DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 28°C
Parçalı Bulutlu

ÜST AKILA KARŞI ORTAK AKIL

21.08.2016
757
A+
A-

ÜST AKILA KARŞI ORTAK AKIL

Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne kast etmek için her yolu deneyen emperyalist güçler, tarih boyunca bunu başaramadıklarını görseler de emellerinden hiç vazgeçmeyecekler. Bugün dünyanın en büyük sorunlarının başında gelen terörün asıl hedefinin Türkiye olduğu 15 Temmuz’daki hain FETO darbe girişimiyle bir kez daha görüldü. Her geçen gün köşeye sıkışan ve yok olması için devletin topyekun mücadele verdiği terör önceki gün Gaziantep’te çoğunluğunu çocukların oluşturduğu alçakça bir saldırıyla ortaya çıktı. Yeni hedefin mezhep ve etnik kimlikler üzerinden Türkiye’yi darboğaza sürüklemek istediği aşikar. İnsan tipinde olmasına rağmen şeytanın ta kendisi olan alçaklar, maalesef üst akıl denen hainliğin Türkiye’deki maşaları. Bir düğün yerini kana bulayıp, masum insanları katledecek kadar gözü dönmüş olanların emellerine ulaşması her ne kadar mümkün olmasa da maalesef içimiz yanıyor, ciğerimiz dağlanıyor.

 

ŞİMDİ NE YAPMALI?

Öylesine günlerde üst akla karşı, Türkiye’nin ortak bir akıl buluşmasıyla yoluna bakması en doğru olanıdır. İçimizi acıtan her hain saldırıdan sonra muhalefet partilerinin devlete yönelik, saldırılar karşısında ülkeyi yönetenlere tam destek çıkması son derece önemli ve çok doğru bir yaklaşımdır. Hainliğin durmayacağı Gaziantep’teki olaydan sonra bir kez daha ortaya çıktığına göre ortak akıl muhalefet partilerine de ülke yönetiminde sorumluluk vermek, tüm dünyaya çok anlamlı mesaj olur. Teröre karşı Türkiye’nin tek vücut olarak hareket ettiğini bilen hainlerin hamleleri yerini bulmayacağı gibi, ortak akılla hareket etmek iktidarı ve muhalefetiyle taşın altına herkesin elini koyması demektir. Türkiye gerçekten son derece zor ve kritik bir dönemden geçiyor. Ülkenin vatanı ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kastedenler karşılarında milletin tamamını gördüklerinde hüsrana uğramaları da çok uzun sürmeyecektir. Bundan böyle tüm siyasi mülahazalar bir kenara bırakılarak dünyaya bu ülke her köşesiyle yaşanılabilir bir ülkedir mesajı verilene ve o mesaj da alınana kadar, ortak akıl mutlaka devreye sokulmalıdır.

 

NİÇİN TÜRKİYE?

Tarihin bizim adımıza yazılan şanlı sayfalarına döndüğümüzde 1071’de Sultan Alparslan’ın Malazgirt’i fethedip Anadolu’yu Türklerin ebedi yurdu yapmasıyla başlayan sıkıntılı bir süreçtir, bu topraklar. Onca beylikleri bir araya getirip tek vücut yapan Osman Gazi’nin altı yüz yıllık bir cihan imparatorluğunun temelini attığı 1299 Haçlı zihniyeti için geri dönüşü olmayan hainliklerin başlangıcı olmuştur. Aslında Haçlı Zihniyetinin amacı Türk milletini Malazgirt ve Konya arasındaki bir alana sıkıştırıp orada tutmak. Etrafında kudretli bir duvar oluşturmaktır. Eyüp Sultan Hazretlerinin doksan yaşında İstanbul’un fethi için dünyanın aslında en önemli merkezi olan tarihi yarım adaya yapılan sefer sırasında şehit düşmesi bir büyük müjdenin de habercisiydi. “İstanbul elbet feth olunacaktır” Yüce Yaratının Peygamberin bu güzel arzusunu geri çevirmeyeceğine göre sonuca gitmek Türklere yani cihan imparatorluğunun o döneminde başında olan Fatih’e nasip olmuştur. Sultan Fatih’in babası Murat Han’ın dünya lideri henüz bebekken Ankara’dan çağırttığı Hacı Bayram Veli Hazretlerine danışması, sorular sorması İstanbul’un fethinin işareti olarak ta Fatih Sultan Mehmet Hanı gösteriyordu. İşte Haçlı zihniyeti için 1453 farklı bir milattı. Yıkılmaz denilen Bizans imparatorluğu Osmanlı ordusunun insanüstü gayretleri ve dünyada eşi benzeri görülmemiş savaş taktikleriyle gemiler karadan denize indirilerek büyük bir zafer sağlanmış, İstanbul Müslüman dünyasının vasiyeti yerine getirilen en gözde şehri olmuştu. Hz. Peygamberin doğup büyüdüğü İslam dininin yayılması için mücadele verdiği Mekke, Medine ve Miraca çıktığı Kudüs dışında, İstanbul Şehri Sultan olarak tüm dünyanın kıskandığı bir Türk Başkenti haline gelmişti. Bilmeyenler için hatırlatalım, Rum Patrikhanesinin yani Fener Rum Patrikhanesinin bulunduğu mahalle bir kapı kapalıdır. O kapı İstanbul Fethedildiğinde tekrar küffarın eline geçtiğinde açılacaktır. İşte bütün savaşlar, bütün saldırılar, o haçlı zihniyetinin yerine getirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Bugünkü terör onun kaynakları ve üst aklın hedefi de budur. Şimdi biz ne yapmalıyız diye bir kez daha kendimize soracak olursak, tehlikenin bu boyutlarının farkına varıp uyanık çok uyanık olmalıyız. Tek vücut halinde hareket ettiğimizde milletimizin ortak aklını devreye soktuğumuzda bu bileğin nasıl bükülmez bir bilek olduğunu tüm dünya da görecektir.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.