DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 18°C
Sağanak Yağışlı

Başbakan Binali Yıldırım, “Hamdolsun alnımız ak, yüzümüz pak”

Başbakan Binali Yıldırım, “Hamdolsun alnımız ak, yüzümüz pak”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti 110. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Adnan Köşker, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, AK Parti Genel Merkezinde yapılan 110. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldılar. Türkiye’nin tüm şehirlerinden gelen parti temsilcilerin katıldığı toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım, “AK Parti olarak bizler 14 senedir milletin emanetini şanla, şerefle taşıyoruz. Hamdolsun ki alnımız ak, yüzümüz pak” dedi.

BAŞBAKAN TÜM AK PARTİ TEŞKİLATLARA SELAM GÖNDERDİ

Sözlerine, toplantıya katılanları selamlayarak başlayan Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, “Bu kutlu davaya hizmet eden bütün arkadaşlarıma, bütün teşkilat mensuplarımıza buradan selam ve muhabbetlerimizi gönderiyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenabı Mevla’mdan niyaz ediyorum.” ifadesini kullandı. Yıldırım, AK Parti’nin bir ay sonra 15. şeref yılını kutlayacağına dikkati çekerek, şöyle devam etti: “Destan denilecek başarılara geçtiğimiz 15 yılda imza attık. Hamdolsun yüzümüz ak olarak milletimizin karşısındayız. Bu vesileyle geçmiş bayramınızı da tebrik ediyorum. Ramazanda kurduğumuz gönül köprülerinin kıyamete kadar devam etmesini diliyorum. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, mahalle temsilcilerimiz, delegelerimiz, kurucularımız, velhasıl AK Parti ailesinin bütün mensupları ramazan boyunca batıdan doğuya gönül köprüleri kurdular. Sofralarını, ekmeklerini birbirleriyle paylaştılar. Bölgedeki yüz binlerce insanımızla kucaklaştık, yüz binlerce vatandaşımızın derdine ortak olduk, ihtiyacını karşıladık. Allah hepinizden razı olsun.” şeklinde konuştu.

MİLLETİMİZİN EMANETİNE HALEL GETİRMEDİK

2002 yılından bu yana Türkiye’ye, Türkiye’nin idaresine damga vuran AK Parti’nin, Türkiye için yeni ve daha büyük hedeflerle kutlu yürüyüşüne devam ettiğini belirten Yıldırım, “Kurulduğu günden bu yana AK Parti, partilerden bir parti olmamış, Türkiye’nin asırlık sorunlarını çözmek için gerekli inisiyatifi almıştır. AK Parti olarak bizler 14 senedir milletin emanetini şanla, şerefle taşıyoruz. Hamdolsun ki alnımız ak, yüzümüz pak.” diye konuştu. Başbakan Yıldırım, iktidara geldikleri ilk günden beri milletin emanetine halel getirmediklerini, millette mahcup olacak hiçbir şeyi yapmadıklarını bildirdi. Yıldırım, şunları kaydetti: “Türkiye büyüdü, AK Parti Türkiye ile beraber büyüdü. Her iktidar bir öncekinden bayrağı daha yükseltme fırsatı verdi. Bugün de ülkesine, milletine hizmet için enerjisi olan, hizmet aşkı olan, heyecan olan tek parti Türkiye’de yine AK Parti. Türkiye’yi geçtiği girdaplardan kurtarmak için mangal gibi yürek gerekiyordu. O yürek kurucumuz, Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüreğidir. O yürek AK Parti kadrolarının yüreğidir. O yürek sayesinde Türkiye’nin hem aklı hem de vicdanı olmayı 15 yıldır başardık. Yalnız Türkiye’nin değil komşularımızın, bütün insanlığın vicdanı oldu AK Parti. Bu kadro hareketi, bu akım, siyasette kaybedilen itibarı yeniden kazandırdı. AK Parti, bu hareket Türkiye’nin meselelerinin çözümsüz olmadığını, demokrasinin daha da geliştirilmesinin mümkün olduğunu, istikrarın Türkiye’nin de hakkı olduğunu, büyümenin de mümkün olduğunu ispat etti.

