DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Başkan Yıldırım STK’ları 7.Açılış Bayramına davet etti

Başkan Yıldırım STK’ları 7.Açılış Bayramına davet etti

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek 7.Açılış Bayramı 151 Eser ve Hizmet etkinliğine sivil toplum örgütlerini davet etti.

Karamürsel Kalyon Kafede gerçekleştirilen etkinlikte konuşma yapan Başkan Yıldırım, “Ülkemizin yaşadığı durumları benden daha iyi biliyorsunuz. Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip bir ülkede, tüm kaynaklarımızla beraber bizim olduğunu bütün dünyaya ispat etmek durumundayız. Avrupa, Asya, Amerika, dünyanın bütün ülkelerinde Türkiye’de ki kadar içinde hain bulunduran bir yer daha bulamazsınız. Maalesef son dönemlerde artık aşikâr olan bu konum hem dış düşmanlarımızın hem de içeride bu ülkenin büyümesini, gelişmesini, muasır medeniyet seviyesine ulaşmasını istemeyen birçok satılmış kaynağın işbirliği yaparak hareket ettiği bir dönemi hep beraber yaşıyoruz.

Ülkeyi bölmek, parçalamak için her türlü enstrümanı kullanıyorlar. Geçmişte bu ülkenin evlatlarını sağ, sol diye ayırmaya çalışanlar, daha sonra bu ülkede alevi, Sünni diye bir ayrım yaratmaya çalıştılar, bu da yetmedi bu ülkede Kürt, Türk diye bölünmüşlük ortaya koymaya çalıştılar. Bu ülkenin yüzyıllardır yaşadığı ortak değerlere saldırı yapıyorlar.

Arap baharı ile başlayan Afrika’nın kuzey ülkelerini saran daha sonra da dibimize kadar gelip sınır komşumuz Suriye’de devam etmekte olan insanlık dramı dünyada ki bütün zengin ülkelere örnek olabilecek bir fedakarlıkla katlandığımız Müslüman kardeşlerimizin göç işi artık dünya tarafından da kabul ediliyor. Dün açıklanan rakama göre 20 milyon dolara yakın Suriyelilere kaynak ayrılmış. Bazı gittiğim yerlerde tartışma konusu oluyor, ülkede fakirlik var, bizde kapılarımızı açmayalım gibi… Unuttuğumuz bir şey var, biz Müslümanız. Müslümanlığın şaarında ensarlık var, o insanların ölüm tehlikesi yaşadığı bir ortamda onlara yüz çevirmek millet olarak bize yakışmaz. Biz Orta Asya’ya kadar kökleri uzanan Anadolu’ya sahip olmak için bir mübadele, cenk yapmış bir milletin evlatları olarak bize sığınanı asla kimseye teslim etmeyiz.

Türkiye’nin dünyanın bu gelişimleri üzerinde birçok olay oluyor. Bir dönem memleketimiz için yararına gözüken olaylar bir dönem sonra bakıyoruz ki çok başka yerlere getiriyor.

Brezilya’da çevre olayları gibi olaylar başlamış. Yorumcu diyor ki dünyada iki birbirine benzer ülke vardır, Ekonomisi ve nüfusu olarak. Yine, iki benzer ülkeden birisidir Brezilya, Amerika’ya karşı başkaldırmış, ekonomik bağımsızlığını kazanmaya çalışan. Ne zaman ülkeler dış bağlarını koparmak, kendi güçlerini ortaya koymak isteseler, mutlaka bir operasyon çerçevesinde hareket geçiyorlar. Son yıllarda bunu çok büyük bir şekilde yaşıyoruz.

12 senedir belediye başkanlığını yapmış, birçok sorunu, derdi, sıkıntıyı beraber paylaşmış bir kardeşiniz, dostunuz, ağabeyiniz olarak sizlerden bir yardım isteyeceğim. Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yarın ilimize geliyor. Bu Kocaeli’nde Büyükşehir Belediyemizin ve bizlerin yaptığı hizmetlerin açılış programı olarak gerçekleşen bir tören. Ve başta İbrahim Başkanımız olmak üzere diğer ilçe belediye başkanlarımızla beraber bizi çok heyecanlandıran, bizim sizlere ihtiyaç duyduğumuz bir olay. Bu yarın saat 17.30’da Perşembe pazarında gerçekleştirilecek bir miting programı ile kamuoyuna sunulacak. Belediye başkanları olarak çok önemsediğimiz bu olayda benim Karamürsel olarak sizlerden isteğim sizlerin desteğidir. Bireysel olarak desteğinizin dışında, bulunduğunuz dernek, kulüp, her türlü çevrenizi kullanarak buraya katkı sağlamanız. Hem Büyükşehir Belediyemizin yaptığı hizmetleri Türkiye’nin geneline duyurmak adına önemli hem de Türkiye’nin Cumhurbaşkanının orada yapacağı açıklamalar ülkemizin gidişatıyla ilgili önemli dip notları içereceğini bizler biliyoruz ve sizleri de oraya davet ediyoruz.

Benim fikrimi, yapımı, karakterimizi hepiniz biliyorsunuz, bugüne kadar siyasi ayırım yapmaksızın herkesin yanında oldum. Karamürsel çok güzel bir yer, birçok yere gidiyorsunuz ve Karamürsel’in ününü duyuyorsunuz. Ama buranın güzel tarafı şu birlikteliktir. Karamürsel’in ne kadar kültürü bol, temeli sağlam, nerede olursa olsun Karamürselli kültürünü yaşatacak insanların olduğunu görüyorum ve bu beni çok mutlu ediyor. Bu birlikteliğimizin ne kadar önemli olduğunu ileriki yıllarda daha fazla anlayacaksınız. Özellikle manzarası muhteşem hepimizin gurur duyduğu Osman Gazi Köprüsü manzaralı muhteşem yapının getirisi olduğu gibi bizle alakalı sıkıntısı da olabilir. Ama bu sıkıntıların aşınmasının önünde ki en büyük engel, sizlerin bu yapısıdır. Sizler Karamürsel’de ki yaşayan insanların kültürünü temsil eden sizler bize karşı yapılacak kültür yozlaşmasının önünde duracak en büyük engelsiniz.

Ben aslında sizleri tek tek ziyaret edip bu programa davet etmek isterdim fakat vaktimiz çok kısıtlıydı, bu yüzden böyle bir program düzenledik, ben sizleri yarın ki açılış bayramına davet ediyorum” dedi.

Programa Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz katıldı.

IMG_1714 IMG_1721 IMG_1729

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.