DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

“93 YILLIK CHP’YE ACIMAK SİZİN HADDİNİZE DEĞİLDİR”

“93 YILLIK CHP’YE ACIMAK SİZİN HADDİNİZE DEĞİLDİR”

CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri’den AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp’e sert yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, basın açıklaması yayınlayarak geçtiğimiz hafta partisinin haftalık toplantısını gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp’in toplantıda ‘CHP ne yazık ki acınacak durumda’ şeklindeki açıklamasına sert tepki gösterdi ve ’93 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi’ne acımak sizin haddinize değildir’ diyerek tepkisini ortaya koydu.

İşeri, “CHP Ramazan başından beri 300 haneye ulaşmıştır”

Başkan İşeri, yayınladığı basın açıklamasında şunları dile getirdi: “Yurt genelinde halkla iftar sofralarına katılan Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU 24/06/2016 günü Kartepe İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftara katılacak olması nedeniyle biz Gölcük İlçe Başkanlığı olarak da üyelerimizle birlikte katılım sağlayacağız. Bizler saraylarda, 5 yıldızlı otellerde değil halkla birlikte halkın içinde bu mübarek günde iftar sofralarında olmayı her zaman kendimize şiar edinerek bu anlayış içerisinde halkımızla iç içe olmaya özen gösteriyoruz. Gölcük İlçe Başkanlığı olarak ramazanın başladığı günden itibaren bugünkü tarihe kadar Gölcük’te bu mübarek ayın gereklerini yerine getirmek üzere 300 haneye ulaştık ve ulaşmaya devam ediyoruz. Bu çalışmaları yönetim kadrolarındaki tüm yönetici, kadın kolları, gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, mahalle temsilcisi arkadaşlarımız vasıtasıyla ibadetin gizliliği esas alınmak suretiyle gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Bu çalışmalarından ötürü sürece katkı koyan tüm partililerimi can-ı gönülden kutluyor, nice ramazanlarda halkımızla yine bu içten birlikteliğimizin gerçekleşmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. “

“Sayın İdris Alp’in beyanatı tükenen siyasi geleceklerine çanak tutmaktadır”

“Bu mübarek günlerde böylesine çalışmalarımız sürdürürken siyasi geleceğini her geçen gün kaybeden iktidar partisinin tüm Türkiye’de olduğu gibi Gölcük ilçe başkanının da partimiz üzerinden siyasi bir malzeme üretmeye kalkmasına da birkaç söz söylemek isterim.AKP Gölcük İlçe Başkanı Sayın İdris Alp’in geçen hafta yaptığı bir basın açıklamasında “CHP acınacak durumda.” şeklindeki beyanatını neye dayanarak söylediğini gerçekten anlamak mümkün değil. Böyle bir üslup ne siyasi ne de ahlaki değerlerle ifade edilemez. CHP’ye acımak sizin haddinize değil sayın başkan. Bunu söylemekte bile artık tükenen siyasi geleceğinizin CHP üzerinden yeni siyasi kazanımlar elde etmekten öteye bir şey değildir. Biz 93 yıllık kurucu iradeye sahip büyük bir partiyiz. Bugün 93 yıllık cumhuriyet dimdik ayaktaysa bu durum CHP’nin eseridir. Biz cumhuriyeti kuran, Kurtuluş Savaşı mücadelesini veren, ülkeye demokrasiyi getiren, Türk milletinin bu topraklar üzerinde bağımsız yaşamasını sağlayan, aziz vatanın bundan sonraki süreçte de demokrasiye, insan haklarına, özgürlüklere sahip çıkma mücadelesini sürdürecek ve ilelebet ülkesine sahip çıkacak bir partiyiz.”

“Bir kişinin iradesiyle %49,5 oy alan bir başbakanı görevden alıp atanmış başbakanla ülkeyi yönetmek demokrasiye yapılan darbe değil midir?”

“14 yıllık iktidarınız döneminde halkın alım gücü azalmış, insanlar yoksullaşmış, 6 milyon işsiz, 17 milyon yoksul insanın iş ve aş sahibi yapılması gerekirken insanları bir sadaka toplumu haline getiren sizlersiniz. Tüm bunların yanı sıra, tamamen yok olan terörün iktidarınız döneminde her sene artarak devam etmesi, PKK ile mücadele yerine müzakereler yapıp yüce Türk ulusunu tüm dünyada küçük düşüren sizin siyasi anlayışınızdır. Bugün ülkemizin dış siyasette köşeye sıkışmışlığı hiç bir komşusuyla dahi barışık olmadığı, ekonominin dibe vurduğu, insanların can ve mal güvenliğinin kalmadığı bir ortamı yaratan AKP’nin ne kadar aciz ve acınacak durumda olduğunu göstermektedir.

Bir kişinin iradesiyle %49,5 oy alan bir başbakanı görevden alıp atanmış başbakanla ülkeyi yönetmek demokrasiye yapılan darbe değil midir? Bu duruma seyirci kalıp sahip çıkmayan asıl sizler acınacak urumdasınız.

“Türk Milleti kendilerine yapılanların farkındadır”

Uyguladığınız oy kazanma politikalarıyla halkın din, mezhep, etnik yapıları ve vatansever duygularıyla oynamış, kullandığınız ve sarf ettiğiniz sözleri inkar edip halkla deyim yerindeyse dalga geçen, halkı küçük düşüren, ülkeyi Avrupa’da ve dünyada itibarsızlaştıran sizler, bir gün gelecek siyasi tarihin derinliklerinde yok olup gideceksiniz. O gün geldiğinde halka ve kendi vicdanınıza nasıl hesap vereceksiniz gerçekten bilemiyorum.

“Şehit üzerinden siyaset yapmayı bırakın artık”        

Şehide kelle diyen, bölücü terör örgütünün sözde liderine sayın diye hitap eden, çiftçiyi işçiyi öğrenciyi külhanbeyi edasıyla azarlayan, şehit cenazelerini utanmadan miting alanına çeviren, Oslo’da Dolmabahçe’de ve ne yazık ki İmralı’da terör örgütüyle masaya oturan, halkı beyaz toroslarla tehdit eden, terör saldırılarında bile “Terör saldırısından sonra anketler yaptık, oylarımızda artış var.” diyerek terörden beslendiğinizi açık açık beyan eden, son zamanlarda ülkedeki kaostan yararlanan, şehit cenazelerine siyaseti karıştıran, Genel Başkanımızın önüne mermi atacak kadar güvenlik yapısından uzak bir ülke yönetimiyle karşı karşıya isek ağlanacak halinize, bir de gelip partimize acıma edebiyatını yapmaya kalkıyorsunuz. Yeter artık, bırakın şehit üzerinden siyaset yapmayı.

“Biz CHP olarak bu ülkenin kilometre taşıyız”

“Biz CHP olarak bu ülkenin kilometre taşıyız ve bu ülkenin temelini oluşturmuş, halkımızın huzuru ve bağımsızlığı için 93 yıldır mücadele eden bir cumhuriyetin kurucu iradesine acıma duygusuyla bakmak ne sizin ne de bir başkasının haddine değildir. Koltuk uğruna ülkedeki adaletsizliğe, hukuksuzluğa göz yumanların; kendi partileri içerisindeki anti demokratik yapıya alkış tutanların bizi eleştirmeden önce şapkalarını önlerine koyup iyice düşünmeleri gerekmektedir.”

ismet iüeri

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.