DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 9°C
Yağışlı

KOCAELİ BİLGİ EKONOMİSİNİ HAK EDİYOR

KOCAELİ BİLGİ EKONOMİSİNİ HAK EDİYOR

Kocaeli Valisi Güzeloğlu Gölcük’ten önemli mesajlar verdi

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu dün ilçemize gelerek Gölcük Değerlendirme Toplantısını gerçekleştirdi. Vali Güzeloğlu, toplantıda Kocaeli’nin bilgi ekonomisinde iddialı ve istekli bir şehir olduğunu ifade ederek, Kocaeli’nin önümüzdeki yıllarda hak ettiği yerlere geleceğini belirtti.

GÜZELOĞLU, “KOCAELİ TÜRKİYE’NİN ÖNCÜ KENTİ OLMUŞTUR”

Güzeloğlu, yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Bugün böylesi tarihi bir mekanda sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Toplantımızın başarılı geçmesini diliyorum. İl genelinde, ilçeler özelinde, ilçe bazlı değerlendirme toplantılarımızı geçtiğimiz yıl başlatmıştık. O toplantılara başlarken çok net bir şekilde ifade etmiştik ki; bu toplantılar bir senelik ve bir seferlik değildir. Burada dile gelen, ifade edilen talep, istek, öneri ve dilek olarak paylaşılan her ne varsa çözümünü o günden sonra hemen başlatarak, ilgili tüm kurum kuruluşlar arasında koordinasyonu tam anlamıyla sağlayarak, insanımıza hizmet etmek, sunulan kamu ve yerel hizmetlerinin kalitesini yükseltmek ve her gelecek günümüzü geride bıraktığımız günden daha iyi bir düzeye getirme gayretine, kararlılıkla, inançla ve azimle hizmet edecektir. Bizim bu anlamdaki birinci değerlendirme toplantımız 22 Temmuz 2015 tarihinde idi. O günden sonra Gölcük’ümüz de gerek Bakanlarımızla gerekse benim yaptığım sıkça programlarla bir araya geldik. Kentsel Dönüşüm projemizin protokol ve imza törenini bu tarihi binada yapmıştık.”

“KOCAELİ’Yİ, 2023 HEDEFLERİNE HAZIRLANAN ÜLKEMİZDE EN STRATEJİK BAŞLIĞIMIZ OLAN BİLGİ EKONOMİSİ NOKTASINDA DA ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

“Ülkemizin büyümesi, gelişmesi ve her açıdan kalkınması devam ediyor. Bu perspektifte Kocaeli’miz; bu büyüme, gelişme ve kalkınmanın en önemli katkı sağlayan, destek veren, zenginleştiren bir büyükşehir olarak iddiasını ve katkısını her anlamda sürdürüyor. Kocaeli; ekonominin temel ve yapısal sektörlerinin, üretim ilişkilerinin, stratejik bütün üretim kalemlerinin belirleyici ilidir. Özellikle bilinen imalat üretim süreçlerinin dışında biz Kocaeli’yi 2023 hedeflerine hazırlanan ülkemizde en stratejik başlığımız olan bilgi ekonomisi noktasında da çok önemsiyoruz. Sahip olduğumuz üretim kapasitesi, her alandaki çok önemli üretim derinliği ve zenginliği, sanayinin geldiği düzey ve bunun yanısıra 2 üniversitesi, Türkiye’nin en gelişmiş araştırma geliştirme merkezleri, Marmara TÜBİTAK yerleşkesi ve özel sektör açısından Türkiye’nin en fazla AR-GE merkezine sahip özel sektör merkezi ve prestij projemiz inşallah Türkiye’nin ilk ve en önemli bu noktadaki projesi Bilişim Vadimiz, tüm bunlarla birlikte okul çağındaki yaklaşık 500 bine varan okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite gençliğimizle buna zenginlik katıyoruz. Bunu yapmak hem ülkemiz, hem ilimiz, hem de tüm ilçelerimiz için çağı yakalamak, bu çağın diliyle konuşmak ve üretim yapmak demektir. Bunun için hem eğitim açısından hem bunu sağlayacak alt yapı çalışmaları açısından yoğun bir gayret ve seferberlik içerisindeyiz. İnşallah da hedefimiz; hem ülkemiz, hem Kocaeli’miz için bu hedefi elde etmektir.”

