DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 21°C
Gök Gürültülü

KONFERANS BEĞENİLDİ

KONFERANS BEĞENİLDİ

‘Yeni Anayasa Tuzaktır’ Konferansı’nda ülke geleceği konu alındı

Milli Egemenlik Anayasa Komisyonu üyeleri dün Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde önemli bir konferans icra etti. ‘Yeni Anayasa Tuzaktır’ konulu konferans büyük beğeni elde etti.

Konferansa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı İsmet İşeri, Yönetimi, İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen, Yönetimi, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner, partililer, ADD Gölcük Başkanı İsmet Bucak ve Yönetimi, Kadın Komisyonu üyeleri ve çok sayıda Milli Egemenlik Anayasa Komisyonu üyeleri katıldı.

Bucak, “Vatanımız ve Cumhuriyetimizi iç ve dış mihrakların kuşatması altındadır”

Konferansta konuşma yapan İsmet Bucak, “Vatanımız ve Cumhuriyetimizi iç ve dış mihrakların kuşatması altındadır. Ülkemizin varlığı tehlikede olduğundan biz Atatürk Milliyetçileri, Vatanın bütünlüğünü bozma ve rejimi ortadan kaldırma planı ile aziz milletimize dayatılan yeni anayasa tuzağına karşı toplandık ve aşağıda belirttiğimiz ilkelerde birleştik. Bugün ülkemizin içine düşürüldüğü kaos ortamından kurtaracak bir formülmüş gibi dayatılan ‘Yeni’ Anayasa ve bu yola getirilmek istenen başkanlık sistemi ne milli gelirimiz ne özgürlüklerimizi ne de ulusal bağımsızlığımız arttıracaktır. Aslında Cumhuriyetimize yönelik bir saldırı, bir tuzaktır. Hukuk temelinde ‘Yeni bir anaysa’ ancak: Bir Bağımsızlık Savaşı sonrasında kurucu iktidar tarafından ya da ‘Bir Hükümet Darbesi’ ile mevcut rejimi yıkarak siyasal iktidarı ele geçirenlerin meşruiyetlerini sağlamak için yapılır.

 “Türk Milleti’nin bütünlüğü bozulamaz”

“Etnik ayrılıkçılık ve inanç temelinde ya da başkan maksatlı kaynağı ve kimliği ne olursa olsun bir terör dayatması ile veya herhangi bir şekilde: Türk Milleti’nin bütünlüğü bozulamaz. Ulusun varlığı ve egemenlik hakları hiç bir koşulda ortadan kaldırılamaz. Vatan topraklarımız üzerinde ikinci bir egemenlik alanı kabul edilemez. Özerklik federasyon gibi bahanelerle ülkemizin bir karış toprağından vazgeçilmesi söz konusu dahi olamaz.”

“Yeni Anayasalar Dünyada ve Bölgemizde paylaşım savaşı yürüten küresel, emperyalizmin saldırı aracıdır”

“Demokratik, sosyal, hukuk devletinin güvencesi olan laikliği ortadan kaldırarak bireysel hak ve özgürlüklerimizi inanç gruplarının iktidar savaşlarına mahkum edecek bir yeni anayasa kabul edilemez. Farklı kültürel ve toplumsal özelliklerimizin inkarına karşıyız. Ancak bu özelliklerimizi Türk Milleti’ni etnik ve dini temelde bölme aracı yapan her türlü kimlikçiliği ve siyasallaştırmayı reddediyoruz. Bu manada ayrımcılık yapanlarla bunları destekleyen dış mihraklar Türk Milleti’nin varlığını ve haklarını kabul etmelidirler. Bu yöndeki yeni anayasa girişimlerinden vazgeçmelidirler. Yeni Anayasalar Dünyada ve Bölgemizde paylaşım savaşı yürüten küresel, emperyalizmin saldırı aracıdır. Ülkemizde etnikçilik, mezhepçilik peşinde koşanlar bu gerçeği fark ederek sömürgeci saldırganlığa alet olmayı bırakmalıdırlar. Amacımız siyaset odaklarının etki alanı dışında kalarak vatanımızla ilgili kaygılarımızı sağduyusuna ve yurt sevgisine inandığımız milletimizle paylaşmak ülkece karşılaşacağımız olumsuzluklara karşı güç birliği oluşturmaktır. Bu maksatla tüm partilileri demokratik kitle örgütlerini, toplulukları ve kişileri hiçbir ayrım gözetmeksizin bizimle birlikte ‘yeni Anayasa Tuzağına’ hayır demeğe çağırıyoruz.”

Konferansta Milli Egemenlik Komisyonu üyeleri; İsmet Bucak, Ayşe Çelik, Oktay Seçer, Celal Doğan, Ali Derya Tataroğlu, Ahmet Kasımoğlu, Gürsel Albayrak, Halil Küçükparlak, Nalan Gül, Üstün Gökçen, Muammer Üstüner, Müjdat Olgun, Feridun Yaşbek, Dursun Külük tarafından oluştu.

DSC_0146 DSC_0147 DSC_0159 DSC_0139 DSC_0140

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.