DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kocaeli °C

MSB Fikri Işık Ilıca’da açıkladı MİGROS HASTANE OLUYOR

MSB Fikri Işık Ilıca’da açıkladı  MİGROS HASTANE OLUYOR

MSB Fikri Işık Ilıca’da açıkladı

MİGROS HASTANE OLUYOR

AK Parti İl Başkanlığı’nın Cumartesi Buluşmaları kapsamında Yazlık Ilıca Tesisleri’nde gerçekleştirdiği kahvaltı programına adeta Gölcük yağdı. Programa Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kocaeli Milletvekili R. Sezer Katırcıoğlu da katıldı.

Gölcük Ilıca’ya yağdı

Geçtiğimiz sabah Yazlık Ilıca Tesisleri’nde gerçekleştirilen kahvaltı programına katılım oldukça yoğun oldu. Programa Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kocaeli Milletvekili R. Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İl Teşkilatı üyeleri, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp ve ilçe başkanları, partililer ve çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve Dernek Başkanları katıldı.

Alp, “Bizler Allah’ın izniyle böyle birlik ve beraberliğimizi sağladıkça hep güçlü olacağız”

Kahvaltı programında birlik ve beraberliğe vurgu yapılırken, ilk önce konuşmayı AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp yaptı. Alp, konuşmasında, “Yeni Türkiye’de Sivil Toplumla Cumartesi buluşmalarımız kapsamında bugün burada sizleri görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu organizasyonu gerçekleştiren Sayın İl Başkanımıza, organizasyona katılım sağlayan Sayın Bakanımıza, Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza, ilçe başkanlarımıza ve siz değerli Sivil toplum kuruluşu başkanlarımıza ve partililerimize teşekkür ediyorum. Bizler Allah’ın izniyle böyle birlik ve beraberliğimizi sağladıkça hep güçlü olacağız. AK Parti ülkemizde göreve başladığı ilk günden bugüne kadar gelişen Türkiye’yi ortaya çıkardı. Devletimizde gözü olan iç ve dış odaklar bu milletin kararlı iradesi sayesinde en güzel cevabı almıştır. Biliyorsunuz ki FETÖ hainleri 15 Temmuz’da ülkemizi karanlığa götürecek darbe girişiminde bulundu. Fakat vatanına aşık olan bu halk hainlerin planını kahramanca mücadeleleriyle bertaraf etti. Gölcüklüler 27 gece demokrasi nöbetlerini tuttu. Ben hem aziz milletimize hem de Gölcük halkına teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi hiç bozmasın” dedi.

Ellibeş, “Birlik ve beraberliğimizi her zaman koruyalım”

Başkan Alp’ten sonra söz alarak konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, şu sözleri söyledi: “İl Başkanlığımızın tertip ettiği bu organizasyonda birlik ve beraberliğimizi sağladığımız için çok mutluyum. Bugün bu organizasyonda sağladığımız birlik ve beraberlikle güzel bir örnek verdik. Biliyorsunuz ki 1999 depreminde yaşadığımız el birliği vererek hafiflettik. Depremin izlerini vatandaşlarımızın bize olan güveni ve desteği sayesinde sildik. Şimdi de ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozma adına verdiğimiz bu güzel tepkilerle hainlere karşı en güzel cevabı veriyoruz. Bu münasebetle öncelikle değerli halkımıza teşekkür ediyorum. Gölcük’le ilgili projelerimizde Sayın Bakanımız her sıkıştığımız anda bizim yanımızda oldu. Kendisinin büyük emekleri var Gölcük’te. Bu yüzden kendisine de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İl Başkanımız Sayın Şemsettin Ceyhan’da her daim Gölcüklülerin yanında oldu ve olmaya da devam ediyor. Kendisine de teşekkürlerimiz sunuyorum. Bizler her zaman birlik ve beraberliğimizi koruyalım.Biz güçlü olursak bizi kimse yıkamaz. Biz yıkılmadıkça gelecek ülkemiz ve çocuklarımız için daha güzel olacak” dedi.

