DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 37°C
Sıcak

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre, MSB’NİN YETKİLİ SENDİKASI SAVDES-SEN’DİR

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre,  MSB’NİN YETKİLİ SENDİKASI SAVDES-SEN’DİR
06.11.2016
969
A+
A-

SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre,

MSB’NİN YETKİLİ SENDİKASI SAVDES-SEN’DİR

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri (SAVDES-SEN) Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre ve Yönetimi Türkiye Genelinde 10 bine yaklaşan üye sayısı olan SAVDES-SEN’e aralıksız çalışmalarıyla destek vermeye devam ediyor. Başkan İmre, yaptığı açıklamada SAVDES-SEN’in başarılı yönetim yapısıyla herkese örnek olduğunu ifade etti.

İmre, “SAVDES-SEN’in Türkiye genelinde mükemmel bir kadroları var”

Başkan İmre, yaptığı açıklamada şu sözleri ifade etti: “SAVDES-SEN ne istediğini bilen, özlük haklarımızla ilgili başvurularda hangi kanun maddelerini yazmasını çok iyi bilen, neye göre neyi belirtecek, neyi isteyeceğini çok iyi bilen mevzuatlara sonuna kadar hakim bir kadrolarımız var. Üyeye her zaman hizmet eden, bütün orun ve sıkıntılarda yanında olan kar tanelerini çığa dönüştüğü SAVDES-SEN’in Türkiye genelinde mükemmel bir kadroları var.”

“1 Eylül itibariyle hukuken sağlık sektöründeki üyelerimiz geçiş yaptıklarından ötürü üyelikleri düştü”

Açıklamalarına devam eden Başkan İmre, “OHAL’de 669 sayılı KHK ile askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı’na bağlandı. 1 Eylül itibariyle hukuken sağlık sektöründeki üyelerimiz geçiş yaptıklarından ötürü üyelikleri düştü. Bundan dolayı SAVDES-SEN olarak Türkiye’de bütün yönetimlerde bulunan sağlıkçı arkadaşlarımız hukuken yönetimlerden ayrıldılar. Ayrılmasından dolayı yedek listeden yeni arkadaşlarımız bizim yönetimimize geldi. Ancak diğer kurumumuzda bulunan sendika üyesi arkadaşlar yönetimlerinde bulunan sağlıkçıları hala düşürmediler. Sağlık bakanlığına geçişi sağlanan sendika üyelerimizin aidatları 1 Eylül itibariyle artık bizim sendikamıza kesilmiyor. O yüzden hukuken değerli diğer sendika üyesi arkadaşlar kendi yönetimlerinde bulunan arkadaşlarını düşürüp yedek listedeki arkadaşlarını alması gerekmektedir” dedi.

“667 sayılı KHK’nin resmi gazetede yayınlanmasının ardından yapılan bazı açıklamalar bizleri üzdü”

“667 sayılı KHK’nin resmi gazetede yayınlanmasının ardından yapılan bazı açıklamalar bizleri üzdü. Uzman Çavuşların kendi kanunlarında yapılan değişiklik bizzat SAVDES-SEN genel merkez yönetim kurulu 11 Şubat 2014 tarihinde 02-280 sayı ile MSB’na ve İçişleri Bakanlığı’na konu hakkındaki yazıyı yazmıştı. 18 Mart 2014 tarihli MSB’dan tarafımıza yapılan cevapta yazdığımız yazının Genelkurmay Başkanlığı’na konu hakkında yazıyla bildirildiği, bilgi istendiği, gerekenlerin yapılacağı tarafımıza bildirildi. Dolayısıyla çıkan KHK’de sadece görevde olan Uzman Çavuşlarla ilgili bir düzeltme yapıldığından dolayı 45 yaşını doldurmuş memurluğa geçmiş uzmanlarla ilgili bir düzenleme yapılmadı. Bizim isteğimiz Memurluğa geçen Uzman Çavuşların da 65 yaşına kadar özgürce devlet memurları gibi çalışmalarının sağlanması.”