AK PARTİ SİYASETİ MİLLETİN SİYASETİDİR

 “Yıldırım, 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti’nin sadece 15 ay sonra 3 Kasım’da tek başına iktidar olduğunu ve o tarihten bu tarafa Türkiye’nin güven ve istikrar içinde büyüdüğünü bildirdi. Türkiye’nin kutlu yürüyüşüne devam ettiğine işaret eden Yıldırım, tüm siyasi rakipleri enerjilerini birbirini tüketmek için harcarken, AK Parti’nin toplumsal desteğinin bir sonraki seçimde de artarak devam ettiğini belirtti. Geçen süre içinde AK Parti’yi iktidara taşıyan ruhun, kimliğin hiç değişmediğine vurgu yapan Yıldırım, “Biz kendimiz için değil, millet için siyaset yapıyoruz. Çünkü AK Parti siyaseti, milletin siyasetidir. O yüzden aramızdaki muhabbet nefsani arzulardan, ihtiraslardan aridir. O yüzden bizim hareketimize kavga değil, muhabbet hâkimdir. Bu parti belli bir siyaset esnafının değil, milletin partisidir. 79 milyon vatan evladının partisidir. Mühür milletindir, karar milletindir.” ifadesini kullandı.

AK PARTİ ÖNCESİNİ HATIRLAMAK İSTEYENLER MUHALEFETE BAKSIN

AK Parti’nin milletten aldığı güçle yoluna kararlılıkla devam ettiğini dile getiren Yıldırım, şu değerlendirmelerde bulundu: “AK Parti öncesini hatırlamak isteyenler muhalefet partilerimizin bugünkü haline dikkatlice baksın. Resmen iç çekişmelerle enkaz altında kalmış vaziyetteler. AK Parti siyaseti işte o yüzden bir itibar siyasetidir. AK Parti, siyasete kalite getirmiştir. AK Parti ile beraber siyaset Türkiye’de itibar kazanmıştır. Toplumsal mühendisler, demokrasiye ayar yapmaya çalışanlar, siyaseti istedikleri gibi dizayn etmeye çalışanlar AK Parti’den sonra işsiz kalmışlardır. Millete parmak sallayanlar, tepeden bakanlar, vatandaşa ‘bugün git yarın gel’ diyenler artık siyaset sahnesinde yok olmuşlardır. Türkiye hiç ama hiç o günlere bir daha dönmeyecek. Milletimiz rahat olsun. ‘O günler geri gelsin’ diye çırpınanlar, boşuna hayal kuruyorlar.” Başbakan Yıldırım, AK Parti’nin “emek, umut, alın teri, akıl teri, üretim” demek olduğunu ifade etti. AK Parti ile korku ile karamsarlığın yok olduğunu, yerine umut ve güven geldiğini, AK Parti sayesinde Türkiye ekonomisinin, milli gelirinin üç kat büyüdüğünü aktaran Yıldırım, Türkiye’nin AK Parti kadroları sayesinde karanlık girdaptan çıktığını, dev projelerle tanıştığını söyledi. Bugün dünyada başarılı 10 büyük projesinden en az üçünün Türkiye’de gerçekleşmesinin haklı bir başarı olduğuna değinen Yıldırım, AK Parti’nin siyaset öznesini vesayet odakları değil, milletin oluşturduğunu bildirdi.

YILDIRIM, PARTİLİLERE SESLENDİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, AK Partili kadrolara şöyle seslendi: “Siyasi tartışmalar ne olursa olsun, Ankara’nın, meclisin liderleri ne olursa olsun gerilim isteyenler, kavga isteyenler ne derlerse desinler sizin gözünüz milletten, vatandaştan, kulağınız milletten ayrılmayacak. Milletimizin, vatandaşımızın arasında hiçbir ayrım yapmadan herkese gideceğiz, herkesin elini sıkacağız, herkesin hatırını soracağız. Hizmette asla ve asla ayrımcılık yapmayacağız. Ayrımcılık AK Parti’nin en büyük kırmızı çizgisidir. Bu çizgiyi çiğneyen, asla ve asla AK Parti kadroları içerisinde devam edemez. Bizim vazifemiz, halka hizmet, hakka hizmettir. Bunu asla unutmayacağız. Gönül bağımızı, göz temasımızı asla ve asla vatandaşımızdan koparmayacağız. Belediye başkanı olarak, il başkanı olarak ilçe başkanı olarak hepinizin huzurunda vatandaşımızın huzurunda adeta el pençe divan duracağız. Tek merci millettir, millete hizmettir. AK Parti’nin milletle irtibatı koparmaması gerekir. AK Parti’nin tek kaynağı, tek dayanağı millettir, dolayısıyla bağlarımızı asla milletle koparmayacağız.” Ne Demokrat Parti’nin ne Adalet Partisi’nin ne de Anavatan’ın AK Parti kadar millete mazhar olamadığını ifade eden Yıldırım, AK Parti’nin süre itibarıyla milletin desteğini her zaman daha fazla alıp yoluna devam eden bir parti olduğunu söyledi.

20160713_2_17970441_12151580__large ZIYA3547 ZIYA3550 20160713_2_17970441_12151578__large

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.