Ceyhan, “AK Parti her zaman teşkilatına önem vermeye devam ediyor”

Başkan Ellibeş’in konuşmasının ardından konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bugünkü davetimize eksiksiz bir şekilde katılım gösteren Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarımıza Sayın Bakanımıza, Sayın Milletvekilimize ve kanaat önderlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Sayın Hazirun; AK Parti her zaman teşkilatına önem vermeye devam ediyor. Bizler hareket ederken STK’larımızın da görüşlerini almaya devam ediyoruz. AK Parti Teşkilatları yaptıklarını sadece ‘Biz yaptık’ asla demez. Bizlerde yapılan projeleri sadece biz yaptık demiyoruz. Birlikte yaptık diyoruz. Bu yüzden bizler İstişareye her zaman önem verdik. STK’larımızı her zaman ziyaret ettik. Fakat ilçeler bazında her STK’mızı ziyaret etme imkanımız olmuyor. Bizlerde ilçeler bazında böylesine organizasyonlarla sizlerle bir arada olma fırsatı bulduk. Birazdan sizlerinde değerli görüşlerinizi alacağız. Bu organizasyona destek veren hepinize ayrıca teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de Gölcük halkına teşekkür etmek istiyorum. Siz değerli Gölcük halkımıza bize olan desteklerinden,15 Temmuz gibi ülkemizin geleceğini karanlığa sokacak olan darbe girişimindeki kahramanlıklarından ötürü de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Vekil Katırcıoğlu, “Terörün kökünü kazıyacağız”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Bende STK’larda uzun yıllar çalışmış bir kardeşiniz olarak sizinle beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu bilmenizi istiyorum. Bizler AK Parti olarak attığımız her adımda ülkemizin birlik ve beraberliği için çalıştığımızı belirtmek istiyorum. Her şey Türkiye için diyoruz. Ülkemizin daha iyi duruma gelmesi için, koyduğumuz hedeflere ulaşmak için yolumuza hızla ilerliyoruz. 2016 ülkemiz ve dünya açısından çok bir yıl oldu. Bu yılda kanlı olaylar, 15 Temmuz Darbe girişimi olayı, terör olayları, Kayseri ve İstanbul’daki patlamalar, Fırat Kalkanı’ndaki olaylar. Onlar şunu iyi bilsinler ki bu türlü eylemler oldukça bizler daha güçlü oluyoruz. Onlar teröre devam dedikçe bizler terör konusunda daha etkin mücadele edeceğiz. Terörün kökünü kazıyacağız. Gölcük’ten bir şehidimiz oldu, Körfez’den şehitlerimiz geldi. Bu vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyoruz.

Bizler yeni anayasa için halkımızdan bu konuda da kararlılıklarını göstermelerini istiyoruz”

Bin yıllık kardeşlik hukukumuzu bunlar hangi eylemleri meydana getirirse getirsin, buna rağmen kardeşliğimizi bozamayacaklar. Milletimizin kararlı duruşu bu nefret tohumunu ekmek isteyenleri yok edecek. Tüm terör örgütleri şunu bilmeliler ki; bu zamana kadar birlik ve beraberliğimizi yok edecek hiç bir örgüt olmadı bundan sonra da olmayacak. Bizler hain eli kanlı terör örgütleriyle kim mücadele ettiyse onlarla gurur duyuyoruz. 79 milyon insanımızın siyasi düşüncelerini bir kenara bırakarak ortaya koyduğu duruş takdiri şayandır. Bizler hedeflerimize ulaşmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Türkiye eğitimde sağlıkta ulaşımda tarımda ve sosyal güvenlik alanlarda çok önemli düzeltmeler yaptık v e yapmaya da devam edeceğiz. Dünya da ses getiren projelere imza attık. AK Parti görevi boyunca ülkemizi ileri götürecek yatırımlara imza attık. 21 Maddelik Anayasa değişikliğini 316 vekilimizle imzaladık. Şu anda görüşülme sürecinde. Bizler yeni anayasa için halkımızdan bu konuda da kararlılıklarını göstermelerini istiyoruz. Biliyorsunuz ki geçtiğimiz gün bütçemizi onayladık. Şunu söylemek isterim ki AK Parti’nin şu ana kadar yaptığı bütçeler faiz bütçeleri değil, hizmet bütçeleridir. Kimse bu konuda spekülasyon uydurmasın” dedi.

