DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 36°C
Sıcak

MERAL AKŞENER UMUDU – GÖLCÜK HABER

08.05.2016
895
A+
A-

MERAL AKŞENER UMUDU – GÖLCÜK HABER

Türkiye’de muhalefetin vatandaşa güven vermeyişinin en büyük örneğidir, Kocaeli’nin çok yakından tanıdığı MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener. Önceki gün İzmir buluşması yaşandı. Gölcük’ten de iki yüz kişilik bir grup Akşener’e destek vermek için oradaydı. Gittiği her yerde gördüğü büyük ilgi partili partisiz, insanların bağrına basması, muhalefetten umudunu kesen halkın yeni bir lider arayışı içerisinde olmasıdır. Meclisteki yiğitçe tavırları, halka vermiş olduğu güven, her kesimin takdirini kazanmıştı. Aslında muhalefet, oturup düşünmeli, şapkasını önüne koymalı ve şunu demeli; bizi insanlar niçin bu kadar sıcak bir şekilde karşılamıyor ve bağrına basmıyor? Dünyadaki güçlü ülkelerin yine güçlü muhalefetlerle yoluna devam ettiği gerçeği üzerinden hareketle Akşener, bir umut olarak ortaya çıkmıştır. Televizyon ekranlarında kendisiyle yapılan söyleşilerde “Ben Genel Başkan olursam, başbakan olurum” sözleri demek ki müthiş bir yankı buldu ki, halk kitleler halinde peşinden koşuyor. Geçirdikleri her seçimde iktidara alternatif görüntü sergileyemeyen, yerinde sayan hatta milletvekili ve oy sayılarını düşüren muhalefet partileri bu tabloyu çok iyi analiz etmeliler. Sokaktaki farklı görüşlü vatandaşların dahi biz Meral Akşener’e oy vereceğiz” sözleri fotoğraf olarak Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi İzmir’e de yansıdı. Önümüzde yapılacak mı, yapılmayacak mı tartışmaları süren bir MHP Genel Kurulu var. Türkiye fotoğrafı o genel kurul yapıldığı takdirde Akşener’in genel başkan olacağını da gösteriyor. Haydi bakalım hayırlısı.

 

GÖLCÜK HABER

Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Diye bir özlü söz vardır. İşte Gölcük Haber 31. Yıl kutlamalarında bunu herkese göstermiştir. İnsanların bizi bağrına basması, akın akın gazetemize gelmesi, Gölcük Haber’i çiçek bahçesine çevirmesi, tertemiz ve mis gibi bir kokunun otuz yıllık serüvenini anlatıyor. Her zaman söyledik, burası dost yeri, burası yiğitlerin buluşma yeri. Bu memlekette kimseyi kavga ettirmedik, öyle yapmak isteyenlere hiç bir zamanda geçit vermedik. Önce insan, sonra gazeteciyiz anlayışı çerçevesinde üzerimize düşen görevi büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın kamu vicdanının sesidir” sözleri çerçevesinde yerine getirmeye çalıştık. Gerçek mağdurların, mazlumların, hakkın ve hakikatin hem peşinde, hem de yanında olduk. Milli orduya, Cumhuriyet ordusuna kumpas kuranlara karşı, kahraman askerlerin gururla yanında olduk. Kimsenin sokağa çıkamadığı haksızlıklara haykıramadığı burnunu göstermediği dönemlerde biz oradaydık. İşte gazetecilik budur. Çünkü gazetecilik önce insan olmaktır. Bizim inancımız odur ki Hak’tan gelen Hakk’a dönecek. Hep bunun bilincinde mücadele ettik. Dünyanın geçici zevklerine itibar ederek ne yalakalık ne de haksızlık yaptık. Biz doğup büyüdüğümüz yetiştiğimiz ekmeğini yediğimiz topraklara ve bu vatana her zaman gönülden bağlı ve gönül insanı olduk. Başka türlüsü zaten laf-u güzaftan başka bir şey değildir. Sokaktaki vatandaşın dahi gazetemize gelerek iyi ki varsınız sözleri bizler için en büyük armağan olmuştur. Ziyaretlerimiz hala devam ediyor. O gün müsait olamayanlar gazetemize gelerek bizleri onurlandırıyorlar. Bildiğiniz gibi biz kutlamalar için her hangi bir davetiye dağıtmadık, davetiye gazetemizin manşetten yazdığı herkesi bekliyoruz sözleri oldu. Can dostlar buna itibar ettiler. Bundan daha başka büyük bir mutluluk ve onur olabilir mi? Bizleri onurlandıran barına basan, herkese candan ve yürekten teşekkürler.

Vakit Geldi

Cüneyd-i Bağdâdî, insanlara ilim öğretmek için bir meclis kurdu. Herkes bu sohbetlere gelip istifâde etmeye başladı. Bir gün hıristiyan fakat hıristiyan olduğuna dâir görünüşte bir alâmeti bulunmayan bir genç, Cüneyd-i Bağdâdî’nin sohbet ettiği meclise gelip, Cüneyd-i Bağdâdî’ye şöyle dedi:

“Ey üstâd! Hazret-i Peygamber buyuruyor ki:

“Müminin firâsetinden korkunuz. Çünkü o, Allahü teâlânın nûru ile bakar.” Bunun mânâsı nedir?”

Cüneyd-i Bağdâdî bir müddet sustu. Sonra başını kaldırıp;

“Müslüman ol. Müslüman olmak zamânın geldi.” buyurdu. Meğer o genç hıristiyan imiş. Hemen zünnârını kesip orada müslüman oldu.

İmâm-ı Yâfiî buyuruyor ki: “İnsanlar, bu hâdisede, Cüneyd-i Bağdâdî’nin bir kerâmeti var zanneder. Halbuki, bu hâdisede onun iki kerâmeti vardır. Birisi, o gencin hıristiyan olduğunu bilmesi, diğeri de, gencin, müslüman olma vaktinin geldiğini bilmesidir.”

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.