DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 24°C
Gök Gürültülü

Provokasyonlara Fırsat Vermeyin

23.07.2016
874
A+
A-

Türkiye’nin ne kadar büyük tehlike atlattığını menfur darbe girişimi sırasında ki görüntülerin yavaş yavaş ortaya çıkarmasıyla gördük. Ülkesine ihanet edecek kadar gözleri dönen, halkı katledecek kadar da kalbi kararan hainler, mutlaka bertaraf edilecek suçlularda, hukuk düzeni içerisinde gerekli en ağır cezaları alacaktır. Bu yaşadığımız olaylar çerçevesinde gelişmeleri siyasi mülahazalar dışında tutup sağduyu içerisinde ve ülkemizi düşünerek sağlıklı bir şekilde hem davranmamız hem de değerlendirmemiz gerekmektedir. Türkiye hepimizindir, bu vatan bizim, bu devlet bizim, devletin bekası ve milletin refahı için birlik ve beraberlik sergileyeceğimiz günler yaşıyoruz. Hain emellerin milletçe bertaraf edilmesinden sonra hiç kimse endişeye kapılmasın. Bu büyük devlet her türlü kalkışmayı önleyecek güçtedir. Şimdi özellikle sanal âlemde haddini aşan çok yazışmaları görüyor ve üzülüyoruz. Kendi kendine mesaj atanlar mutlaka durumun farkında olmayanlardır. Milleti endişe ve tedirginliğe sevk etmek için ama bilerek, ama bilmeyerek yayınlanan mesajlar son derece tehlikeli ve vahimdir. Unutmayalım ki darbenin hiç iyisi olmaz, olduğu da görülmemiştir. Darbe millete yapılan en büyük kötülük ve büyük zulüm ve büyük devlete hainliktir. Dolayısıyla herkes içinde bulunduğumuz sürecin analizini iyi yapmalı aklını ve fikrini iyi kullanmalıdır.

DARBE VE GÂVUR EZİYETİ

Darbenin ne olduğunu yaşamayanlar bilmez. Tehlikenin ne olduğunun farkında olmazlar. Darbe bir çelik çomak oyunu değildir bir saklambaç değildir. Açık ve net söyleyeyim darbe tam bir gavur eziyetidir. Hukuk ortadan kalkar, keyfi uygulamalar başlar. Astığım astık, kestiğim kestik, mantığı bazı kendini bilmezler tarafından uygulanır. Bundan en büyük zararı yine halk görür. Ülke geri gider, çalışma hayatı durma noktasına gelir. Korku ve panik içersinde insanlar birbirini ispiyonlar. Kimi zavallılar ve ahlaksızlar darbecilere yaranmak için her türlü yalakalığı yaparlar. Ülke kaosa girer bu gâvur eziyeti değilse nedir. Bakın hain darbe girişimcilerinin elinde binlerce kişinin ölüm listeleri olduğu ifade ediliyor. Doğru değil diyemiyorum, çünkü bunlar kendi halkının üzerine tankları sürdüler, halkını kurşunladılar, Gazi Meclisi bombaladılar. Hani başlıkta demiştim ya darbe gavur eziyetidir diye gavurlar bile savaş şartlarında dahi meclisi bombalamamıştır. Kurtuluş savaşı bizzat o anlı şanlı gazi meclis tarafından yönetilmiştir. Öyle olduğu içindir ki Türkiye Büyük Millet Meclisine Gazi Meclis derler. O halde darbelerin ne kadar kötü olduğunu ve sonuçlarının da nasıl vahim olduğunu lütfen anlayalım. Tek Bayrak, Tek Vatan ve Terk Millet ekseninde yolumuza devam edelim. Bunu başardığımız taktirde darbeler tarihin tozlu sayfalarında kötü birer abı olarak yer alacaktır.

BÜYÜKSÜN GÖLCÜK

Dünyanın hiçbir milletinin özelliği bizimkine benzemez. El âlem boğalardan kaçar, biz boğa kovalarız. El âlem tankları gördüğü anda kaçacak delik arar, biz önüne geçeriz. El âlem kurşunu gördüğünde kaçışır, biz kurşunun üzerinde yürürüz. İşte bu Çanakkale ruhudur. 15 Temmuzdaki hain darbe girişiminden sonra ruhun kaybolmadığı bir kez daha görüşmüştür. Gölcük halkı Anıt Parkı bir demokrasi meydanı haline çevirdi. Günlerdir orada Demokrasi nöbeti tutuyor. En küçük bir olaya dahi müsaade etmiyor. Provokatörleri arasına sokmuyor. Hiç kimsenin burnu kanamadan Gölcük’ yakışan bir olgunluk içersinde halkımız demokrasi nöbetinde. Sabahtan akşama kadar normal hayat devam ediyor. Herkes işinde gücünde kurumlar çalışıyor. Ticaret dönüyor, vatandaş huzur içersinde görevini yapıyor, akşam olunca herkes Anıt Parkta demokrasi nöbetinde buluşuyor. Genci yaşlısı, çoluğu çocuğu, kadını erkeği bir aile olgunluğu içersinde Anıt Parkta buluşuyor. Herkes orada, herkes demokrasinin ne kadar büyük nimet olduğunun bilincinde.. Dolayısıyla Gölcük halkı takdiri ve teşekkürü hak ediyor.

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.