“A tipi kadrolara yüzde 20 atama yapılmasını ilk biz yazdık”

“Çıkan yine KHK’larla A tipi kadrolara yüzde 20 oranında Devlet Memurlarının atama yapılması, bunu yine ilk olarak biz yazı yazdık.”

“Üyelerimiz bizim için çok değerlidir”

“Ana Bakım Merkez Komutanlığı var Arifiye’de Tersaneler Ana Ağır Bakım Fabrikalarında işçilerle çalışıldığı için memurlar da günde 8 buçuk saat çalışıyor. Dolayısıyla günde devlet memurları yarım saat daha fazla çalışıyor. Dolayısıyla Arifiye Tank Palet’te bulunan çok yoğun kurumumuzda yer alan diğer sendika üyeleri mevcuttur. SAVDES-SEN üyesi pırlanta gibi bir tane arkadaşımız var. Ne gariptir ki sendikalarımız kurulduğundan beri bu uygulamayla ilgili hiç bir düzeltme talebinde bulunulmamış, bulunulmuşsa da hiç bir iyileştirme birlik bazında yapılmamıştır. Bir üyemiz bile olsa herhangi bir birlikte biz SAVDES-SEN olarak üyelerimizin sıkıntılarla ilgili her zaman yazılarımızı yazıyoruz. Düzeltilene kadar da mücadelemizi devamlı sürdürüyoruz.”

“Asılsız iftiraları kınıyoruz”

“Yapılan asılsız iftiralarla şube yeter sayımızın düşmesi yaftası tarafımıza vurulmakta, bunlar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.”

“Ne faaliyet yaparsak yönetimimiz her zaman yanımızda oluyor”

“SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şubesi olarak onur ve gurur duyduğumuz bir durumda ne faaliyet yaparsak yapalım aynı gün ve saatlerde bazı arkadaşlarımızla faaliyetler yaparak bizleri onurlandırıyorlar.”

“MSB’nin yetkili sendikası SAVDES-SEN olduğundan dolayı 27 Ekim 2016 tarihinde KİK toplantısı ilk defa sivil genel müdürümüzle yapılmış, 48 madde masada görüşülmüş, 44’ünde hem fikir olunmuş, 4 maddede Bakanlık nezdinde yardımcı olunacağı söylenmiştir. Bizlerin MSB’de yetkili sendika olmadığını söyleyen haberler asılsızdır. Çünkü biz yetkili olmasak yetkili olarak bizleri çağırmazlar.”

“Lojmanlarımızın sıra tahsisi ile eşit şekilde herkese verilmesi vb. kollar önceliklerimiz olarak belirtilmiştir”

“Fiili hizmet zammı, yıpranma, TSK hizmet tazminatını yüzde 50 oranında arttırılması, silah taşıma ruhsatı alınması, ordu evi kamp ve sosyal tesislerden yararlanılması, lojmanlarımızın sıra tahsisi ile eşit şekilde herkese verilmesi vb. kollar önceliklerimiz olarak belirtilmiştir.”

İlkelerimiz;

“Bizim SAVDES-SEN olarak ilkelerimiz, Temsilde adaletli olmak, Sendikacılığı ideallere ulaşmak için araç olarak görmek, Hesap verilebilir ve şeffaf sendikal yapıyı oluşturmak, Çalışan, üreten ve etkin bir sendikal anlayışla üyelerin sesi ve sözü olmayı, örnek alınan bir sendika haline gelmeyi hedeflemek. Hukuk, hakkaniyet ve demokrasiden ayrılmadan düzeyli bir hak arama mücadelesi yapmak. Tepki sendikacılığı veya çatışmacılık yerine ‘hizmet ve talep sendikacılığı’ yapmak, Kurumsallığı ve ekip çalışmasını üstün tutmak, kişisel düşüncelere sınır getirmemek ve katılımcılığı benimsemek. Diyalogdan yana ve uzlaşmacı olmak, sorunun değil, çözümün parçası olmak. Ben yerine, biz ruhuyla hareket etmek. Yenilikçi olmakla beraber, geleneklerini reddetmemektir.”

dsc_4733 dsc_4735

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.