DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 12°C
Parçalı Bulutlu

Türkiye’nin ilk zihin geliştirme programı olan GETUP® artık Gölcük’te hizmetinizde

Türkiye’nin ilk zihin geliştirme programı olan GETUP® artık Gölcük’te hizmetinizde

Türkiye’nin ilk zihin geliştirme program  ı olan GETUP® artık Gölcük’te hizmetinizde. GETUP® programı ile başarısız çocuk kalmayacak, sınav stresi, sınav kaygısı son bulacak dikkat hataları ile kaçırılan sorular, yaşanan sıkıntılar ve en önemlisi konsantrasyon bozukluğu dert olmaktan çıkacak. Genç, yetişkin, çocuk ayrımı olmaksızın yapılan çalışmalarla başarı artacak, birçok sorun ortadan kalkacak.

ÜstünZeka Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Hizmetleri Gölcük şubesi sahibi Birsen KÜÇÜK önemli bir hizmeti Gölcük halkının ayağına getiriyor.

Gelişim Destek Uzmanı olan Birsen KÜÇÜK; zeka sporları, hızlı okuma, zihinden okuma, hafıza teknikleri, NLP ve GETUP® eğitimi sertifikaları ile alanında gerekli tüm yetkinlik belgelerine sahip olmakla beraber mesleğini icra ederken güler yüzlü ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımlarla firmasını temsil etmektedir.

 GETUP® Nedir?

GETUP®, bilimsel tabanlı ve dünya standartlarına uygun geliştirilmiş olan Zihin Geliştirme Programı ile çocuklarımızı ufukları geniş, hayatı yorumlayabilen ve zihin performanslarını maksimum düzeyde kullanabilen fertler sınıfına yükseltmek için çalışıyor. Vermiş oldukları hizmetin öneminin her geçen gün arttığını belirten GETUP® Gölcük şubesi sahibi Birsen KÜÇÜK şunları ifade ediyor: “21. Yüzyılda özellikle bilişim teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişmeler ülkemizde toplumsal ve kültürel değişimlere neden olmuştur. Bu değişimlerin en çarpıcı tesirleri, çocuklarımızın zihin ve kişilik gelişimlerinde gözlemlenmektedir. Günümüzde aşırı derecede ve bilinçsizce kullanılan bu teknolojiler çocuklarımızın dikkat, hafıza, mantık muhakeme gibi temel zihinsel fonksiyonlarında ciddi sorunlara yol açmaktadır. Kültürel değişimlerin beraberinde getirdiği diğer bir takım etkenler de çocuklarımızın bu bilişsel gerileyişinde önemli derecede tesirde bulunmaktadır. Düzensiz beslenme, uyku problemleri, sosyal ve kültürel yabancılaşma gibi bir dizi etken, bu gerileyişte belli oranlarda risk faktörü olarak yerini almaktadır. Bütün bu etkenler nedeniyle zihinsel yeteneklerini ve algılama kabiliyetlerini aktif halde kullanamayan çocuklar okulda ve sosyal ilişkilerinde problem yaşamaktadır. Çocuklarımızın içinde bulunduğu bu durum, davranış bozukluklarına da zemin hazırlamaktadır. Yaşadığımız çağı ve çağın getirdiği değişimleri reddedemeyiz; ancak teknolojiyi kontrol altına almak ve çocuklarımızın zihinsel yeteneklerini artırmak zorundayız. GETUP®, çocukların zihinsel performanslarını arttırarak gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. GETUP®, bu maksadını gerçekleştirirken, her çocuğun kendine özgü bir öğrenim şekli olduğunu bilerek; buna yönelik sistemler geliştirmektedir.”

Çocukların zihinsel ihtiyaçlarına göre eğitim materyali üretebilmek için farklı sahalardan uzmanları biraya getirerek kendi bünyesinde Genius Academy adı altında bir araştırma ve geliştirme birimi kuran GETUP®, bu saygın ekiple çocukların bilişsel yeteneklerini geliştirecek binlerce özgün ve özel uygulama üretiyor.

GETUP® ZİHİN GELİŞTİRME PROGRAMI NEDİR?

İnsan beyninde yani zihnimizde ‘öğrenme’ ile ilgili üç temel fonksiyon vardır: “Dikkat, Hafıza ve Mantık Muhakeme.

Doğumdan itibaren bu fonksiyonlar yoğun ses, ışık, hareket, sinyal gibi çağımıza özel nedenlerle sürekli saldırı altındadır.

Çağımıza özel nedenlerin dışında teknolojinin yanlış kullanımı ve çeşitli düzensiz alışkanlıklar da zihnimizin işleyişine zarar vermektedir.

Çok zeki olduğu bilinen çocuklarda bile geçerli olan bu durum, öncelikle özgüvenle ilgili sıkıntılar oluşturmaya başlar.

Özgüven problemi yaşayan bir çocuk, ‘öğrenme’ ile ilgili en büyük darbeyi yemiş olur. Bu durumun devamında ise ‘Dikkat’ sıkıntıları yaşanır.

