DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 10°C
Yağışlı

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinden 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında eğitim kurumlarına alınacak olan Ücretli Öğretmenlikhakkında açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada, “Ücretli öğretmenler 01 Ağustos 2016 tarihinde başlayıp 2016 -2017 eğitim öğretim süresince devam edecek. Ancak 09 Eylül 2016 tarihi mesai bitimine kadar yapılacak başvurular birinci sıralamaya alınacak, bu tarihten sonra yapılacak başvurular birinci sıralamadaki tüm adaylar bittikten sonra ikinci sıralamaya alınacaktır.

2016 -20117 yılı ders ücreti karşılığı öğretmenlik için aranılan genel şartlar

 1. Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 3. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.
 5. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. a-Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.
 6. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurtiçindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.
 7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.
 8. Emekli olan tüm branş ve sınıf öğretmenleri ders ücreti karşılığı öğretmenlik müracaatında bulunabileceklerdir.
 9. Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yabancı Dil (Almanca, Fransızca, İngilizce) alanlarına başvuruda bulunacak adaylar KPSSP121 puan türünden sıralama yapılacaktır.
 10. Yukarıda sayılan alanlar dışındaki diğer alanlara atanacaklar KPSSP10 puan türünde, öğretmenlik mezunu dışındaki diğer mezunlar ilgili puan türünde sıralama yapılacaktır.
 11. Hiç puanı olmayanlar daha sonra değerlendirmeye alınacaktır. GÖREVLENDİRMELERDE ÖNCELİK DURUMU 2. Sınıf Öğretmenliği için öncelik sırası: a· Eğitim Fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümü mezunları b· Eğitim Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar c. Fen Edebiyat Fakültesi mezunlarından sınıf öğretmenliği sertifikası olanlar d· Eğitim Fakültelerinin diğer bölümlerinden mezun olanlar. b. Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunlarından tezsiz yüksek lisansı olanlar d. Fen Edebiyat Fakültesinin diğer alanlardan mezun olanlar.    * Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarih ve 80 sayılı kararına göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunları dâhil) ataması yapılamamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre), * Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksekokulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı ön lisans mezunları,*Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda yüksek okul mezunu olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) basarı ile tamamlayanlar,* Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarih ve 80 sayılı kararında yer alan alanlardan mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) basarı ile tamamlayanlar. * Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış/Öğrenci belgesinin fotokopisi * Nüfus cüzdanın fotokopisi* Varsa kurs, seminer belgesi * KPSS Sonuç Belgesi (Varsa) h) 60 Saatlik Okul Öncesi Seminer Belgesinin Fotokopisi. * Sağlık Raporu1 . Görevlendirmeler, Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumların belirttikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır. 3. Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi adayın kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren adaya, talep etmesi halinde başka kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.5. Herhangi bir özrü olmaksızın okul müdürlüğüne en az 3 (üç) iş günü öncesinden yazılı bilgi vermeden görevi bırakanlara bir daha müdürlüğümüzce görevlendirme yapılmayacaktır.
 12. 4. Okul Müdürlüğünce eğitim-öğretim yılı içerisinde öğretmenlik mesleğinde yetersiz olduğu tespit edilenlerin görevlendirmeleri hemen iptal edilecek bir daha müdürlüğümüzce görevlendirme yapılmayacaktır.
 13. 2. Evraklarını tamamlayan adayların görevlendirme onayı alınarak SGK girişinin yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevine başlatılması sağlanacaktır.
 14. GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR
 15. * Adli Sicil Kaydı
 16. * Resmi görev belgesi (Çalışan memurlar için)
 17. * Emeklilik kimlik kartı fotokopisi
 18. *Pedagojik Formasyon veya yüksek lisans belgesi (Fen Edebiyat Mezunları İçin Varsa)
 19. İSTENECEK EVRAKLAR
 20. *Halen ilköğretim okullarında görevli norm kadro fazlası sınıf öğretmenleri ile sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olup atanamamış olanlardan, MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 14/10/2009 tarih ve 2975 sayılı yazısı gereği düzenlenen seminer programını (60 saat) basarı ile tamamlayanlar,
 21. * Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler,
 22. * Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları, *Üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü ön lisans mezunları,
 23. * Talim ve Terbiye Kurulunun 07/07/2009 tarih ve 80 sayılı kararına göre, okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, ataması yapılamamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar KPSS puan üstünlüğüne göre,
 24. Okul Öncesi öğretmenliği için öncelik sırası
 25. e. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Meslek Dersleri alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman önlisans mezunu adaylara görev verilebilir.
 26. c. Fen Edebiyat Fakültesinin ilgili bölüm mezunları
 27. 3. Branş Öğretmenlikleri için öncelik sırası: a. Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olanlar.
 28. 1. Görevlendirmelerde öncelik adayların aşağıda belirtilen öncelik sırasına göre KPSS P 121 KPSS P 10 puan türünde aldığı puanlar olacaktır. KPSS puanı olmayanlar alanlarında kendi arasında başvuru önceliğine göre sıralanacaktır. Bütün alanlarda emekli öğretmenler, KPSS’li ve KPSS’siz başvurulardan sonra değerlendirmeye alınacaktır.
 29.  2016-yili-branslara-gore-ogretmen-ihtiyac-listesi-71297
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.