DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

Başkan Karaosmanoğlu, “Kent konseyleri belediye meclislerine yol göstermelidir”

Başkan Karaosmanoğlu, “Kent konseyleri belediye meclislerine yol göstermelidir”
25.12.2016
757
A+
A-

Başkan Karaosmanoğlu, “Kent konseyleri belediye meclislerine yol göstermelidir”

 

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Kent Konseyi 9. Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı. Abdullah Köktürk görevini Adnan Uyar’a teslim etti.

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Kent Konseyi 9. Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı. Kocaeli Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen seçimde yaklaşık iki yıldır bu görevi sürdüren Abdullah Köktürk, emaneti Adnan Uyar’a teslim etti. Seçimde Kocaeli’nin sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın ile Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal’da hazır bulundu.

 

KÖKTÜRK, “KENTİN KURUMLARIYLA SIKI BİR İLİŞKİ KURDUK”

 

Genel Kurulun Divan Başkanlığını Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm’ün yaptığı Genel Kurul’da, açılış konuşmasını Abdullah Köktürk yaptı. Kent Konseyinin yapılanma ve çalışma mantığını anlatarak sözlerine başlayan Köktürk, “Türkiye’de ilk üçte yer alan Kocaeli Kent Konseyi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun desteklerini her daim görmüştür. Kent Konseyine günde belli sayıda başvurular olur. Bunları kendi içimizde değerlendirerek gerekli kurumlara iletmeye gayret ettik. Üniversitemizle ve diğer kurumlarımızla sıkı bir ilişki kurduk. Görev yaptığımız sürece ekibimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Seçim sonrası ortaya çıkacak yeni yönetimimize de başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

BENDE FİKRİM VAR DİYEN HEREKESE KAPISI AÇIKTIR

 

Sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yere sahip Kocaeli Kent Konseyi 9. Olağan Genel Kuruluna katılarak bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kent Konseylerini faydalı hale getirecek olan yaptığı çalışmalardır. STK’ların çatısı olan bu konsey, bende bu kentte fikrim var diyenlerin, görüşüme değer verir misiniz diyen düşünen ve bununla birlikte sosyal sorumluluk almak isteyen herkese açıktır. Kent Konseyleri, Büyükşehir ve ilçe belediye meclislerine tavsiyeler vermesinin yanı sıra yol göstermesi gereken bir kurumdur” dedi.

 

CUMHURİYETİ BİZE EMANET EDENLERE MİNNETTARIZ

 

Kent Konseyleri şehri sahiplenmeli diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Diğer bir amacınızda kentin kültürünü, ulaşımını, sağlığını, çevresini ve eğitimini ilgilendiren konularda fikir oluşturmak ve ışık tutmaktır. Bakınız Kent Konseylerinin lafının edilmediği ülkeler var. Dünya’nın hiçbir yerinde ideal bir ülke yoktur. İnsanoğlunun en güzel yönetim şeklinin demokrasi olduğunu görüyoruz. Demokrasilerle yönetilen ülkelerin kalkındığını ve daha onurlu durumda olduğuna şahit oluyoruz. Cumhuriyeti bize emanet edenlere minnettarız. Bu Cumhuriyeti zor şartlarda kurduk. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dedelerimizin bu Cumhuriyet’in kurulmasında büyük emekleri var” ifadelerini kullandı.

 

SİNSİ DEVLETLER ARTIK KARŞIMIZA DİREKT ÇIKMIYORLAR

 

Namusumuzu ve bayrağımızı çiğnetmemek için çok çalışmak gerektiğini de vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Birbirimize değer vermeliyiz. Sinsi devletler artık karşımıza direk çıkmıyorlar. Kendi içimizden çıkan veya taşeron olarak kullandıkları teröristlerle bizlere saldırıyorlar. Yer altı ve yer üstü zenginlikleri elde etmek için coğrafyamızda ki ülkelere saldırıyorlar. Biz dünyada hiçbir insanın canının yanmasını, kanının akmasını asla istemiyoruz. Namusumuzu ve vatanımızı korumak için her şeye hazırlıklı olmalıyız” diye konuştu.

 

ÇOCUKLARIMIZI AİLELERDEN KOPARTMAK İÇİN ÇALIŞTILAR

 

Türkiye’de ki terör örgütlerinin ve özellikle FETÖ’nün, çocuklarımızı annesinden ve babasından ayırmak için çaba gösterdiğinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemizde bunu da kısmen başardılar. Rus elçiyi öldüren bu sistem ve bu anlayıştır. Bundan dolayı çok dikkatli olmalıyız, bunun için Kent Konseylerini çok önemsiyorum. Çocuklarımız sokakta kalmayacak ve faydalı bir gençlik olması için çalışmalıyız. Sanatın ve Edebiyatın bunda etkisi büyüktür. Kentimizde ve ülkemizde engellilerimiz var, onlar bizim parçamızdır. Çocuğumuzu ve kadınımızı güçlendirmemiz gerekiyor” açıklamasını yaptı.

 

“KOCAELİ KENT KONSEYİMİZİN YANINDAYIM”

 

Türkiye’de ve Kocaeli’de Kent Konseyleri olarak güzel şeyler oluyor ancak yeterli görmüyorum vurgusunu ayrıca yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuk, gençlik, kadın ve emekli meclislerini önemsiyoruz. Sadece Kent Konseylerine seçilmek önemli değil, sosyal sorumluluk alma yeridir. Kentin kalkınması için hep beraber çalışacağız. Bugüne kadar Kent Konseyimize hizmet eden tüm başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, fikir üreten arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Son olarak Abdullah beye de teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de her zaman Kent Konseyimizin yanınızdayım. Faydalı işlere destek vermek arzusu içindeyim” diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra gerçekleştirilen seçimde Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Seçilen sendikacı Adnan Uyar’da yaptığı kısa konuşmada, “Ülkenin bölünmez bütünlüğünden taviz vermeyeceğiz. Asıl olanda zaten budur. Ülkemiz ve kentimiz için farklı düşünebiliriz ama ortak değerlerde buluşacağız” vurgusu yaptı.

 hsnc1331

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.