AK Parti’yi iktidara taşıyarak, hepsine ‘Yeter artık’ dedi. Yıllardır özlemini kurduğu, ümitle beklediği kadroları yani sizleri yani bizleri iktidara taşıdı. Türk siyasi tarihinin en büyük tasfiyesini gerçekleştirdi. Horlanmaktan, yok sayılmaktan, kötü hizmetlere mahkum edilmekten bıktı, hayatın her alanında kalitesizliğe iten bu anlayışa karşı, AK Parti’yi iktidara getirdi. AK Parti 2001 yılında kurulan yeni bir parti olarak milletimizin umudu oldu. Sizler Türkiye’nin umudu oldunuz. Sizler sayesinde milletimiz AK Parti kadrolarına güvendi. Sizler sayesinde, Türkiye o derin girdaptan çıktı ve bugünlere geldi.” diye konuştu.

ŞER ODAKLARINA KARŞI OMUZ OMUZA, YÜREK YÜREĞE OLACAĞIZ

“AK Parti’yi, 2002’de iktidara getiren ihtiyaçları, özlemleri ve AK Parti’yi diğer partilerden ayıran farkları unutmamamız gerekiyor.” ifadesini kullanan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu milletin içinden çıktığımızı, asıl görevimizin bu millete hizmet olduğunu asla unutmamamız gerekiyor. Bizi farklı kılan, siyasetimizi üstün kılan bu unsurları her zaman aklımızda tutmamız, birbirimize hatırlatmamız, birbirimize sadece güzel sözle bu misyonu tekrar tekrar zikretmemiz gerekiyor. Geçtiğimiz 14 yılda, AK Parti’ye yönelik pek çok operasyon yapıldı, kumpaslar kuruldu. Parti kapatma davaları açıldı, fitne fesat odakları sürekli çalıştı durdu. Bugüne kadar biz hiçbirine teslim olmadık, bundan sonra da prim vermeyiz, teslim olmayız. Kurucu Genel Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, millet karşıtı bütün odaklarla mücadele ettik ve birliğimize halel getirmedik. Bundan sonra da Allah’ın izniyle bu şer odaklarına karşı aynı kararlılıkla omuz omuza, yürek yüreğe olacağız. AK Parti kadrolarının hem birbirine karşı muhabbeti hem de milletimize karşı muhabbeti, siyasetimizin alametifarikası aynı zamanda siyasetimizin en önemli omurgasıdır. AK Parti hareketi, aynı zamanda bir muhabbet hareketidir. AK Parti siyasetinin mihenk noktası, insana duyulan muhabbettir. AK Parti siyasetinin omurgası ise sizlerin temsil ettiği, milletin kılcal damarlarına kadar ulaşmış olan AK Parti teşkilatlarıdır.”

KOCAELİLER ÜZÜLMESİN HEM GEÇİŞTE HEM DÖNÜŞTE İZMİTE SELAM VERECEĞİZ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasında Kocaeli’ye de değinerek şunları söyledi, “İşte geçen gün, Sayın Cumhurbaşkanımızla açılışını gerçekleştirdiğimiz Osman Gazi Köprüsü… Uzunluk bakımından dünyanın dördüncü büyük asma köprüsü olan Osman Gazi Köprüsü ile normalde 1,5 saatlik araç sürüşüyle geçilecek, mesafe sadece 6 dakikada geçilecek. Körfezi dolaşmak durumunda kalanlar hep bir hesap yapardık, bir kuyruk hesabı yapar, bir körfezi dolaşma hesabı yapardık. Şimdi hesap falan yok, 1,5 saatlik geçiş, 6 dakikada bitecek inşallah.” “Kocaelililer üzülmesin, hem geçişte hem dönüşte İzmit’e de ayrıca selam vereceğiz” ifadesini kullanan Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “8-10 saat olan İstanbul-İzmir ulaşımı, 3-3,5 saate inecek. 7 ilimiz, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, hepsi birbirine bağlanacak. Türkiye nüfusunun üçte birine doğrudan hizmet verecek köprüden bahsediyoruz. Adını da Osman Gazi Köprüsü koyduk, orada Sayın Cumhurbaşkanımızla istişare ederek. Çünkü, kadim başkentimiz İstanbul’u cumhuriyetimizin istiklal şehri İzmir’e bağlayan bu köprünün adının da bu tarihi başlatan isimle anılmasını arzu ettik.” Davutoğlu, Osman Gazi Köprüsü’nün hayata geçirilmesinde emeği olan bütün bakanlara ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

4e42f704-8875-46f9-81d9-e613efc20edc 51b6e72f-7664-472a-a2ee-32c4e8233c27 0122fb24-4e12-4b4c-a876-45a1cbad45c3 2808e4ae-9b75-4eff-b0fc-99b69a68a2b1 2b93658a-458c-421c-9f56-26690f541b4c

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.