DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 19°C
Çok Bulutlu

GÜNDEME GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

GÜNDEME GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

SİME-SEN Ant çalışanlarının sorunlarını

TSK’da görevli sivil memurlardan ANT çalışanlarının sorunlarının çözümü ve yanlış bilgilendirmelerden kaynaklanan sıkıntıların aşılması için başlatılan çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. SİME-SEN Kocaeli Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur, Ant çalışanlarının sorunlarını dile getirmeye devam ettiklerini ifade etti.

SİME-SEN Kocaeli Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur, yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Sivil memurların yetkili sendikası olan SİME-SEN bu konuda başlatmış olduğu çalışmaları gündemde tutarak ilgili kurum/kuruluşlarla da paylaşıyor.Buna göre giyeceklerle ilgili olarak Sendika ant Başkanlığı ile ortak bir çalışma yürütecek. Ortak çalışmanın ana eksenini melbusat yönetmeliği oluştu. Hali hazırdaki giysi ve Melbusat Yönetmeliği için çalışma başlatan SİME-SEN, verilecek olan giysilerin daha kaliteli olması, adet sayısının çoğaltılması, adaletli dağıtımı ve kullanım ömrüne ilişkin sıkıntılarla ilgili yeni yönetmelik kapsamında değerlendirmelerde bulundu, hazırlanan raporu ANT Başkanlığı’na sundu. SİME-SEN’in değerlendirmeleri Başkanlık tarafından da olumlu karşılandı.”

GÖREVDE YÜKSELME

“SİME-SEN, daha önce kamuoyuna mal olan ve ANT çalışanlarının görevde yükselme sınavının durdurulması için dava açıldığı yönündeki bilgilerin tamamen yanlış ve yanıltıcı olduğunu açıkladı. Sendikadan yapılan açıklamada;  daha önce herhangi bir dava sürecinin yaşanmadığı, sadece Antalya’dan verilmiş 3 dilekçenin olduğu fakat dilekçelere kurum tarafından verilen cevabın ise “sınava girilebileceği” şeklinde olduğu kaydedildi. Açıklamada sınavların daha geniş katılımlı olabilmesi ve kurum içindeki çalışanların görevlerinde yükselebilmeleri adına yapılan girişimlerin de devam ettiği belirtildi. SİME-SEN tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi “Görevde yükselme konusunda; devlet memurlarının kendi branşında yükselmesi ile unvan değişikliği farklı kavramlardır. 17 adet kadrodan güvenlikçilerin girebileceği (14 Şef, 3 Sivil Savunma Uzmanı) toplam 63 kadro da yükselme olabilmektedir. Şubat ayında yaşanan 12-24 vardiya çalışması, 2015-2016 dönemi yetkili olan Büro MEMUR-SEN’den çıkmıştır. ANT Başkanı Muharrem Zeki ÇİFTÇİ’ye işletme müdürlüklerinden gelen telefonlar sonucu Başkanın direk talimatı ile 12-24 çalışma şekline dönüştürüldüğü görülmüştür.Sendikamızca yapılan araştırmada, 12 saat çalışma ile ilgili tasarrufun işletme müdürlerinin bölgesel, iklimsel, personel sayısı ile niteliklere göre düzenlendiği tarafımıza bildirilmiştir. Sendikamız bu konuda yaptığı değerlendirmede; 12 saat çalışma şartlarının ağır olduğu,  güvenlik görevlisini yorgun düşürüp etkisizleştirdiği, personel sayısı dolayısıyla yalnız bıraktığı, görev gereği azami dikkat gerektiren güvenlik unsurlarında dikkat dağınıklığı yaşattığı, aile hayatının olumsuz etkilendiği, personelin moral ve motivasyonunu düşürdüğü ve rızasız çalışma koşulları oluşturduğu belirlenmiştir. Bu nedenle Sendika olarak 4 saatlik ne olduğu belli olmayan kayıp çalışma saati yüzünden 3’lü vardiyaya geri dönülmesinin uygun olacağı beyan edilmiş, 3’lü vardiya sistemine dönülmesi için ne gerekiyorsa yapılarak çalışma ortamının huzura kavuşturulması ve kurum içindeki çalışma barışına geri dönülmesi şeklindeki talebimiz ANT Başkanlığı’na iletilmiştir. SİME-SEN,  ANT Başkanlığı çalışanları ile ilgili tüm tasarruflarda, mevzuat çalışmalarında üzerine düşen sorumluluğu dün olduğu gibi bugün de yerine getirmektedir ve sıkıntılar çözülünceye kadar kararlılıkla takipçisi olacaktır.”

931446131712114738be8d1f50c53db0 dsc_0182

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.