DOLAR 7,8158
EURO 9,4809
ALTIN 461,55
BIST 1.331
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 21°C
Parçalı Bulutlu

KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen son kez aday

KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen son kez aday

 

KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen son kez aday

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Fikret Gökmen, 28 – 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 22’inci Olağan Seçimli Kongresi’nde yönetime Diyalog Grubu ile aday olacağını yoğun katılımlı bir toplantı açıkladı.

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) 22’inci Olağan Kongresini gerçekleştirecek. Geçtiğimiz hafta 14 – 15 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan kongre, çoğunluğun sağlanamaması sebebiyle 28 – 29 Mayıs tarihine ertelenmişti. Bu süreçte geçtiğimiz yıl yapılan olağanüstü kongrede başkan seçilen oda başkanımız Fikret Gökmen, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın toplantısında adaylığını açıkladı. Bir yılda odadaki bütünlüğü, birliği sağlamasıyla görev süresinde olumlu tepkiler almaya devam eden Gökmen, KSMMMO Başkanlığı’na son kez aday olduğunu belirtti. Diyalog Grubu ile birlikte kongrede aday olan Gökmen’in açıklamasına yaklaşık 200 oda üyesi de katılarak desteklerini sundu.

BİNİN ÜZERİNDE GÜNDEM MADDESİ

KSMMMO’da büyük küçük herkesin ‘Hoca’ olarak hitap ettiği Gökmen’in adaylık açıklamasına katılımın bu denli yüksek olması, bir yıllık görev süresince ortaya çıkan birlik, beraberlik atmosferini gözler önüne serdi. Toplantıda konuşan KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen meslektaşlarına, “Öncelikle kandilinizi kutluyorum. Bu tatil gününüzde bana desteğinizi sunmak için buraya geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Sizin verdiğiniz yetki ile 19 Şubat 2015 tarihinde göreve başladık. Bildiğiniz üzere yapılan son seçimlerde yönetim kurulumuz dört ayrı gruptan oluşmuştur. Bugüne kadar 30 civarındaki yönetim kurulu toplantısında binin üzerinde gündem maddesi görüşülmüştür. Bir gündem maddesi dışında tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edilmiştir” dedi.

“HERKESİ KUCAKLADIK”

Uyumlu ve verimli çalışmanın yönetim kurulu toplantının raporlarında kendisini gösterdiğini vurgulayan Gökmen, “Önceki seçim çalışmaları sırasında sizlere verdiğimiz sözlerinde önemli bir kısmını yerine getirdiğimiz düşüncesindeyiz. Öncelikle odamızın huzur ve diyaloğa ihtiyacı var dedik, yukarıda da belirtildiği üzere sağladık. Oda sorunlarını kendi içimizde çözeceğiz dedik, dışarıya sarkan hiçbir olumsuzluğa neden olmadık. Seçim sonrası grupçuluk tavrını terk edeceğiz dedik, ayrım gözetmeden tüm meslek mensuplarını kucakladık” ifadelerini kullandı. Gökmen bu sözleriyle kendisinden önce odada olan kaotik ortamın sakin ve huzurlu bir çalışma ortamına dönüştürmeyi başardıklarını aktardı.

ÇALIŞMALARI DİĞER İLLER DE TAKİP EDİYOR

Görev süresinde yaptıkları çalışmaları aktarmaya devam eden Gökmen, “Bizim olmazsa olmazımız eğitim çalışmaları dedik, her ay iki eğitim sloganı ile bir yılda 25 eğitim çalışması gerçekleştirdik. Odamızın fiziki yapısında bazı değişiklikler yaparak çalışma odaları sayısını artırdık, çevre duvarlarını ve düzenlemelerini yaparak odamız girişini kontrol altına aldık. Odamız sitesinde yargı kararları bölümü açacağımızı söyledik, internet sitemizde ilgili bölümü açtık ve binin üzerinde yargı kararı yükledik. Bu bölüm sadece Kocaeli meslek mensuplarına değil diğer illerdeki meslek mensuplarınca da takip edilmektedir” dedi.

KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİ GÖZ DOLDURDU

Sadece meslek alanıyla sınırlı kalmadan, camianın kültür ve sanat alanında da var olduğunu gösterdiklerini belirten Gökmen, “Kültür ve Sanat Kulübü kurduk. Kendi bünyemizde meslektaşların oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosu kurduk. Muhasebeciler günü onuruna İzmit ve Gebze’de iki konser vermesini temin ettik ve çok başarılı konserler izledik. Ayrıca yine meslek mensuplarımızın oluşturduğu Tiyatro Kulübü kurduk. “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” oyunu ile tüm camianın gurur kaynağı oldular” şeklinde konuştu.

ÜCRETLERDE İNDİRİM YAPILDI

Gökmen, “Ramazan ayında 400 kişinin katılımı ile iftar yemeği gerçekleştirdik. Çok güzel dayanışma örneği sergilendi. Yeni meslek mensuplarımıza LUCA program desteği bedelsiz olarak sağladık. Stajyerlerimizin yeterlilik sınavına hazırlanmalarına yardımcı olmak amacıyla iki dönem hazırlık kursları düzenledik geniş katılımlı eğitim çalışmamıza Sakarya ve Yalova’dan stajyerler katıldı. Ruhsat alan yeni meslek mensuplarının odaya girişinde alınan ücretlerde bin 700 TL civarında indirim yapılması sağlandı. İnşaat Fonu olarak alınan 800 TL ile bin 350 TL olarak alınan oda giriş aidatı 417 TL’ye indirildi. Böylece yeni ruhsat alanlar 2 bin 850 TL olan oda ödenti tutarları bin 200 TL’ye düşürüldü” ifadelerini kullandı.

