DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 9°C
Yağışlı

Ereğli Sergisi yoğun katılımla açıldı

Ereğli Sergisi yoğun katılımla açıldı

Karamürsel Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile Karamürsel Belediyesi işbirliğince Ereğli Mahallesinde Dekoratif Ev Tekstili, Giyim ve El Nakışı Kursları yılsonu sergileri açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda kursiyerlerden Şadiye Özer günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Özer konuşmasında bu kursların genci yaşlı herkesimi birleştirdiğini belirterek, kursların açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.Ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yazıcı yapmış olduğu konuşmada, kursların açılmasında emeği olan Kaymakam Ahmet Narinoğlu ve Karamürsel Belediyesinin tüm imkanlarını, Yalakdere ve Ereğli’de belediyelerin binalarını, merkezde ise kurs binalarını Halk Eğitim merkezi ve kursiyerlerimizin hizmetine sunan Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a teşekkür etti.

“BÜYÜK EMEK HARCANIYOR”

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yapmış olduğu konuşmada “Bu programların oluşmasında başta halk eğitim müdürümüz olmak üzere Karamürsel Belediyesinde görevli arkadaşlarımız çok büyük emek harcıyorlar. Kendi bilgi ve birikimlerini burada anlatmaya çalışan öğreticilerimize ve en büyük teşekkürü bu kurslardan haberdar olup, burada hem öğretmek ve paylaşmak adına bir araya gelen kursiyerlerimize teşekkür etmek istiyorum. Onlar var oldukça biz bu programların devamını sağlamaktan büyük memnuniyet duyacağız.

“BÜYÜK MİLLETİZ”

Dünya değişiyor, bu değişen dünya içinde Türkiye yerini almaya çalışıyor. Yerini alırken birçok zorluklarla karşılaşıyoruz. Ülkenin genelinde ki sıkıntılar, ülkenin büyümesinde ki sıkıntılar hepimizi derinden üzüyor. Biz çok büyük bir milletiz, bu milletin evlatları olarak da her alanda her zaman gücümüzü göstermemiz lazım.

“UYUMLU ÇALIŞIYORUZ”

Sosyal projeler çerçevesinde hareket ettiğimiz özellikle belediyelerimizin çok üzerinde durduğu bu organizasyonlar aslında Türkiye’de halk eğitim kaynaklıdır. Halk Eğitimin seneler önce başlattığı kadınların, annelerin eğitilmesi, emek harcaması üzerine kurulan bu program artık günümüzde belediyelerinde üzerine bir görev olarak aldığı ve büyük kaynaklar aktardığı organizasyon haline geldi. Halk eğitim merkezlerimiz devam ederken, Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin KOMEK kursları, Karamürsel Belediyemizin de KARMEK kursları ile biz birbirimize rakip değil, birbirimizi destekleyen, bu kaynaklardan daha fazla vatandaşımızın yararlanabilmesi için yol açan hale geldik.

“ÖRNEK OLUYORUZ”

Sevgili Hanımefendiler bu kurslarda tabi ki emek sarf ediyor, üretiyorsunuz. Ama önemli olan şey sizin bir arada olmanız. Son yıllarda maalesef gençliğimizi çok kötü bir gidişat bekliyor. Sosyal medya adı altında gençliğimize empoze edilen ve aslında gençliğimizi asosyalleştiren, bireyselleştiren, maddi çıkarlar uğruna birbirleriyle arkadaşlık hissiyatını ortadan kaldıran bir ortamı yok edecek ortamı ise siz burada oluşturuyorsunuz. Sizin sosyal çerçeve pozisyonunda burada birleşmeniz, birbirinizin derdine, kederine ortak olmanız, birbirinize nasihat etmeniz, birbirinizin sıkıntıları ve sevinçlerini paylaşmanız gençlere örnek oluyor.