Bakan Işık, “Bölgemizde Türkiye olmadan bir şey yapılamayacağını herkesin bilmesini istiyoruz”

Vekil Katırcıoğlu’dan sonra konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Çok değerli Gölcüklüler, değerli arkadaşlarım. Bende öncelikle böylesine güzel bir Cumartesi sabahında bu kadar güzide bir toplulukla bir araya gelmekten Gölcük’ün meselelerini konuşmaktan duyduğum mutluluğumu belirtmek istiyorum. Sözlerimin hemen başında AK Parti Kocaeli İl Başkanlığımıza her ilçede yaptığı, ilçelerde bulunan STK’ları buluşturup, sorunları bir de bu STK’lardan dinlediği için teşekkür ediyorum. Demokrasilerde her rejimde iktidar var, muhalefet de var. Modern demokrasilerde artık muhalefette yetmez. STK’ların yeri çok önemlidir. Yerel olmadan demokrasi tamamlanmaz .Çünkü yerel sorunları önemsiyoruz. Bugün Sayın Donanma Komutanlığımızda çalışmaları göreceğiz. Deniz Okulu’nu gezeceğiz. Böylesine güzel bir programa katılmayı önemli buldum. Dün Orhangazi’de Gölcükümüzün evladı Binbaşı Bülent Albayrak’ı son yolculuğuna uğurladık. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Ruhları şad olsun. Bölgemizde tarih yine yazılıyor. Bölgemizde Türkiye olmadan bir şey yapılamayacağını herkesin bilmesini istiyoruz.

Bölgemizin huzuru için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. İlk önceliğimiz ülkemizin huzuru ve güvenliğidir. Bu yüzden de bugün El Bab’da operasyon yapıyoruz.

“Bizim ne Irak’ta, ne de Suriye’de gözümüz yok”

Ülkemizin güvenliği gerektirirse başka operasyonları hiç çekinmeden yaparız. Önemli olan Türkiye’ye gelebilecek tehlikelerin kaynağını orada bitirmek durumundayız. Şehitler veriyoruz. Canımız yanıyor. Ama şunu iyi biliyoruz ki 4-5 bin yılık tarihimizde ülkemizin geleceği açısından bedeller ödemezsek huzura ulaşamayız. Bizim ne Irak’ta, ne de Suriye’de gözümüz yok. Bizi anlayamayanlar politika değişikliği mi var, diye sorular soruyor. Biz Atatürk’ün Yurtta Sulh, Cihanda Sulh sözünün yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. Ama kimse güvenliğimiz konusunda adım atmamamızı beklemesin bizden. Güvenlik konusu hepimiz için çok önemlidir. Ülkenin savunması ve güvenliği konusu gündelik siyasi malzeme yapılamaz. Siyasi polemik konusu çok. Ama ülkemizin güvenliği konusunu kimse siyasi malzeme konusu etmesin. Ülke olarak bizler bütün bu sorunları aşacağız. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti Çanakkale ve Kurtuluş Savaşından sonraki en önemli tehlikeyle karşı karşıya. İlçe Başkanımızın da belirttiği gibi halkımız Gölcük’te ve diğer il ve ilçelerde 27 gece 15 Temmuz Darbe girişimine karşı ortaya koyduğu tavır istiklal mücadelemizin ruhunu ayrı ayrı gösterdi. Bu birliğimizi ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece bu ülkeye kimse zarar veremez. Ve bu ülkeye yan bakan bunun bedelini öder. Bu sabah burada böylesine güzel birlik ve beraberlik ortamının oluşması beni çok daha ümitlendirdi. Allah’a hamd olsun. Biz bu ülkenin muassır medeniyetler seviyesine çıkması için gerekli adımları atıyoruz.

Halkımız ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gördü”

Son 3,5 yılda Türkiye’de yaşanan olaylara dikkat edelim. Bu olaylara rağmen ülkemiz IMF’ye borçlarını ödenmiş, reel faiz eksiye dönmüş. Yani ülke faizini tarihin en düşük oranına düşürmüş. Mega projeler hayata geçmiş. Böyle bir dönemde maalesef gençlerimizin hassasiyetini kullanarak bir gezi olayını başlattılar. O gençlerimizin samimi tavırlarını bir kenara bırakıyorum. Ama sonra bu olayı başlatanları hain planları ortaya çıktı. Bizler onların bu hedeflerini çöpe attık. Bunu da birlik ve beraberliğimizle başardık. Bu olayda Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı mücadelesi olmasaydı ülkemiz çok kötü noktalara gidecekti. Şimdi soruyorum size hangi ülke son 3,5 yılda bu kadar ağır operasyonları kaldırabilir? İşte Türkiye Cumhuriyeti bu ağır yüklerin altından kalkabildi. Milletimiz devletimizin üzerinde oynanan oyunları gördü.

