DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 16°C
Yağışlı

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ 2015 FAALİYET RAPORUNU ONAYLAMADI

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ 2015 FAALİYET RAPORUNU ONAYLAMADI

Belediye Meclis Toplantısı’nda faaliyetler masaya yatırıldı

Gölcük Belediye Meclis Toplantısı’nın Nisan Ayı ayağı dün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında gerçekleştirildi.

Seçimler sonucu isimler belli oldu

Toplantının gündeminin birinci maddesinde Meclis 1. Başkanvekili, 2. Başkanvekili, Meclis Katipleri seçimleri yapıldı. Seçimlerde;

A- Meclis 1. Başkan Vekili Mevlüt Demir 25 oyla

B-Meclis 2. Başkan Vekili Nazım Usta 26 oyla

C-Meclis Katipleri Seçimi Asil: Kadir Özdemir, Murat Yusuf Yalgı, Yedek: Talip Tekin ve Özgür Yılmaz görev alan isimler oldu.

Gündemin ikinci maddesinde Komisyon Seçimleri yapıldı

A-Encumen Üyeleri Seçimi

B-Plan Bütçe Komisyonu

C-İmar Komisyonu Seçimi

D-Çeşitli İşler ve Çevre Komisyonu Seçimi

Bu seçimlerde şu isimler görev aldı;

Encümen Üyeleri İlyas Yazıcı, Yıldıray Çelik, Vural Keskin,

Plan Bütçe Berna Abiş, Davut Uzun, Talip Tekin, Yonca Yılmaz, Özgür Yılmaz

İmar Komisyonu ; Sedat Kul, Serap Bıçak, Nazım Usta,Zafer Şimşek, Mehmet Beşbıçak

Çeşitli işler ve çevre komisyonu seçimi, Bayram Girgin, Hüseyin Gencer, Hilmiye Gövez, Ali Aktepe, Necmettin Bekar

Gündemin 3. maddesinde 2015 Mali Yılı Denetim Raporu Bilgilendirmesini Belediye Meclis Üyeleri Berna Abiş ve Murat Yalgı okudu.

Gündemin 4. Maddesinde 2015 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi esnasında konuşma yapan Başkan Ellibeş, “Bizler halkımıza verdiğimiz sözlerin yüzde 70’ini hayata geçirdik. Bizim halkımıza vaat ettiğimiz projelerden 7 ya da 8’i kalmış. Bunlardan yüzde 20’sine de baadığımız projelerimize başlamışız. Allah’a şükürler olsun ki vaatlerimizin gerisinde değiliz. Bizler size her zaman şeffaf olacağız. 2015 yılı itibariyle verilen desteklerden ötürü siz belediye meclis üyesi arkadaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma ve sabırla çalışmalara katlanan Gölcük halkına teşekkür ediyorum’ dedi.

Gündemin 5. maddesinde İmar Komisyonunun Şehitleri Mahallesi, 153 ada 75 nolu parsel ile ilgili hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı teklifi ile ilgili raporu.

Gündemin 6. maddesinde İmar Komisyonunun Değirmendere, 156 ada 1 ve 6, 157 ada 4 ve 5, 160 ada 1 ve 2, 194 ada 1,2,3 ve 4, 197 ada 1 parsel ile 1819,3798,3802,3803,3804,3805,3806,3807,3808,3809,3810,3811 ve 4217 parseller ile ilgili hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı teklifi ile ilgili raporu.

Gündemin 7. maddesinde İmar Komisyonunun Dumlupınar, 263 ada 10, 146 ve 153 nolu parsellere ilişkin hazrılanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı ile ilgili raporu

Gündemin 8. maddesi Plan ve Bütçe komisyonunun hali hazır harita kontrol ücreti tarifesi ile ilgili raporu.

Gündemin 9. maddesi Emlak ve İstimlak Müdrülüğü’nün Şehitler Mahallesi 2053,2054,2060 ve 2061 nolu parsellerde hazırlanan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 03.12.2015 tarih ve 69 sayılı kararı ile reddedilen ve Zabıta Müdürlüğü’nde askıya çıkartılan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatına yapılan itiraazın değerlendirilmesi ile ilgili teklifi.

Gündemin 10. Maddesi Emlak ve istimlak Müdürlüğü’nün İhsaniye, 200 ada 3 nolu parselde geçit hakkı kurulması ile ilgili teklifi.

