DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 23°C
Gök Gürültülü

TERÖR EMPERYALİZMİN MAŞASI KONUMUNDADIR

TERÖR EMPERYALİZMİN MAŞASI KONUMUNDADIR

Gölcük Saadet Partisi İlçe Başkanı Yaşar Yıldız,

Tetiği çekenin, bombayı patlatanın kim olduğu değil, bu örgütleri besleyen, finanse edenlerin kim olduğuna bakılır.

Saadet Partisi Gölcük İlçesi haftalık olağan toplantısında Yaşar Yıldız, son günlerde Türkiye ve dünyanın birçok yerinde meydana gelen terör olaylarını hatırlatarak, “Niçin masum insanlar yaşamını yitiriyor? Niçin canlar gidiyor? Niçin canımız yanıyor? En önemlisi de canlar kimin için yanıyor?” diye sordu.

Toplantıda teşkilat mensuplarına hitap eden Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, terör saldırıları ile hem toplumun hem de hükümetlerin dizayn edilmeye çalışıldığına vurgu yaparak, “Terör, bir strateji olarak kullanılıyor. Tetiği çekenin, bombayı patlatanın kim olduğu değil, bu örgütleri besleyen, finanse edenlerin kim olduğuna bakılır. Emperyalizm, kendi ordularını direkt cepheye sürmüyor, taşeron yapılar kullanıyor” dedi.

Terör, bir strateji olarak kullanılıyor

Terör saldırıları ile hem toplumun hem de hükümetlerin dizayn edilmeye çalışıldığını söyleyen Yaşar Yıldız , “Terör, bir strateji olarak kullanılıyor. Tetiği çekenin, bombayı patlatanın kim olduğu değil, bu örgütleri besleyen, finanse edenlerin kim olduğuna bakılır. Emperyalizm, kendi ordularını direkt cepheye sürmüyor, taşeron yapılar kullanıyor.  Burada bizi üzen, canımızı yakan, sorgulamamız gereken mesele, bu coğrafyanın insanlarının taşeron yapılarda yer almalarıdır. Burada bizi üzen, canımızı yakan, üzerinde düşünmemiz gereken mesele bu coğrafyanın çocuklarının, gençlerinin nasıl canlı bomba olabildikleridir? Kalbinde zerrece merhamet olan, zerrece vicdan olan bir kişi masumlara yönelik bir saldırının hiçbir aşamasında yer alamaz. Bir insanın kıymetini bilen, masum bir insanı öldürmenin bütün insanları öldürmek gibi olduğunun şuurunda olan bir kişi asla ve asla masumlara yönelik bir saldırının içerisinde yer alamaz. İnanç adına, özgürlük adına ya da intikam adına, her ne sebeple olursa olsun, bir patlamayı planlamanın, bir patlamayı tasvip etmenin savunulacak, kabul edilecek bir tarafı yoktur. Bu saldırılara kutsallık atfetmenin kabul edilebilir bir tarafı yoktur” dedi.

Biz biliyoruz ki emperyalizm kan ve gözyaşı ile yoğrulmuş bir sömürü imparatorluğudur

“Biz biliyoruz ki emperyalizm kan ve gözyaşı ile yoğrulmuş bir sömürü imparatorluğudur” diyen Yaşar Yıldız , “En az 17 milyon insanın yaşamını yitirdiği I. Dünya Savaşı bir emperyalist paylaşım savaşıdır. En az 50 milyon insanın yaşamını yitirdiği II. Dünya Savaşı bir emperyalist paylaşım savaşıdır. 11 Milyon insanın ölümüne sebep olan Hitler emperyalizmin bir temsilcisi idi. Yarım milyon insanın ölümüne sebep olan Mussolini emperyalizmin bir temsilcisi idi. Afganistan’da en az 50 bin kişinin yitirdiği ABD işgali Afganistan’ın yer altı kaynaklarını yağmalamak içindi. En az yarım milyon insanın yaşamını yitirdiği Bosna ve Kosova Savaşlarını Müslümanlar başlatmadı. Bir milyondan fazla insanın yaşamını yitirdiği Irak’ın işgal süreci emperyalizmin Irak ve Kuveyt’teki enerji kaynaklarını yağmalama projesidir. 1 milyondan fazla insanın yaşamını yitirdiği Kamboçya’ya 100 bin tondan fazla kimyasal bomba atan Amerika Birleşik Devletleri’nden başkası değildi. Birkaç saniye içerisinde Hiroşima ve Nagazaki’de atom bombası kullanarak 250 bin insanı öldüren yine ABD oldu. Çin’in, Sovyetler’in katlettiği insan sayısını hesabı yok” diye konuştu.

 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.