DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 18°C
Az Bulutlu

’Müşterek fikirler hizmetlerin bereketini artırır’’

’Müşterek fikirler hizmetlerin bereketini artırır’’

Yerel demokrasinin gelişmesi ve sağlanması adına önemli adımlar atan Başkan Karaosmanoğlu, kentimizin STK’larıyla buluşmayı sürdürüyor

 Başkan Karaosmanoğlu,

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kent üzerine yeni fikirler ve öneriler üzerine toplumun her kesimiyle olan ilişkisine ara vermeden sürdürüyor. Bu amaçla Korunmaya Muhtaç Çocukları Destekleme Derneği Başkanı Sevgi Gündoğdu, Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Altıntaş, Kocaeli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr Aynur Karadenizli, Sivaslılar Derneği Başkanı Nevzat Kaleli ile yönetimleri Başkan Karaosmanoğlu’na konuk oldu. Yerel yönetimlerin demokrasinin gelişmesi ve hizmetlerin tespit edilerek kentimizde önemli adımlar atılmasının STK’larla olabileceğini her ortamda ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Müşterek ve sürdürülebilir fikirler hizmetlerin bereketli olmasına katkı sağlar. Bu ilişkiler aynı zamanda kent üzerinde farklı yaklaşımların da hayata geçerek insanımızın yaşam kalitesini de pozitif yönde etkileyecektir” dedi.

 

DEVLET, MİLLET, STK’LAR EL BİRLİĞİYLE İNSANIMIZA ULAŞIYOR

Görüşmelerde toplum içerisinde devletin dışında derneklerin, vakıfların ve birbirinden farklı STK’ların toplum yararına çalıştıklarında çok başarılı sonuçların ortaya çıktığını ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İnsan ve hizmet merkezli derneklerin çoğalmasının faydasına çok inanıyorum. Korunmaya muhtaç vatandaşlarımızdan, mahallemizde yaşayan garibanımıza kadar devlet, millet ve STK’lar el birliğiyle kentlerimizin her noktasındaki insanımıza ulaşmaktadır. Bu çalışmalar gönüllülük esasıyla olurken, Büyükşehir Belediyesi olarak da bizlerde bu anlamda ciddi hizmetler ortaya koyuyoruz. Ancak bunun çok daha iyi seviyelere çekilmesi toplum dinamiklerinin daha aktif olmasıyla gerçekleştirilebilir” açıklamasını yaptı.

 

SAĞLIKTAKİ DÖNÜŞÜM BİR BAŞARI HİKÂYESİDİR

Geçmiş dönemlerde yaşanan ve halkımızın çok muzdarip olduğu sağlık hizmetlerinde son dönemlerde yaşanan gelişmeleri Kocaeli Tabip Odası yönetimiyle istişare eden Başkan Karaosmanoğlu, “Sağlıktaki dönüşüm bir başarı hikâyesidir. Tabii ki eksik kalınan noktalar vardır. Bunları da tespit etmek ve hükümetimizle ortak çözümler üretmek odamızın en önemli görevlerindendir” derken, “Kentimizde yeni seçilen ve göreve başlayan odamıza ve siz yönetimimize başarılar dilerim. Birlikte müşterek projeler üretirsek geleceğimizi garanti altına alabiliriz” ifadelerini kullandı. Oda başkanı Karadenizli de bundan dolayı memnuniyeti dile getirdi.

MUHTARLARIMIZ HİZMET ARKADAŞIMIZDIR

Ülkemizde 200 yıla yaklaşan bir geçmişi bulunan muhtarlık müessesinin günümüzde çok önemli görevler ifa ettiğini her platformda belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Muhtarlar Derneğinin ziyaretinde sorunların çözümü noktasında muhtarların önemli vazife üstelendiği söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, “Seçilerek bugün bizlerle birlikte hizmet kervanında halkımıza hizmet eden muhtarlarımız bizler için çok önem arz etmektedir. Hizmetlerde muhtarlarımıza danışılmadan ortaya koyulan projelerin her daim yetersiz kalındığı görülmüştür. Bunun olmaması için bizler sizlerle koordineli çalışıyoruz. Kulağımız sizinle olup, mahallelerimizin ve köylerimizin en önemli ihtiyaçlarını beraber belirlemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

SİVAS, ANADOLU’NUN ÖZETİDİR

Kocaeli Sivaslılar Derneği Başkanı Nevzat Kaleli ve yeni yönetimi de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti. ‘’Aslımızı unutmayalım’’ diyen ve STK’ların pratiğe dökülen projeler üretmesini isteyen Başkan Karaosmanoğlu, “Sivas, Anadolu’nun bir özetidir. Kentimize gelen ve burada yaşamaya başlayan kardeşlerimizin uyumunda sizin gibi derneklerimizin önemi çok büyük” ifadelerini kullandı. Kocaeli Sivaslılar Derneği Başkanı Nevzat Kaleli de görüşmede, “Kültürümüzün yaşatılmasının yanı sıra ülkemizin birliğine ve kardeşliğine katkı sunmak istiyoruz. Yeni sürdürülebilir projeler gerçekleştirdik ve bunlar hakkında da sizlere bilgi vermek istedik. Hepimiz Kocaeli’de yaşıyoruz. Bunun üzerimize yüklediği sorumlulukları bilerek de çalışmalarımızı sürdüreceğiz” açıklamasını yaptı. Birliktelikte Büyükşehir Belediyesi’nin halk ozanı Aşık Veysel’in anma programlarına verdiği katkıdan dolayı da teşekkür edildi.

2 3 4 1

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.