Gündemin 11. Maddesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün İhsaniye, 168 ada 1,3,6 nolu pparseller ve 2149 nolu parselde imar uygulaması ve trampa yapılması ile ilgil teklifi.

Gündemin son maddesi olan 12. maddesi’nde Halıdere Ada; 113 Parsel: 3 ‘de Zemin Kat 8,10,11 nolu Bağımsız Bölümler ile ada: 114 Parsel: 2’deki Zemin Kat 3,4,5 Nolu Bağımsız bölümlerin takası.

Demir, “Yeni seçilen arkadaşlara görevlerinde başarılar diliyorum”

Belediye meclis toplantısında konuşma yapan birinci başkan vekili Mevlüt Demir, şu sözleri dile getirdi: “Çok değerli meclis üyesi arkadaşlarım değerli misafirler, gündem itibariyle gerekli seçimleri yaptık. Daha önce görev alan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yeni görev alan arkadaşlarıma da görevlerinde başarılar diliyorum. Bizler 45 günlük önemli bir çalışma yaptık. Alım ve Satımlarla ilgili Allah’a şükürleri olsun ki bir osrun görmedik. Sayın başkana ve bu çatı altında görev yapan arkadaşlarıma sonsuz teşekkür etmek istiyorum. Bir kurum dosya sisteminde arşiv sisteminde ne kadar şeffaf olursa o derece başarılı olacaktır.

CHP Grup Başkan Vekili Zafer Şimşek, “2015 Yılı Faaliyet Raporunun ibrasına sıcak bakmıyoruz”

Toplantıda CHP Grup Başkan Vekili Zafer Çelik, 2015 Yılı Faaliyet Raporuna olumlu bakmadıklarını açıkladı. Açıklamalarında ilçemizdeki sorunları dile getiren Şimşek bu sorunlar varken 2015 yılı faaliyet raporunu ibra etmeye sıcak bakmadıklarını belirtti.

Ellibeş, “Gölcük’te günde 117 ton çöp çıkıyor”

Şimşek’in sorunlar hakkındaki açıklamalarını değerlendiren Başkan Ellibeş, ‘Bizler zaten bazı sorunları inkar edecek değiliz. Bizler gerek çöpler konusunda gerekse de geri dönüşümle Gölcük halkının desteğine ihtiyacımız var. Kocaeli’nde günde 1600 ton çöp çıkıyor. Gölcük’te 117 ton çöp toplanıyor. 20 bin 440 ton atık topluyoruz. Halkımızın bu anlamda daha çok destek vermelerini bekliyoruz.

Bazı binaların dış cepheleri beni de çok mutsuz ediyor

Dıç cephe değişim konusunda Zafer Sokağı bitirdik. Bina cephelerini değiştirdik. D-13 Karayolu geçişi beni de çok huzursuz ediyor. Binaları boyattık. Ama baktık ki Kentsel Dönüşüm Projesi bölgeleri olan 3 bölge dışında da bu yöndeki binaların görselliği sıkıntı yaratmıştı. D-130 ve 19 Mayıs Caddesi’ndeki binaları askıya aldık ama bu durum beni mutlu etmiyor.

“Kentsel dönüşümü görevim süresince bitirmek en öncelikli hedefimiz”

Kentsel Dönüşüm Projesi konusunda bize rantsal dönüşüm diye bir cümle söylemediğiniz için size teşekkür ediyorum. Bizler bu işin ranta dönüşmemesi için çok çalışıyoruz. Çünkü bizler bu işi en güzel şekilde yapmak istiyoruz. Geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’dan yetkililer ile görüşme yaptık. İncelemelerde bulunduk. Bu yıl bitmeden temeller mutlaka atılmış olacak. Bizim hedefimiz görevimiz bitmeden bu kentsel dönüşümü tamamlamak istiyoruz. Ne yazık ki bu süreçte herkesle anlaşmak imkansız ama bizler vatandaşlarımızı asla mağdur etmek istemiyoruz.

2015 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi

Belediye Meclis Toplantısında 2015 yılı faaliyet raporu uzunca görüşülüp tartışıldıktan sonra belediye meclis üyelerince CHP Grubunun olumsuz görüş bildirmesi sonucu oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem maddeleri Belediye Meclis Üyelerince oylandı

Gündemin 5-7-8-9-10-11 ve 12. maddeleri oy birliği iile kabul edilirken, 6. madde CHP Grubunun oy birliğine sıcak bakmaması sonucu oy çokluğu ile kabul edildi.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.