Peki Küresel güçler neden bu operasyonlara başvuruyor?

Sonra TSK’nın içine çöreklenmiş hain FETÖ teröristlerinin 15 Temmuz’daki darbe girişimini gördü bu ülke. Milletimiz kararlı mücadelesini tüm dünyaya gösterdi. Millet demokrasiyi tercih ettiğini hainlere attığı tokatla gösterdi. Bakın arkadaşlar Türkiye demokratik bir ülke. Eğer halkımız AK Parti’yi beğenmezse, icraatlarını beğenmezse sandıkta bunun cevabını verir mi? verir. Peki Küresel güçler neden bu operasyonlara başvuruyor? Çünkü Türkiye artık çok güçlü. Onlar güçlü bir Türkiye istemiyorlar. Şunu herkes iyi bilsin ki önümüz aydınlıktır, geleceğimiz aydınlıktır. Kimsenin tereddüdü olmasın. Bu hain terör örgütlerini yeneceğiz. Hepimizin en önemli önceliği çocuklarımızın çok güçlü, huzurlu ve güvenli bir ülkede yaşamak isteğidir.

Gölcük’ten depremin izlerini sildik

Sevgili Gölcüklüler bizler göreve geldiğimizde Gölcük çok büyük deprem acısını yaşamıştı. O dönem bu ilçede çok büyük ayrımcılık yaşamıştı. Bu ayrımcılık Gölcük halkını derin yaralıyordu. Fakat AK Parti iktidara geldiği ilk günden itibaren Gölcük’e çok büyük önem verdik. Hükümet olarak yapılması gerekenin en iyisini yaptık. Alt ve üst yapı Gölcük’te sorunsuz. Eğitim de en kaliteli ilçe durumuna geldi. Artık Gölcük en modern ilçeler konumunda. Sağolsun Belediye Başkanımız hastanemizin yanında 6 dönüm daha kamulaştırma yaptı. Fakat hastane yıkılmadan yapılması mümkün olmadığını gördük.

“Değirmendere’ye 200 yataklı hastane yapacağız”

İhsaniye’deki hastanemiz devam edecek. Ama Gölcük’e yeni bir hastane daha kazandırıyoruz. Şu anda Yüzbaşılar da Migros’un olduğu yere Gölcük’e 200 yataklı yeni bir hastane daha kazandırıyoruz.Hem asker hem de vatandaşlarımız bu hizmetten yararlanacak. Gölcük şu anda kentsel dönüşümde Türkiye’de önemli bir konuma geldi. Artık Gazi Ortaokulu’nun olduğu bölgede kentsel dönüşüm başladı. Denizevler sorununu da Ocak ayı itibariyle bitiriyoruz. Bu arada benim sanayi bakanı olduğum dönemde Gölcükümüzün merkezinde kalan ve demode olmuş sanayi çarşısının taşınması işlemi de başladı. Yakında inşaatına da başlıyoruz. Tüm Gölcükümüze ve esnaflarımıza hayırlı olsun. Öğrenci Yurdumuz, Gençlik Merkezimiz, Adalet Sarayımız bitti.

Dalçık projemizi de hayata geçireceğiz

Gölcük’te içeri geçen yol çok dar bir yol. Hem güneyinde hem kuzeyinde binalar var. Keşke o binalardan bir sıra alınabilseydi. Dalçık projemizi de hayata geçireceğiz. Yolu genişletmek istiyoruz. Bizler o binaları kaldırmadan fonksiyonel binaları yapmakta zorlanıyoruz. Bizler yarın bir sorun yaşamayasanız diye bunu da dikkatle hayata geçireceğiz. Hem Gölcük hem de Kocaeli Hem de ülke çapında birlik ve beraberliğimize devam edersek ülkemizi bizden sonraki çocuklarımıza daha güzel bir şekilde bırakacağız.”

1-e 1-sayfaya 20161224_093756 20161224_094224 20161224_094559 20161224_100424 20161224_100654 idris-alp radiye-sezer-katcrccoslu

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.