DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli 37°C
Sıcak

SENDİKAMIZIN BAŞARILARI ORTADADIR

SENDİKAMIZIN BAŞARILARI ORTADADIR

SİME-SEN Kocaeli Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur,

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Kocaeli Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Hoyur, SİME-SEN Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısının gerçekleştirildiğini belirtti.

Hoyur, “Spekülatif söylemlere itibar etmeyin”

Başkan Hoyur, yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “SİME-SEN 12-13 Kasım 2016 tarihlerinde Genel Merkez Koordinesinde 2016 yılı ikinci genişletilmiş il başkanları toplantısını gerçekleştirmiştir. Tüm il başkanlarımıza sendikamızın eğitim danışmanı tarafından “sendikal harekette güncel gelişmeler”, basın danışmanızım tarafından “basın ve halkla ilişkiler “ ve hukuk danışmanımız tarafından da “basın açıklaması ve toplantı gösteri yürüyüşlerinin hukuki boyutu” konularında eğitim verilmiştir. Sendika genel merkez yöneticileri tarafından kendi görev alanları ile ilgili sunumlar yapılmış, geldiğimiz son aşama değerlendirilmiş, hedeflerimizin ne kadarına ulaşılmış ve bundan sonraki hedeflerimizin neler olduğu etraflıca anlatılmış ve değerlendirilmiştir. Sendikamız mevzuat ve toplu sözleşme birimince yapılan sunumda; üyelerimizin hak ve menfaatlerinde yaşanan tel problemlere çözüm bulabilmek adına 236 dava açıldığı, bu davalarda 26 davanın sendikamız lehine sonuçlandığı, 48 davanın da mevcut askeri yargılamadan kaynaklı sıkıntılar sebebiyle aleyhimize sonuçlandığı görülmüştür. Ayrıca 221 dava idari dava, 15 anayasa mahkemesine açılan dava, 15 bireysel başvuru suretiyle anayasa mahkemesine açılan davalar devam etmektedir. 15 Temmuz sürecinden sonra ortaya çıkan sonuçlardan biri olarak TSK’lerinin sivilleşmesi kapsamında, asker hastanelerinin sağlık bakanlığına devredilmesi ile harp okulları ve astsubay meslek yüksekokullarının MSB üniversitesine bağlanması ile ortaya çıkan yeni yapı kapsamında sivil memurlar sendikası (SİME-SEN)’in federasyon olması yolunda çalışmaların hızla devam ettiğini, bunun ilk meyvesi olarak ta SİME-SEN koordinesinde “sağlık hizmetleri sendikası (SAHİM-SEN)’in kurulduğunu, eğitim alanında ise yeni bir sendika kurma çalışmalarının hızla devam ettiğini gördük. Sivil memurlar sendikası (SİME-SEN) tarafından Avrupa Birliği destekli projeler kapsamında tamamı İngilizce olarak sosyal içerikli bir proje hazırlanarak gönderilmiş, projemiz kabul edilmiş ve değerlendirmeye alınmıştır. Sendikamızca 657 sayılı devlet memurları kanununda yapılması öngörülen değişiklikler kapsamında özellikle iş güvencesinin ortadan kaldırılmasının engellenmesine yönelik çalışmalar hazırlanarak ilgili yerlere teklifler sunulmuş, yardımcı hizmetler sınıfında görevle devlet memurlarının özellikle özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik olarak teklif hazırlanmış, meclise sunulmuş ve bu hafta içerisinde genel kurulda görüşülmesi sağlanmıştır. Son zamanlarda bazı kurum sendikalarınca üyelerimizin yanlış yönlendirilmesine sebep olan spekülatif söylemlerin ortada dolandığını üzülerek görmekteyiz. Sevgili üyelerimize ve üyemiz olmayan diğer sivil memur arkadaşlarımıza lütfen bu aslı olmayan, dayanaktan yoksun, sizlerin kafasını karıştırmaya yönelik haberlere itibar etmesinler diyoruz. Daha güzel kazanımların ve yarınların bizlerin olacağı güzel günlere hep birlikte diyorum” dedi.

 15049937_1608730882487420_1162737785_n 15128596_1608730875820754_1925077843_n 15045651_1608730879154087_631407671_n

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.