“GELECEĞE TARİHİ BİR MİRAS BIRAKTIK”

Gökmen, “Meslektaşlarımızın denetimler sonrası haklarında düzenlenen sorumluluk raporları ile ilgili olarak meslektaşa destek olmak amacıyla üç kişiden oluşan komisyon oluşturuldu. Bu konuda meslek mensuplarımıza destek olma tavrımızı sürdürdük. Mesleğe yeni giren ve çalışanlar listesine dahil olan meslek mensuplarımıza ziyaretler yaparak “Hoş geldin” mahiyetinde hediyeler sunduk. Oda adına katılmamız gereken TÜRMOB bünyesinde veya diğer platformlara gidilerek odamız en iyi şekilde temsil edilme gayretleri için olundu. Kocaeli’nde mesleğimizin dernekleşme döneminden başlanarak bugüne kadarki süreci kapsayan bir belgesel hazırladık ve geleceğe tarihi bir miras bıraktık” dedi ve tüm bunları sadece Diyalog Grubu olarak değil, yönetimde bulunan tüm üyelerin katkısı ile yapıldığını vurguladı.

Bir yıldan fazla bir sürede üstlendikleri görevlerde aktardığı faaliyetlerin gerçekleşmesinde etkin olduklarını belirten Gökmen, “Son olarak sizlerden üç yıl daha görev talep ediyoruz. Bizi yetkilendirirseniz aynı çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu çalışmalarımıza ilaveten;

  • Odamızın fiziki yapısının daha kullanılır hale gelmesini sağlayacak düzenlemeler ile yapılması gereken onarım işleri yapılacaktır.
  • Şirket değerlemeleri, Bütçeleme, Bölünme ve Birleşme gibi özel konulara ilişkin özel eğitimlere ağırlık verilecek.
  • Her ay en az iki eğitim yapılması ilkesi ısrarla sürdürülecek.
  • Sosyal ve kültürel faaliyetler artırılacak yurtdışı ve yurt içi geziler, Türk Sanat Müziği ve Tiyatro çalışmalarına ilave Satranç, Masa Tenisi vs. gibi etkinlikler organize edilecek.
  • Bağımlı çalışan meslek mensupları ile ilişkiler kurularak, bizzat işyerlerinde ziyaretler yapılacak.
  • Ara eleman sorununun çözümüne yönelik olarak oda bünyesinde kurslar düzenlenecek.
  • YMM sınavlarına hazırlık kursları açılarak YMM olmak isteyenlere destek yapılacak.
  • Vergi, SGK ve TTK konularında meslektaşlarımız için bedelsiz danışmanlık hizmetlerinin yapılması sağlanacaktır.
  • “Müşteri Memnuniyeti” Kalite Belgesinin alımı sağlanacaktır. Böylece oda ile meslek mensubu arasında önemli köprü kurulması sağlanacaktır.
  • Ticaret ve Sanayi odaları ile ilimizde yer alan OSB’ler ziyaret edilerek ilişkilerimizin artması sağlanacak. Böylelikle OSB’lerde yer alan firmalar ile meslek mensuplarımızın temas kurmasında aracı olunacak” sözleri ile başkanlık görevine devam etmesi durumunda yapacakları çalışmalardan da söz etti.

 

22’İNCİ OLAĞAN GENEL KURUL

Gökmen, “Gerçekleştirmeyi düşündüklerimizin tamamını yapabilmek için sizin tam yetkinize ihtiyacımız bulunmaktadır. Takdir edersiniz ki, ekibimizin tam olarak yetkilendirilmesi düşüncelerin yaşama taşınmasında önemli kolaylıklar sağlayacaktır. Bu düşüncelerle desteğinizi bekler, sağlıklı, huzurlu ve başarılı günler diler, saygı ve sevgilerimizi sunarız” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı. 28 – 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan KSMMMO 22’inci Olağan Genel Kurulu’nda, bin 565 odasının oy kullanma hakkı bulunuyor. Genel Kurul Toplantısı’nda, yedi yönetim kurulu üyesi, beş disiplin kurulu üyesi ve 24 üst kurul delegesi belirlenecek.

Diyalog Grubu 22’inci Olağan Genel Kurul Aday Listeleri şöyle :

 

YÖNETİM KURULU (ASİL) : Fikret Gökmen, Cengiz Tosun, Sait Aydın, Engin Eroğlu, Okşin Becet, Mihriban Adalar, Ramazan Çiçek

DİSİPLİN KURULU (ASİL) : Rüstem Çakal, Özcan Çakır, Daimi Gümüş, Murat Yılmaz, Kadir Uzunoğlu

DENETLEME KURULU (ASİL) : Hasan Kırlı, Abdullah Taşdemir, Canan Aksoy

YÖNETİM KURULU (YEDEK) : Cüneyt Keresteci, Atilla Yılmaz, Göksel Gülle, Mehmet Dolgun, Ufuk Şentürk, Salih Doğan, Metin Aytuğ

DİSİPLİN KURULU (YEDEK) : Kadime Dölen, Murat Çelik, Neşe Petan

DENETLEME KURULU (YEDEK) : Veyis Erim

KSMMMO FòKRET GôKMEN (2) KSMMMO FòKRET GôKMEN (10)

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.