DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 24°C
Gök Gürültülü

İLÇEMİZİ YÖNETENLERE TEŞEKKÜR EDELİM

21.07.2016
1.027
A+
A-

Gölcük her zaman ki gibi asaletini gösterdi.15 Temmuzda hain bir saldırının önlenmesinde büyük pay sahibi olan halkımızın meydanları doldurması her türlü takdirin üzerindedir. Demokrasiye olan inancını ve bağlılığını her platformda sergileyen Gölcük halkı bir Donanma kenti olduğunu bir kez daha gösterdi. Böylesine olağanüstü durumların yaşandığı günlerde kendine durumdan vaziyet çıkarmak isteyenler mutlaka olur. Lakin Gölcük’te çok değerli ve aklı başında yöneticilerimiz var. Gölcük Kaymakamı Âdem Yazıcı ve Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 15 Temmuz akşamından itibaren tam bir devlet ve halk adamlığı örneği sergiliyorlar. Yanlış yapmak isteyenlere hiçbir şekilde fırsat vermeyip devlet millet ve asker bütünleşmesinde çok önemli ve büyük bir rol oynuyorlar. İşte gerçek yöneticilik ve halkımızın istediği yöneticilik budur. Aynı şekilde siyasi partilerimiz sivil toplum örgütlerimizde demokrasiye yakışan tavırlarıyla haklı bir takdir de hak ediyorlar. Gölcük halkı ise günlerdir her zamanki asaletiyle demokrasi meydanında toplanıp asker ve millet el ele sloganlarıyla üzerlerine düşen görevi de en iyi şekilde yapıyorlar. Bu günler tabi ki gelip geçecek, bu ülkede halkın istemediği hiçbir şey olmayacak ve biz güzel günleri birlikte karşılayıp, yolumuza yine birlikte devam edeceğiz. Helal sana Gölcük, helal sana yöneticilerimiz, helal sana güzel halkımız..

ASKERLERLE SOHBET EDİYORUM

Gerek Donanmamız içersinde gerekse dışarıda binlerce asker ve ailesi yaşıyor. 15 Temmuz kalkışmasında her ne kadar içimizden hainler çıkmış olsada vatansever Türk askeri ve onların çok değerli ailelerinin Gölcük sevgisini hepimiz biliyoruz. Dışarıda ne kadar söylentiler çıkarsa çıksın kim ne derse desin, asker ailelerimizin de Gölcüklülerin asaletinden ve birlikte yaşama kültüründen en küçük bir şüphesi yok. Şöyle düşünelim ilçemizin nüfusu yüzellibin’in üzerinde mübalağa etmiyorum bu nüfusun üçte ikisi halen görevde olan ve aynı zamanda emekli asker ailelerinden oluşur. Pazarlara birlikte çıkarız, düğünlere birlikte gideriz, cenazelere birlikte omuz veririz, en zor günlerde bir birimize olan sevgi ve saygımızı göstermeyi bilmişizdir. Bunun en anlamlı örneği 17 Ağustos 1999 ‘da yaşadığımız merkez üssü Gölcük olan asrın en büyük deprem felaketidir. O büyük acıları birlikte yaşadık, yaraları birlikte sardık, ekmeğimizi böldük, aynı tastan çorba içtik, aynı bardaktan su içtik. O günler Gölcük’te sivil ve askerin nasıl büyük bir aile olduğunun en önemli göstergesidir. Bu gün herkesin ya ilçesinde bir Donanma mensubu ya komşusu Donanma mensubu, ya da en yakın dostları Donanma mensuplarıdır. Ben 41 yıldır Gölcükte Donanma ile halkımızın kaynaşması noktasında hem ailemle, hem de halkın gazetesi Gölcük Haber ile büyük çabalar sarf ettim. Sivil ve askeri kaynaştıran onur geceleri adı altında aile geceleri düzenledim. Sivil ve asker aynı masada oturduk, dostluklarımızı daha da pekiştirdik. Çünkü biz Donanma kentiyiz, ekmeğimizde oradan, suyumuzda oradan, aynı havayı birlikte teneffüs ediyoruz. Dolayısıyla sivil asker bir aile gibi yaşamaktan son derece memnun ve mutluyuz. Bu memnuniyetimizi ve birlikte aile olma özelliğimizi hiçbir güç ve kuvvet bozamaz donanmada bizim Gölcük’te bizim ayrı gayrı hiçbir şeyimiz yoktur.

SİLİVRİDE Kİ O HÂKİM

O günler vatansever Türk askerlerine kumpas kurulma günleriydi. Davaları gün güne takip ediyordum. Basın locasında tam karşımda kahraman Türk askerleri, yüz metre uzağımda ve yüksek bir yerde de gözlerindeki kin ve nefreti gördüğüm o hâkim vardı.   Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensupları, kahraman askerlerimiz kendilerine istnad edilen tüm suçlamalar karşı adam gibi delillerini ortaya koymasına rağmen daha önceden kurgulanmış o hâkim ne yazık ki Türk Milleti adına değil, emir aldığı güruhların adına karar veriyor ve hiçbir tahliye talebini kabul etmiyordu. O kahraman askerleri o gaflet ve dalalet içersinde olan mahkeme ve hâkimleri karşısında hiçbir zaman boyun eğmediler hep dik durdular. Bir vatansever nasıl hareket etmesi gerekiyorsa öyle hareket ettiler, hatta şu anlamlı sözleri de aynen söylediler. Bir gün siz buraya geleceksiniz, biz sizin yerinize geçeceğiz. Çünkü içlerinde o kahramanların mensuplarından bahsediyorum, sadece komutanlar değil iftiraya uğramış hâkim ve savcılarda vardı. Allah büyük. Gün ola harman ola dedik, keser döner sap döner, gün gelir hesap döner dedik, aynen öyle oldu.

 

CUMA GÜNÜ AMELLERİ

– Sabah namazının birinci rekâtında Cuma Suresini ve ikinci rekâtında ise İhlas Suresini okumak.

Sabah namazından sonra herhangi bir şey konuşmadan önce, gelecek Cuma’ya kadar günahlarının kefareti olması için şu duayı okumak: “Allah’ım! Bu Cuma günü söylediğim her söz veya ettiğim her ye-min ya da ettiğim her nezir, Senin meşiyyetine bağlıdır (gerçekleşmesi senin irade ve isteğine bağlıdır). O halde senin meşiyyetin ne ise gerçek-leşsin ve senin meşiyyetin olmayan ise gerçekleşmesin. Allah’ım! Beni bağışla ve günahımdan geç.Allah’ım! Sen kime sâlat ediyorsan, benim selamım da onun üzerine olsun ve sen kime lanet ediyorsan benim lanetim de onun üzerine olsun.”

En azından her ay bir defa bu ameli yapmak gerekir. Bir rivayette şöyle geçmektedir: “Cuma günü sabah namazından sonra oturup güneş doğuncaya kadar namazdan sonraki dua, zikir ve diğer amelleri yapacak olursa, en yüce firdevste makamı yetmiş derece yükseltilir.”

 

 

 

 

 

 

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.