DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 14°C
Parçalı Bulutlu

1871 YILINDA YAZILAN KİTAP

01.05.2016
1.520
A+
A-

1871 YILINDA YAZILAN KİTAP

Önceki gün Haber Türk’te Cansu Canan’ın sunduğu Öteki Gündem Programının 100. Yayını vardı. Tesadüfen izlediğim programda bir tarihçi ve araştırmacı yazar uzun süredir bir kitabın peşinde olduğunu Amerika’ya giderek o kitabı müzayededen aldığının söyledi. O tarihte yazılan ve epey kalın olan kitaptaki üç başlıktan söz etti. 1871 yılında yazılan kitaba göre dünyada üç savaş çıkarılacakmış. Birinci Dünya Savaşı krallıkların yok olduğu savaş olacakmış. Kitap öyle yazıyormuş. Bunlar gerçekleşti. İkinci dünya savaşında faşist ve komünist rejimler oluşacakmış. Biliyorsunuz Sovyetler Birliğine komünist rejimi dendi, karşısındakilere de faşist. İkinci Dünya Savaşında Hitler ve Mussolini’yi iyi hatırlayın. Üçüncü Dünya Savaşı ise dinlerin yok edildiği bir savaş olacakmış. Yine Almanya’da yapılan araştırmalara göre kiliseye gidenlerin sayısında çok önemli ölçüde azalmalar olmuş. Adamın kitabına göre ilahi inanç olan tanrının yerini ikinci tanrı alacakmış, onun adını da dolar olarak açıkladı, o tarihçi araştırmacı yazar. Düşünün birileri 1871 yılında bir kitap yazıyor ve o kitapta dünyayı nasıl dizayn edeceklerini anlatıyor. Çok şükür biz Müslümanız. Bizi kimse dinsizleştiremez. Çünkü biz Allah’a, onun peygamberine ve yüce kitabına gönülden bağlı insanlarız. İslam’a zarar vermek için Türk Milletinin yok edilmesi gerekir ki, bu da hayalden başka bir öteye geçemez. Ancak adamların niyeti bu. Biz ise, bu hain ve sinsi emellerin karşısında kararlı bir şekilde duran, dik duran İslam’ın en büyük kalesi büyük Türk Milletiyiz. Dolayısıyla 1871 yılında yazılan o kitabın biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece sıfatı yok hükmündedir. Aslında Haber Türk Televizyonunun değerli programcısı Cansu Canan’ı da yüzüncü programda böylesine bilgilere haiz üstatları bir araya getirdiği için candan ve gönülden de kutlamak gerekir.

 

1 MAYIS VE TAKSİM

Kanlı 1 Mayıs olaylarından sonra, Taksim 1 Mayıs Emekçiler Bayramının sembol yeri oldu. Ancak Türkiye’de meydana gelen terör olayları nedeniyle hükümet Taksim yerine adres olarak Bakırköy’ü gösterdi. DİSK önemli bir kararlılık göstererek bu çağrıya uydu. Genel Başkan Kani Beko son derece olumlu ve takdir gören bir hareketle 1 Mayıs’ın Bakırköy Meydanında kutlanması yönünde karar aldı. Lakin gördük ki bazı gruplar ille de 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayacağız diye direnince haklı ve doğal olarak polis engeliyle karşılaştılar. Şimdi bu tiplere sormazlar mı, işin başını çeken DİSK Bakırköy diyor, peki siz kimsiniz ve size ne oluyor? İlle de olay çıkaracaksınız, ille de devletin kararlarına karşı duracaksınız. Bunu kabul etmek mümkün değil. Türkiye sürekli olarak birilerinin devlete diklenmesiyle boyun eğecek bir ülkede değil. İşin başını çeken DİSK aklı selim davranıyor da, siz niçin ille de olay çıksın diye direniyorsunuz? Adama sormazlar mı, kimden yanasınız? Bu ülkeyle zorunuz ne? Niçin ille de aykırı hareket edelim de terör olayları olsun diye devlete baş kaldırma duyguları içerisindesiniz? DHKP-C gibi Terör örgütlerinin 1 Mayıs’la ne alakası var ki, Taksim’e gitmek isteyenlerin başını bunlar çekebiliyor. Televizyon haberlerinde Taksime gitmek isteyenlerin küçük gruplar olduğu ifade edildi. Şimdi düşünün karşınızda Türkiye’nin en büyük sendikalarından oluşan işçi hareketi ve küçük gruplar olarak adlandırılan sizler. Memlekette hain ve bölücülerin terör olayları sonucu askerlerimiz ve polislerimiz şehit olurken, 1 Mayıs’ta Gaziantep’te emniyet müdürlüğüne alçakça bir saldırı yapılırken, polislerimiz şehit olurken, yaralanırken hatta sivil vatandaşlarımız da o bombalı saldırı sonucu yaralanırken siz kime ve neye hizmet ediyorsunuz. Unutmayın ki bu büyük millete rağmen hiç bir şey yapamazsınız. Milletin reddettiği grupların millete rağmen milletin huzurunu bozması bu ülkeye yapılan en büyük kötülük ve ihanetlerden biridir. Ben bu satırları kaleme aldığım sırada DAEŞ Terör örgütünün Kilis’e yine bomba attığı ve biri hamile olmak üzere bir çok vatandaşımızın da yaralandığı haberleri ekranlara düştü. 1 Mayıs gibi emekçilerin coşkuyla kutlaması gerektiği bir güzel günde Türkiye’nin huzurunu bozmak için beyinleri dışarda olan içerdeki piyonların şiddet eylemlerini saldırılarını bu büyük millet adına kınıyorum. Dün sokaklarda bir çok insanla konuştum, herkes aynı düşünce içerisinde. O halde beyhude gaflet masallarından vazgeçin.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
28 Haziran 2020
3 Temmuz 2016
6 Eylül 2016
17 Aralık 2019
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.