Dikkat, ‘öğrenme’ için o kadar önemlidir ki aktif olarak gözlem ve dinleme yapamayan bir çocuk, aktarılan bilgilerin çoğunu hafızasına depolayamaz.

Bilgiyi tam olarak alamayan ve depolayamayan hafıza, elde ettiği verilerle tam bir kanaat oluşturamaz ve yorumlama güçlüğü yaşar.

Öğrenilen yeni bir bilgiyi yorumlayamamak, yaşam için çok önemli bir fonksiyon olan ‘Mantık Muhakeme’nin de gelişimini engeller.

Zekâ potansiyeli ne kadar yüksek olursa olsun, zihin fonksiyonlarını tam olarak kullanamayan bir çocuğun zamanla davranışları da bozulur.

GETUP®, tüm bu olumsuzlukları tersine çevirmek ve çocuklarımızın zekâ potansiyellerini zihnin tüm fonksiyonlarıyla kullanmalarını sağlamak için 2009’da kurulmuştur.

Eğitimlerimizde, çocukların zihin fonksiyonlarını artırmak amacıyla özel olarak üretilmiş ve faydası kanıtlanmış ‘Kâğıt-Kalem’ uygulamaları kullanılmaktadır. Bu şekilde ilaç kullanımının da önüne geçilmektedir.

Ayrıca çocuklarımız, -zihnin hız ve koordinasyon gücünü artırmak için- bilgisayar ve ödüllü bilişsel oyunlarla desteklenmektedir.

Bilimsel ve güvenilir eğitim sistemi ile büyük takdir toplayan GETUP®, kurulduğu günden bu güne yüzlerce çocuğun zihin fonksiyonlarını maksimuma çıkarmıştır.

GETUP® ile zihin fonksiyonlarını tam olarak kullanmaya başlayan çocuklar, hem akademik hem de sosyal anlamda inanılmaz başarılar elde etmişlerdir.

Çocuklarda elde edilen bu başarı GETUP® Genel Merkezinin Türkiye Geneli tüm bayilerinde yaptırdığı ‘Veli Anketi’ne de %100 memnuniyet olarak yansımıştır.

“GETUP® Zihin Egzersiz Programının uygulanmaya başlanmasıyla birlikte zihin fonksiyonlarını oluşturan nöronlar, sinapslar vasıtasıyla diğer nöronlarla iletişimi arttırarak daha yüksek seviyede performans sergilemeye başlarlar. Yeni nöronlar da eklenir ve nöronlar arası iletişim güçlenerek gelişimini sürdürür. Bu süreç GETUP®’a katılmadan önce şikâyet konusu olan pek çok problemin de ortadan kalkması anlamına gelmektedir.”

“Hayatta en trajik şey bir yeteneğin heba olmasıdır.” Gelin, çocuklarımızın zekâsını keşfedelim ve geliştirelim.

Özetlemek gerekirse;

“GETUP® sürükleyicidir, başarılı olma duygusunu pekiştirir”

“Görsel-İşitsel Dikkatte, Konsantrasyonda, Kısa-Uzun Süreli Hafızada, Mantık Muhakemede, İşlem Hızında, Problem Çözmede, Aritmetikte, Görsel-Hareketsel-Mekansal Koordinasyonda, El-Göz Koordinasyonunda, Okuma-Anlamada ve Genel Zeka Düzeyinde artış GETUP® Zihin Egzersiz Programı sonrası elde edilen bulgular arasındadır. Ayrıca GETUP® sürükleyicidir, başarılı olma duygusunu pekiştirir. Kendine güveni ve akademik özgüveni, okulu ve çalışma sevgisini artırır. Kâğıt, kalem ders ve öğrenme olumlu hale gelir. TV ve görsel araçların yol açtığı problemlerin azalmasına yardımcı olur. Duygu ve öfke kontrolünü sağlar. Özetle GETUP®’ta uygulanan bu egzersizler sayesinde kaliteli bir zihne sahip olmak mümkündür.”

Tüm bu bulgulara bağlı olarak elde edilen gelişimleri açık bir şekilde ifade edecek olursak, GETUP® Zihin Egzersiz Programı:

Öğrenme sistemini aktif bir şekilde çalıştırarak ders başarısını artırır.

Dikkat becerilerinde artış, ders ve akademik alandaki dikkat hatalarında azalma görülür.

Görsel alana girenleri fark eder ve ayırt eder, masa başı ders çalışmalarındaki başarısı artar.

Dinleme becerisi artarken, işitsel algısında kuvvetlenme görülür.

Okuma ve okuduğunu anlamada pozitif etki sağlar.

Düşünme becerilerini destekler, yorumlama becerisini geliştirir.

GETUP® yalnızca çocuklara yönelik bir çalışma olmayıp gençler ve yetişkinler içinde faydalı bir zihin egzersiz programıdır.

Haber: Arif ÖZTOK

 

IMG_9642IMG_9643IMG_9644

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.