“SAĞLIK, KÜLTÜR, SPOR, FİZİKSEL ALT YAPI, SOSYAL ÜST YAPI VE HER KONUDA BÜYÜK YATIRIMLARIMIZ VAR”

Vali Güzeloğlu son olarak, “Eğitimle başlayan hemen her alanda Kocaeli’nin temel, sosyal ve yaşama alanlarına ait göstergelerinin iyileştirilmesine dönük çok özel bir çabamız var. Eğitimde çok önemli bir dönüşüm ve değişimi başardık. Önce başarabileceğimize dair inancımızı, sonrada bunu elde edecek çalışmayla sonuçları elde ettik. Son 10’lardan ilk 10’lara gelen bir büyük sıçrama gerçekleştirdik. Bunda ilçe kaymakamlarımızın, belediye başkanlarımızın, daire müdürlerimizin ve siz muhtarlarımızın büyük çabası var. Bu nedenle hepinize teşekkür ediyorum. Sağlık, kültür, spor, fiziksel alt yapı, sosyal üst yapı ve her konuda büyük yatırımlarımız var. Tüm bunların temelinde insanımıza yaşam kalitesini daha iyi sunmak, insanımızın beklentilerini karşılamak vardır. Her ay ilçe kaymakamlarımızla ilçelerimizi bütün başlıklarda değerlendiren toplantılarımız var. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bütün şehitlerimize de Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Gazilerimize sağlık diliyoruz. Toplantının hayırlı olması” temennisinde bulunan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcılara Gölcük’e yapılan hizmet ve çabalarından dolayı teşekkür etti.

 

BAŞKAN ELLİBEŞ’İN SUNUMUNA VALİ GÜZELOĞLU’NDAN OLUMLU YAKLAŞIM

Toplantıda ilk sunumu gerçekleştiren Başkan Ellibeş, sunum öncesinde yaptığı konuşmada “Bugün Sayın Valimizin başlattığı Değerlendirme Toplantısının ikincisin yapmak, bizi gerçekten çok mutlu etti.Sayın Valimize Gölcükümüze gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Ellibeş, konuşmasının ardından sunumlarına geçerek seçimlerden önce halka söz verdikleri ve tamamladıkları projeleri anlattı. Başkan Ellibeş ayrıca yapımı süren projeleri de anlatarak Vali Güzeloğlu’nu bilgilendirdi. Başkan Ellibeş’in sunumu Vali Güzeloğlu’nu olumlu etkilerken, yapılan çalışmalar için Vali Güzeloğlu Başkan Ellibeş’e ve ekibine teşekkür etti.

YAZICI, “GÖLCÜK 1999 DEPREMİNDEN SONRA ADETA YENİDEN İNCELENMİŞTİR”

Başkan Ellibeş’in konuşmasının ardından söz alan Kaymakam Adem Yazıcı şu sözleri dile getirdi: “Gölcük’te 1933 yılında kurulan Donanma Komutanlığı, Gölcük’ün 1936 yılında ilçe kabul edilmesinden sonra resmiyet kazanmış, Körfez’in en güzel ilçelerinden birisi olan ilçedir. 1999 yılında yaşanan üzücü afetin ardından Allah’a şükürler olsun ki devletimizin ve milletimizin el ele vermesiyle adeta yenilenmiştir.Gölcükümüz son 10 yılda çok ciddi yatırımlar almış, çok önemli sorunları halletmiş bir ilçedir. Gölcük’te sorunlar önemli projelerle aşılıyor” dedi.

“GÜZEL BİR GÖLCÜK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR”

Kaymakam Yazıcı, konuşmasının ardından sunumuna geçti. İlçemizde yapılan, yapılmakta olan ve hayata geçirilecek projeleri Vali Güzeloğlu’na anlatan Kaymakam Yazıcı, güzel bir Gölcük için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü ifade etti.

 

01 02 03 04

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.