DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

EĞİTİME YATIRIM DEDİĞİMİZDE ANLAŞILMASI GEREKEN BAŞLIK; BİNAYA DEĞİL İNSANA YATIRIM OLMALIDIR,”

EĞİTİME YATIRIM DEDİĞİMİZDE ANLAŞILMASI GEREKEN BAŞLIK; BİNAYA DEĞİL İNSANA YATIRIM OLMALIDIR,”

Anadolu ve Fen Liseleri Müdürleriyle gerçekleştirilen orta öğretim kurumları genel değerlendirme toplantısı Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra; Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda; İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik İlimizde son dönemde yakalanan başarı ve eğitim düzeyimizi gösteren sunumunun ardından yaptığı konuşmalarında; “İlk öncelikle İlimizde devam eden her şey İlimizdeki bizlere emanet edilen çocuklarımız ve yavrularımız içindir. Be bugün bu toplantımıza katılan bizi onurlandıran, eğitime verdiği destekten dolayı Sayın Valime çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimin yardımcı ekiplerine, Kaymakamlarımıza, İlçe müdürlerimize, okul müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. “ diyen Fehmi Rasim Çelik’in konuşmasının ardından Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmalarında; “ Öncelikle Valiliğimizde sizlerle buluşmaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Toplantımızın, İlimiz ve ülkemiz için başta eğitim olmak üzere tüm beklentilerimize katkı sağlayacak, değer yaratacak, zenginlik oluşturacak kazanımlar taşımasını diliyorum.

Hangi hedefi toplumsal ve sosyal anlamda konuşursanız konuşun, hangi hedefe yoğunlaşırsanız yoğunlaşın bu hedefleri elde etmenin ve gerçekleştirmenin temel eşiği ve belirleyici etkeni eğitimdir. Eğitim; bir insanı değiştirmekten başlayarak, toplumu değiştiren ve dönüştüren hedeflerine yaklaştıran, kalkınmayı tam anlamıyla sağlıklı olarak sürekli ve sürdürülebilir kılan yegâne başlıktır. Her konuda eğitim başat ve belirleyicidir. Bu perspektifte baktığınız zaman sizler eğitimci olarak; aslında sınırlı ve belirli bir alandaki yöneticiliği değil, toplumun geleceğini belirleyecek, gençlerimizi, insanlarımızı ve nesillerimizi yetiştiriyorsunuz. Okul öncesinden başlayarak eğitim kavramı ve bütün kurumlarımız aslında gelecek hedeflememizin, beklentilerimizin hazırlayıcısı kurumlardır.

Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet ve büyük bir millettir. Hedeflerimiz ve şüphesiz beklentilerimiz bugünün çok ötesindedir. Bize emanet edilen gençlerimizi, öğrencilerimizi bu hedefler doğrultusunda; özgüvenli, değerlerine, devletine, milletine bağlı, kendini bu ülkeye adayan ve bu ülkenin gelişme ve kalkınması için her fedakârlığı yapan, yeri geldiği zaman ihanet şebekeleri karşında canını bile feda edecek gençler, bireyler yetiştirmek zorundayız. Her kim bu ülkenin geleceğinde kutlu ve aydın yürüyüşünde bu değerlerle buluşmuyorsa hesabını verecek, bedelini ödeyecektir. Tıpkı demokrasi meydanlarındaki nöbetler gibi o iman dolu yürekle meseleye baktığınız zaman o ülkenin son ferdi, son kişisine kadar her biri birer yıkılmaz kaledir, sarsılmaz çelikleşmiş abidedir. Bu büyük yolculuğumuzda ve geleceğe doğru akışımızda sizler gençlerimizi yetiştiren ve geleceğe hazırlayan, onlara rol model olmaktan başlayarak; bilgi, birikim ve en iyi düzeyde özgüven sağlayacak olan okullarımızın yöneticilerisiniz.

BİLGİ TEMELLİ, BİLİNÇLİ BİREYLER YETİŞTİRECEĞİZ.

Bizler sayısal çokluklar ve zirvelerden ziyade, niteliksel olarak örneklem olacak model bir kent olmak düşüncesindeyiz. İki buçuk yılda gelinen nokta, hepimiz için mutluluk yaratan bir sonuçtur. Büyükşehir Belediyemizden İlçe belediyelerimize, okul aile birliklerimizden kamu kurumlarının diğer bütün ilişkili olduğu birimlerine kadar, en önemli halka ve nokta olan veli, aile, anne, baba ilişkisine kadar bir seferberlik ruhudur. Bu olmazsa başarılı olunamaz. Büyük bir alt yapının, varlığın ve sahip olunan derinlik ve dinamiklerin insani yaşam kalitesiyle birlikte eğitim en başta zirvede olması gerekmektedir. Eğitime yatırım dediğimizde anlaşılması gereken başlık, insana yatırım olmalıdır, binaya değil. İşin ruhu değerlerin inşasıdır. Onu da sizler yapacaksınız. Bilgi temelli bilinçli bireyler yetiştireceğiz. Hepinizin performansına değer ve önem veriyoruz. İnsani yaşam kalitesinin temel eşiği de eğitimdir. Bu eğitimi de nitelikli, birikimli, bilgi temelli ve özgüvenli perspektifte taşımakta hedefimizdir. Her bir çocuk değerlidir ve her bir çocuk bir dünyadır. Başarı; belli bir merkezlere ya da okullara değil ilin geneline yayılmışsa başarıdır. Her bir çocuk dünyadır ve her bir ilçe her bir okul benim için değerlidir. Kocaeli iyileşirse Türkiye iyiye gider, İlçelerimiz iyiye giderse Kocaeli’miz iyiye gidecektir. “diyen Sayın Valimiz  toplantının hayırlı olması temennisinde bulunarak, tüm eğitim camiasına başarılar diledi.

 

 

 02-medium 03-medium 01-medium

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.