DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 32°C
Parçalı Bulutlu

SEDAŞ’ta İtibar Yönetimi Eğitimi Başarı İle Tamamlandı

SEDAŞ’ta İtibar Yönetimi Eğitimi Başarı İle Tamamlandı

SEDAŞ’ın çalışanları için düzenlediği “İtibar Yönetimi Eğitimi” uzman eğitimci Oktay Şahin tarafından verildi.

“İtibar Yönetimi” yanında aktarılan “Protokol Kuralları” konulu sunumlar da katılımcılar tarafından dikkatle dinlendi ve eğitim programı başarı ile tamamlandı. Oktay Şahin verdiği eğitim sırasında, Kurumsal itibarın “Bir kuruma yönelik her türlü algılamanın bütünü olduğunu, kurumun görünen yüzü ile ilgili materyallerin, insanlar üzerinde bıraktığı izlenimlerin toplamı aynı zamanda, kurumun muhatap olduğu kişi ve kurumların gözünde sahip olduğu değer olduğunu belirtti. Şahin kurumsal itibarın, “elle tutulamayan, gözle görülemeyen ve paha biçilemeyen” bir değer olarak tanımlandığını ve şirketlerin marka değerini arttırdığını belirtirken, itibarın yönetilmesi ile hedeflenen iş sonuçlarından bir tanesinin ‘müşteri değeri’ oluşturmasına yönelik olduğunu, ikinci iş sonucunun şirketin yatırımcılar nezdinde değerinin artması ve bir diğer iş sonucunun da en çok çalışılmak istenen bir şirket olması yönünde değer kazanması olduğunu belirtti. Kurumsal itibarın yönetilmesinin şirketin kültür ve değerlerinin bir yaşam tarzına dönüştürülmesi olarak ele alınması gerektiğini ifade ederken, kurumsal itibar yönetiminin, her düzeyde şirket çalışanının sahip çıktığı; günlük yaşamında uyguladığı ve yanlış uygulamaları düzeltmek için çaba gösterdiği bir ortamın oluşmasıyla gerçekleşeceğini söyledi. Kurumsal itibarın, başlangıçta iletişim dünyasında küçük bir kavram gibi kabul edilirken günümüzde, “toplum ile kurumlar arasındaki güvenin simgelerine dönüşmüş eylemler bütünü” olarak kabul edildiğini, Şirketlerin artık sadece finansman sermayeleriyle değil, ahlak sermayeleriyle birlikte değerlendirildiklerini de ifade etti. Şahin Kurumsal İtibar bileşenlerini; etik ve sosyal sorumluluk, finansal performans, kaliteli iş ortamı ve kaliteli iş gücü, ürün ve hizmet kalitesi, duygusal algı ve çağrışımlar, kurumsal vizyon ve liderlik ile yöneticilerin ve çalışanların kendi itibarları olarak belirtti.

Eğitim sırasında katılımcılara anlatılan bilgilerin uygulanmasına yönelik pratikte yaptırıldı. Eğitim sonunda Eğitimci Oktay Şahin’e SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan tarafından SEDAŞ’ın eğitimlerine sağladığı katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. Katılımcılar, eğitimin çok verimli geçtiğini ifade ederken, görevleri sırasında karşılaştıkları konuların bu tür eğitimlerle uygulamalı olarak kendilerine aktarılmasının çok faydalı olduğunu belirttiler.

dsc_2981 dsc_296888 dsc_2946 dsc_2952 dsc_2954 dsc_2956 dsc_2967 dsc_2969

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.