“EVLATLARINIZI UYARIN”

Özellikle sizlerden rica ediyorum, Türkiye Cumhuriyetinin gençlerine yapılan bu büyük operasyonda lütfen evlatlarınızı uyarın. İnsanların birbiriyle tanışması, birbirine dokunması, birbirinin gözlerinin içine bakarak konuşması çok önemli, şuanda çay bahçelerinde görüyoruz, dört tane gencimiz bir masaya oturuyor ellerinde birer telefon hepsi birbirleriyle watsappdan  konuşuyor. Bugün çok büyük problem olarak gözükmeyen bu gidişat gün geçtikçe ülkeyi tehlike haline getirebilir. Aramızdaki kopukluk, birbirimize karşı olan diyalog bozukluğu bizi başka sınıflar içerisine sokabilir.

“EREĞLİ GELİŞECEK”

Özellikle Ereğli halkından şunu rica ediyorum. Ereğli belde belediyesi kapandı ve Karamürsel’e mahalle oldu ama Ereğli ismini biz yaşatıyoruz. Ve Karamürsel Belediyesi olarak son dönemde yaptığımız çok büyük bir imar tadilatıyla ve özellikle de köprü projesinden sonra Marmara’nın en cazip noktalarından biri haline gelecek. Ereğli gelişecek, Ereğli büyüyecek, eğer bu gelişmeye sizler ortak olmazsanız, bu değişimi ve gelişmeyi sizler kontrol etmezseniz birçok sıkıntılara yarın tanık olabiliriz. Buraya gelen vatandaşları mutlaka tanıyın, onları aranıza alın, insanlar şunun farkına varsınlar “eğer biz burada yaşamak istiyorsak Ereğli halkına ayak uydurmamız lazım”. Burada yaptığınız birlikteliği Ereğli’nin geneline yayın. Siyaset gelip geçicidir, buralara siyaset sokmayın, önemli olan siyasi düşünceler değil, önemli olan sizin birlikteliğiniz. Yarın öbür gün mukadderat bir sonla karşılaştığımızda cenazemizi biz kaldıracağız, başkaları değil. Bunu bilerek, hissederek, başkalarına yardım ederek yaşayalım. Ereğli’de bugün bir tane çocuğumuz ayakkabısız geziyorsa, karnı aç yatağa giriyorsa bunun vebali başta ben olmak üzere hepimize aittir. Bu yüzden sizden bunu özellikle rica ediyorum, bu tarz ortamlarda gerçek ihtiyaç sahiplerini bize ulaştırın. Çünkü gerçek ihtiyaç sahipleri gelip bir şey istemiyorlar, onlar dışarıda kalıyorlar, onlar birilerinin  onlara el uzatmasını bekliyorlar. Evet bu güç bizde var, ama bizim gözümüzden kaçabilir, ama buradaki hanımefendilerden özellikle rica ediyorum mahallenizde, çevrenizde, yakınınızda ihtiyaç sahibi kim varsa lütfen bizlere haberdar edin. Şunu unutmayın ihtiyaç sahibi demek, fakir olmak demek değil, insanın maddi geliri iyiyken de ihtiyaç sahibi olabilir, o anlık bir boşluk olabilir, sıkıntıya düşebilir. Bu yardımlaşma güdümüzü tuttuğumuz sürece biz hiçbir zaman yıkılmayız. Dünyada ki bütün ülkelerin gıpta ile baktığı bu olay bizim elimizdeki en büyük güçlerden biridir.

Ben tekrar bu organizasyonda emeği geçen kursiyerlerimize ve eğitmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Ereğli kursları yıl sonu sergisi açılış kurdelesi gezildi. Protokol kursiyerler tarafından hazırlanan eserlerin sergilendiği sergiyi gezdi.

Ayrıca Giyim Kursu eğitmeni Serpil Küçükçalık, El Sanatları eğitmeni Kevser Aydın öncülüğünde kursiyerleri tarafından Gazanfer Bilge Çocuk Yuvasında kalan öğrencilerine hediye edilen kıyafetler dikilerek sergilendi.

IMG_1881 IMG_1901 resim26 Baükan Yçldçrçm konuüma yapt

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.