DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

AMELİYATLAR NE OLACAK?

AMELİYATLAR NE OLACAK?

Gölcük Necati Çelik’teki Çocuk Cerrahı geri çağrıldı

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde geçici göreve gelen Çocuk Genel Cerrahisi Uzmanı Ayten Başak Kılıç’ın hastaları dün hastane binasında Dr. Kılıç’ın görevinin bitmesini istemediklerini ve ilçemizde kalmasını istediler.

Bu bölgede çocuk cerrahı yok, bunun mantığı ne?

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde geçici olarak görev yapan ve Derince Sopalı Araştırma Hastanesi’nde görev alan Çocuk Genel Cerrahi Doktoru Ayten Başak Kılıç geçici olarak geldiği Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde 6 aydır görev yapıyordu. Doktor Kılıç, ilçemizde çocuklarla ilgilenmesi ve işini severek yaptığı için tüm hastalarında memnuniyetini ve sevgisinin kısa sürede kazandı. Ancak geçtiğimiz günlerde Derince Sopalı Araştırma hastanesine geri çağrıldı. Doktor Kılıç’ın hastaları Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde çocuk genel cerrahi olmadığını belirterek durumu acil olan çocukların ve ameliyat olacak çocukların beklemesini istemediklerini söylediler. Durumu ağır olan Bahar Erdoğan acil olarak ameliyat olması gerekiyor. Ameliyat gününün bugün olması beklenen 12 hasta ameliyatlarının iptal olması tüm hastaları sarstı.

Çocuk Genel Cerrahi Doktoru istiyoruz

Hasta yakını Resul Beyazıt ” Ne Karamürsel’de, ne Yalova’da ne Gölcük’te Çocuk Genel cerrahi doktoru yok. Bu doktor bizim için buraya geldi, Biz derinceye sürekli gidemeyiz. Gölcük’e sadece Doktor Kılıç’a muayene olmaya Sakarya’dan ve İzmit’ten gelen hastalar var. Ben çocuğumu okula göndermiyorum hastalık olmasın diye bir an önce tedavi olsun diye hastanelere gelgit yapmaktan yorulduk. Her hafta buradayız ve Gölcük’te uzun yıllardır Çocuk Cerrahi doktoru yoktu, bu 3 senedir vardı. Şimdi gene bize gelen doktoru geri alıyorlar, bizim bu çocuklarımızın durumu ne olacak” dedi.

“Hastanelere gelip giderek zamanımız bitiyor”

Hasta yakını Huriye Kıray, “10 günlükten geldik biz hastaneye benim çocuğum fıtıktan rahatsız, 8 ay bekledik ameliyat olması için gün verdi. Tam ameliyat olacakken doktor geri geldiği hastaneye gönderiliyor. Biz başak hanımı geri istiyoruz, şimdiye kadar tedavi ettiği hastaları saymakla bitmez. Benim eşim asker sürekli izin alamıyor bu yüzdende Derince’ye gitmek çok zor oluyor. Derince’de zaten bir doktor var en azından doktor gidene kadar yeni bir doktor göndere bilirlerdi. Bunu da yapmıyorlar” dedi.

“Doktorumuz gönderilmesin”

Hasta yakını Ayşe Kamas, “Benim çocuğum için peygamber sünneti olacak denildi. Burada bu sünneti yapan kimse yok, özel’e gittiğimde bana 2,5 milyar hastane masrafı çıkardılar ki bu sadece ameliyat masrafı tahlil ve yatak ücreti bu miktara dahil değil. Ben bu kadar parayı nasıl verim. Başak hanım bu ameliyatı ben yaparım dedi ve bugün için bize randevu verdi, ama hastaneye geldiğimizde karşılaştığımız sonuç ortada” dedi.

Özel hastaneler çok pahalı

Hasta yakını Volkan Çağan ” Biz Gölcük de Çocuk Cerrahi Doktoru olmasını istiyoruz. İşyerlerinden izin alarak geliyoruz buraya, izin alamayanlarımız da var. Bölgemizde başka çocuk cerrahi doktorumuz yok, Nüfusumuz 1,500 kişi ve hastanemizde çocuk cerrahi doktorumuz yok. Benim çocuğum sünnet olacaktı iptal oldu. Doktorumuz çocuklarımıza bir anne sevgi gibi yaklaşıyor. Bu kadar insan işini gücünü bırakıp buraya geldi. Biz ne doktorumuzun ne de kendi düzenimizin bozulmasını istemiyoruz. Koskoca hastanede genel cerrahi doktoru yok, doktor giderse hastalara kim bakacak, bugün tam 12 tane ameliyat iptal oldu. Başhekime dilekçelerimizi verdik” dedi.

Dilekçelerimizi Başhekime verdik

Hasta yakını Bahar Erdoğan, “Kızım kasık ameliyatı olacaktı ama doktorumuzu başka hastaneye gönderdiler. Ben dün gece özel hastaneye gittim Cihan hastanesine bana bir an önce ameliyat olması gerektiğini söyledi, bana 2 bin TL ücret çıkardı. Kızımın acil ameliyat olması gerekiyor. Fıtığı patlasa ölüme kadar gidebileceği belirtiliyor. Ben 4 çocuğa bakıyorum, çocuklarım yetim eşimden ayrıyım. Çocuklarımızın ölüme ” dedi.

Gerekirse televizyona kadar çıkacağız

Hasta yakını Havva Maral, “Bugün ameliyat olacaktı benim çocuğum, İzmit’ten geliyoruz buraya buradan da Derince’ye gitmek istemiyoruz. Pazartesi olan ameliyatların hepsi iptal oldu. Bizler bu çocuklarımızı nereye götürelim. Hepimiz mağdur olduk, bizim mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Çocuğum okulda rahatsızlanmış. Fıtık hastalığı var. Şimdi okulundan almaya gidiyorum. Peki yetkililere şunu soruyorum. Doktorumuzu buradan alırken, çocuklarımızı düşünüyor musunuz? Eğer çocuğuma bir şey olursa bunun hesabını kim verecek? Doktorumuzun kesinlikle gitmesini istemiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından toplanan hasta yakınları Başhekim Yüksel Pehlevan’nın yanına giderek doktorlarının gitmesini istemediklerini ve çocuklarının bir an önce ameliyat olmaları gerektiğini belirterek bu durumu bir an önce çözüm bulunması konusunda isteklerini dile getirdiler.

dsc_0014 dsc_0015 dsc_0017 dsc_0024 1-sayfaya

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.